Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Zakaz reklamy alkoholu zmniejszy picie ?

o wszystkim, co zaskakuje, co budzi wątpliwości...

Moderatorzy: Lunea, Trurl, Junior Admin

User

Mirmur

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
5483

23 sie 2010, 21:04

Imię

M

Re: Zakaz reklamy alkoholu zmniejszy picie ?

Postprzez Mirmur » 30 wrz 2017, 11:43

Prohibicja to byłaby pomyłka ;)

mika112233 napisał(a): Nie lubię reklam, uważam, że w miejscach publicznych, tv, necie nie powinno być reklam, zwłaszcza tych dot alkoholu, papierosów, cudownych lekarstw, diet odchudzających, pożyczek i pewnie bym mogła wymienic więcej.
Klienci częściej sięgają po produkty, które są reklamowane zwłaszcza w tzw. najszerszym bloku reklamowym, a poza tym po te, które mają dobrą reklamę, atrakcyjny wygląd, które reklamują ludzie znani itd.
Poza tym reklama ma "drugie dno", odwołuje się do instynktów człowieka, wykorzystuje autosugestię (przekonanie, że potrzebujesz się napić właśnie teraz i tego piwa, zjeść taką czekoladę, że stać cię na pożyczkę, bo raty wyniosą 0,0%, że stać się na wiele rzeczy, o których istnieniu nawet nie wiedziałeś do tej pory ...), no i że ten reklamowany produkt jest na pewno lepszy niż inny, przecież nie reklamowałby go sam Lewandowski czy jakaś aktualnie na topie, lubiana gwiazda. To tyle ode mnie, tak dzisiaj. :idea:

Z reklamą jest pewien kłopot, bo z jednej strony jest jej za dużo i to irytuje, z drugiej to reklama wszelaka znakomicie napędza gospodarkę , daje miejsca pracy. Grunt, że dziś mamy technologię cyfrową, a tu? , no ja mam internet praktycznie wolny od reklam :P . Gorzej jak przestrzeń publiczna jest nimi przeładowana ale i tu bynajmniej w moim regionie zaczyna się dyskusja , co z tym zrobić ...
no avatar
User

mariano

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
1750

7 kwi 2010, 22:13

Wielkopolska

Postprzez mariano » 30 wrz 2017, 11:45

Patrzycie na temat z perspektywy faceta - piwosza - ochlapusa, a nie widzicie, że jest pełno piw smakowych, ciemnych, cydrów itp... a konsumentami nie są tylko faceci, którzy obalają 6-pak xa 9,99 w promocji. Jeszcze mi powiedzcie że kobiety nie kierują się reklamą. Zobaczy 10 razy reklamę Karmi czy innego Redsa i kupi. Facet podobnie.
Gdyby wszyscy jeździli rowerami, rząd opodatkowałby pedałowanie.
no avatar
User

Lilia94

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
98

4 sie 2012, 17:43

Imię

Barbara

Postprzez Lilia94 » 30 wrz 2017, 14:49

mariano napisał(a):Patrzycie na temat z perspektywy faceta - piwosza - ochlapusa, a nie widzicie, że jest pełno piw smakowych, ciemnych, cydrów itp... a konsumentami nie są tylko faceci, którzy obalają 6-pak xa 9,99 w promocji. Jeszcze mi powiedzcie że kobiety nie kierują się reklamą. Zobaczy 10 razy reklamę Karmi czy innego Redsa i kupi. Facet podobnie.

Nigdy nie kieruje się reklamą telewizyjną, bilbordową czy gazetową. Jak jeszcze mogłam pić alkohol to piłam albo Desperadosy albo to co polecili znajomi. Ewentualnie jak cos nowego w sklepie się pojawiło na półce to kupię aby sprawdzić jak smakuje. Z innymi produktami też nie kieruje się reklamą. Dla mnie to co w reklamie jest słabe. Coś niereklamowanego a od wielu lat na rynku chyba wiadomo że musi mieć jakąś jakość i tym się kieruje
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11802

21 wrz 2011, 11:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 30 wrz 2017, 15:55

Lilia94 napisał(a):Dla mnie to co w reklamie jest słabe.

