Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Zakład Onkologii Kobiecej - pierwszy w Polsce- Warszawa

ulgi, programy i inne ważne informacje, które mogą ułatwić Ci życie ;)

Moderatorzy: asia_86, Marcin87, Junior Admin

Avatar użytkownika
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
Posty

10561

Dołączył(a)

21 sie 2006, 14:39

Lokalizacja

Podkarpacie

Zakład Onkologii Kobiecej - pierwszy w Polsce- Warszawa

Postprzez asia_86 » 28 wrz 2017, 10:57

Warszawa: otwarto publiczny Zakład Onkologii Kobiecej - pierwszy w Polsce

W Warszawie otwarto pierwszy w Polsce publiczny Zakład Onkologii Kobiecej; placówka ma zapewniać kompleksową opiekę onkologiczną dla kobiet - od profilaktyki przez diagnostykę, leczenie operacyjne, chemio- i radioterapię po rehabilitację - poinformował urząd marszałkowski Mazowsza.


Pierwsze pacjentki zakład ma przyjąć pod koniec października. Inwestycja kosztowała ponad 7,2 mln zł, z czego 5,9 mln zł pochodziło z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.

Zakład Onkologii Kobiecej mieści się w Szpitalu Opieki Krótkoterminowej Centrum Attis przy ul. Górczewskiej i ma się zająć leczeniem wszystkich nowotworów kobiecych - piersi, macicy, jajnika, a także - raka płuc, który jest najczęstszą przyczyną zgonów nowotworowych u kobiet. Centrum będzie prowadziło współpracę z Centrum Onkologii w Warszawie. Placówka ma współdziałać również z Instytutem Żywności i Żywienia - tak, aby zapewnić pacjentkom optymalny sposób odżywiania.

- To jedna z największych naszych tegorocznych inwestycji medycznych. Pacjentkom cierpiącym na nowotwory potrzebne jest miejsce, w którym w dobrej atmosferze i komfortowych warunkach będą mogły przejść diagnostykę, leczenie i rehabilitację. Zakład Onkologii Kobiecej stwarza właśnie takie warunki - powiedziała w środę (27 września), podczas otwarcia placówki, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, cytowana w komunikacie urzędu marszałkowskiego.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego podało, że w zakładzie działać będą trzy oddziały - onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej. Pacjentkom zapewniona ma zostać również opieka rehabilitacyjna przed i pooperacyjna oraz, jeżeli zajdzie taka potrzeba, opieka terminalna.

"Zespół specjalistów z onkologiem klinicznym na czele ma ustalać proces diagnostyczno-leczniczy indywidualnie dla każdej pacjentki. Pielęgniarka prowadząca będzie natomiast prowadziła pacjentkę przez poszczególne etapy leczenia. Jako osoba wspomagająca, do projektu włączony zostanie również specjalista zdrowia publicznego, którego opinia będzie potrzebna zwłaszcza na etapie przyjęć pacjentek" - wskazano.

Oddział będzie liczył 28 łóżek; przewidziano pokoje jedno i dwuosobowe z łazienkami oraz klimatyzacją. Na oddziale oprócz pokoi dla pacjentek i pomieszczeń typowo medycznych - takich jak gabinet zabiegowy czy ginekologiczny, znajdą się również dodatkowe pomieszczenia np. w pokoju wyposażonym w toaletkę, kobiety będą mogły np. wspólnie dobierać peruki.

z: http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Onkol ... ,1013.html
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign