Witamy na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 kwi 2011, 14:06 
Dobry duch
Dobry duch

Imię: grzegorz
Witam serdecznie, chciałem się spytać czy ktoś może kiedyś się odwoływał od decyzji Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności? W piątek miałem komisję lekarską i pani orzecznik w ciągu 5 minut przyznała mi grupę lekką dodam że wcześniej byłem na 2 grupie, czyli stopień umiarkowany. I w związku z tym chciałbym się odwołać od tej decyzji. Dodam że jest po Dyskopatii L4/L5 i L5/S1 usunięciu wypukliny dysków to tak w skrócie. Co roku jeżdżę na rehabilitację, więc nie mogą mi zarzucić że się nie rehabilituje.
Moje pytanie brzmi czy odwoływać się za pomocą prawnika czy po prostu za pomocą Zespołu ds. Orzekania? Może ktoś coś poradzi?

PostNapisane: 12 kwi 2011, 22:48 
Dobry duch
Dobry duch

Zgodnie z prawem, czyli za pomocą Zespołu Powiatowego który powinien przesłać odwołanie do Zespołu Wojewódzkiego. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

PostNapisane: 18 kwi 2011, 13:17 
Dobry duch
Dobry duch

Imię: grzegorz
A może ma ktoś jakiś wzór odwołania ?

PostNapisane: 19 kwi 2011, 11:51 
Moderator
Moderator

IX. Jak odwołać się od wydanego orzeczenia?

Jeżeli orzeczenie wydane przez powiatowy zespół nie spełnia oczekiwań wnioskodawcy – powinien on w ciągu 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności złożyć odwołanie do wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności za pośrednictwem powiatowego zespołu, który wydał orzeczenie. Powiatowy zespół przesyła takie odwołanie wraz z aktami sprawy w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. W ciągu tego terminu powiatowy zespół ma prawo do samokontroli wydanych i zaskarżonych orzeczeń. Realizacja tego uprawnienia polega na tym, że jeżeli powiatowy zespół uzna, iż odwołanie zasługuje w całości na uwzględnienie to wydaje orzeczenie, w którym uchyla lub zmienia zaskarżone orzeczenie.

Od orzeczenia wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności służy odwołanie do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych w terminie 30 dni od dnia doręczenia orzeczenia. Odwołanie wnosi się w trybie analogicznym za pośrednictwem wojewódzkiego zespołu, który orzeczenie wydał. Należy pamiętać, że w postępowaniu odwoławczym wojewódzki zespół, podobnie jak powiatowy zespół, ma prawo skorzystać z instytucji samokontroli. Postępowanie sądowe w sprawach odwołań korzysta ze zwolnienia od kosztów i opłat sądowych.

Uwaga! Od orzeczeń o wskazaniach do ulg i uprawnień nie przysługuje odwołanie do wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności, to postępowanie jest jednoinstancyjne.

z: http://www.niepelnosprawni.gov.pl/insty ... -procedur/

Myślę że wzoru odwołania jednego dla wszystkich nie ma - ale w necie przykładowe jakieś będą - wystarczy poszukać.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]