Dokładnie tak, dobrego towaru nie trzeba reklamować, konsument sam wie co ma kupić.
Obrazek
no avatar
User

Sonia22

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
16

3 mar 2017, 08:52

Imię

Ala

Postprzez Sonia22 » 5 paź 2017, 12:32

To co zakazane kusi bardziej, więc nie zdziwi mnie jak skutek będzie odwrotny od zamierzonego.
User

Onufry

Ranga

Dyskutant

Dyskutant
405

23 paź 2016, 18:12

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 5 paź 2017, 23:01

Reklama dźwignią handlu - tak, ale mało znanego. Znane marki nie musza się reklamować. Czy Mercedes się reklamuje? Na mnie przesadna reklama działa jak płachta na byka. Staram się nie kupować rzeczy reklamowanych. Jeśli przesadnie się reklamuje to znaczy cienko przędzie albo dopiero zaczyna. Co innego reklama czy drobna informacja w miejscach do tego przeznaczonych. Taka musi być. Znam 6 prawd:
1) święta prawda,
2) też prawda,
3) prawda,
4) nieprawda,
5) gówno prawda,
6) reklama.
Reklama jest najgorszym oszustwem, ponieważ nawet w sądzie nie da się udowodnić że mówi nie całkiem prawdę. Wszelkie zakazy tego typu, nie tylko reklamy są mało skuteczne. Jeśli już to należy ograniczyć miejsca wszelkich reklam. Czasami z za tych reklam to nie widać nawet znaków drogowych, nie mówiąc o zasłanianiu krajobrazu. W telewizji mogą sobie reklamować. Ogląda kto lubi. Większość chyba nie cierpi. W przypadku alkoholu przecież prościej porównać sobie ceny w sklepie, a o smak zapytać kolegów.
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10745

21 sie 2006, 14:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 6 lut 2018, 10:12

A od marca rady gmin będą mogły ograniczyć sprzedaż alkoholu :

Co się zmieni :?: Poczytajcie : http://www.pomorska.pl/strefa-biznesu/w ... ,12900281/
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

klansman

Ranga

Pisarz

Pisarz
2058

15 lis 2011, 15:46

Bielsko-Biała/Wadowice

Imię

Forumowy_Psychopata

Postprzez klansman » 6 lut 2018, 16:46

asia_86 napisał(a):A od marca rady gmin będą mogły ograniczyć sprzedaż alkoholu :

Co się zmieni :?: Poczytajcie : http://www.pomorska.pl/strefa-biznesu/w ... ,12900281/

O tym właśnie piszemy :-)
http://www.siepomaga.pl
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3371

2 paź 2011, 17:40

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 6 lut 2018, 21:01

asia_86 napisał(a):A od marca rady gmin będą mogły ograniczyć sprzedaż alkoholu :

Myślę że nic się nie zmieni, w interesie gmin jest zachęcanie ludzi do biznesu a nie utrudnianie. Ciekawe o co chodzi z zakazem picia w miejscach publicznych, przecież od dawna to jest zabronione. Znikną ogródki piwne albo każą postawić 3 metrowy płot żeby nie było widać ogródka z ulicy?
User

klansman

Ranga

Pisarz

Pisarz
2058

Bielsko-Biała/Wadowice

Imię

Forumowy_Psychopata

Postprzez klansman » 7 lut 2018, 11:23

krzyslbl napisał(a):

Myślę że nic się nie zmieni, w interesie gmin jest zachęcanie ludzi do biznesu a nie utrudnianie. Ciekawe o co chodzi z zakazem picia w miejscach publicznych, przecież od dawna to jest zabronione. Znikną ogródki piwne albo każą postawić 3 metrowy płot żeby nie było widać ogródka z ulicy?

Nie ma zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych. Takie błędne myślenie krąży w społeczeństwie. Zakaz dotyczy konkretnych miejsc które są wypisane w ustawie.
no avatar
User

Mundek

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
208

28 kwi 2013, 17:35

Imię

Karol

Postprzez Mundek » 8 lut 2018, 14:24

Nic to nie da kto pije to i będzie pił i żadne zakazy czy nakazy tego nie zmienią.
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11802

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 8 lut 2018, 17:30

krzyslbl napisał(a):Myślę że nic się nie zmieni, w interesie gmin jest zachęcanie ludzi do biznesu a nie utrudnianie.

