Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Odwołanie od decyzji Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawn.

tutaj pomagamy innym...

Moderatorzy: xWilku, Lunea, Trurl, Junior Admin

no avatar
User

grzesiek25

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
41

8 kwi 2010, 17:27

Imię

grzegorz

Odwołanie od decyzji Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawn.

Postprzez grzesiek25 » 12 kwi 2011, 14:06

Witam serdecznie, chciałem się spytać czy ktoś może kiedyś się odwoływał od decyzji Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności? W piątek miałem komisję lekarską i pani orzecznik w ciągu 5 minut przyznała mi grupę lekką dodam że wcześniej byłem na 2 grupie, czyli stopień umiarkowany. I w związku z tym chciałbym się odwołać od tej decyzji. Dodam że jest po Dyskopatii L4/L5 i L5/S1 usunięciu wypukliny dysków to tak w skrócie. Co roku jeżdżę na rehabilitację, więc nie mogą mi zarzucić że się nie rehabilituje.
Moje pytanie brzmi czy odwoływać się za pomocą prawnika czy po prostu za pomocą Zespołu ds. Orzekania? Może ktoś coś poradzi?
no avatar
User

krisa

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
32

19 lut 2011, 15:18

Re: Odwołanie od decyzji Zespołu ds. Orzekania o Niepełnospr

Postprzez krisa » 12 kwi 2011, 22:48

Zgodnie z prawem, czyli za pomocą Zespołu Powiatowego który powinien przesłać odwołanie do Zespołu Wojewódzkiego. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
no avatar
User

grzesiek25

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
41

8 kwi 2010, 17:27

Imię

grzegorz

Postprzez grzesiek25 » 18 kwi 2011, 13:17

A może ma ktoś jakiś wzór odwołania ?
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
8942

21 sie 2006, 15:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 19 kwi 2011, 11:51

IX. Jak odwołać się od wydanego orzeczenia?

Jeżeli orzeczenie wydane przez powiatowy zespół nie spełnia oczekiwań wnioskodawcy – powinien on w ciągu 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności złożyć odwołanie do wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności za pośrednictwem powiatowego zespołu, który wydał orzeczenie. Powiatowy zespół przesyła takie odwołanie wraz z aktami sprawy w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. W ciągu tego terminu powiatowy zespół ma prawo do samokontroli wydanych i zaskarżonych orzeczeń. Realizacja tego uprawnienia polega na tym, że jeżeli powiatowy zespół uzna, iż odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie to wydaje orzeczenie, w którym uchyla lub zmienia zaskarżone orzeczenie.

Od orzeczenia wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności służy odwołanie do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych w terminie 30 dni od dnia doręczenia orzeczenia. Odwołanie wnosi się w trybie analogicznym za pośrednictwem wojewódzkiego zespołu, który orzeczenie wydał. Należy pamiętać, że w postępowaniu odwoławczym wojewódzki zespół, podobnie jak powiatowy zespół, ma prawo skorzystać z instytucji samokontroli. Postępowanie sądowe w sprawach odwołań korzysta ze zwolnienia od kosztów i opłat sądowych.

Uwaga! Od orzeczeń o wskazaniach do ulg i uprawnień nie przysługuje odwołanie do wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności, to postępowanie jest jednoinstancyjne.

z: http://www.niepelnosprawni.gov.pl/insty ... -procedur/

Myślę że wzoru odwołania jednego dla wszystkich nie ma - ale w necie przykładowe jakieś będą - wystarczy poszukać.
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).