Otóż to, dla gmin to jest kasa z podatków gdy alkohol się sprzedaje, ustawa sobie, a życie sobie.
Obrazek
no avatar
User

Ktoś

Ranga

Pisarz

Pisarz
949

4 paź 2016, 07:33

Postprzez Ktoś » 9 lut 2018, 07:45

Otwórzcie gazety i poczytajcie co o tym pomyśle myślą włodarze miast i szybko zmienicie zdanie.
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11802

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 9 lut 2018, 09:27

Włodarze tak jak politycy, myślą co innego, mówią co innego, i robią całkiem coś innego.
Należy myśleć samodzielnie, a nie podpierać się brukowcami.
Obrazek
User

Lunea

Ranga

Moderator

Moderator
3190

14 sty 2014, 13:38

Tu i tam

Postprzez Lunea » 9 lut 2018, 13:37

Zakazy, nakazy, przykazy a życie swoje. Wielu z Nas pamięta kiedy alkohol był w sprzedaży od 13.00 - 22.00 w dodatku na kartki i co ? Ludzie pili na potęgę, przez całą dobę, nikt nie miał problemu z kupnem, bo w co drugim domu była melina, każda wioska miała przynajmniej jednego bimbrownika. Praktycznie piło całe społeczeństwo, każda okazja była dobra, pół litra do rodzinnego obiadu nikogo nie szokowało. Wtedy nie udało się ograniczyć spożycia i teraz też się nie uda, choć teraz już jest inna mentalność picia. Ludzie dziś częściej od alkoholi wysokoprocentowych wybierają piwo, wino czy drinki, ale jak ktoś będzie chciał obejść zakaz, to sposób znajdzie.
Zakaz sprzedaży nie równa się, nakazowi trzeźwości. :wink: :-D
Bardziej mnie martwi że, gdy taki niedopity nie będzie mógł kupić alkoholu w pobliżu, wsiądzie w auto aby dokupić np. na stacji benzynowej. Oby przez ten pomysł nie wzrosła liczba wypadków na drogach.

Swoją drogą, ciekawa jestem czy sejmową kantynę też obejmie ten przepis ? Może gdyby tam zakazać całkowicie sprzedaży i spożycia, Nasze prawo byłoby lepsze ?

Ktoś napisał(a):Otwórzcie gazety i poczytajcie co o tym pomyśle myślą włodarze miast i szybko zmienicie zdanie.

Co myślą ? Zacierają ręce, jak w jednym miejscu jest kilka sklepów z pozwoleniem na sprzedaż, łapówki popłyną szerokim strumieniem. Pozwolenie dostanie ten, kto da więcej.
" Wielkie umysły mają cele, inni mają życzenia. " - Washington Irving
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3371

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 9 lut 2018, 18:02

Dzisiaj w lokalna gazeta podała ile mieszkańcy Biłgoraja wydali na alkohol. W 2016 roku coś ponad 26 milionów, wprowadzono ograniczenie sprzedaży od godz 5 do 23 to w 2017 mieszkańcy wydali 27 milionów :D I widzicie jak to działa. Budżet skorzystał
User

Onufry

Ranga

Dyskutant

Dyskutant
405

23 paź 2016, 18:12

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 9 lut 2018, 20:24

Racja Krzysiek. Zakaz sprzedaży zwiększy spożycie. Jak będą trudności w zakupie to większość kupi na zapas. A jak w domu stoi to niektórych kusi i wypiją. Ci niedopici zrobią tak jak pisze Lunea. Reszta i tak kupi jak zechce. Meliny też powstaną. Każdy też będzie wiedział, że może pożyczyć od sąsiada, bo jak są trudności to przecież każdy ma zapas. Za komuny w sklepach nic nie było, alkohol był na kartki, a czy na jakichś imieninach czegoś brakowało?
User

klansman

Ranga

Pisarz

Pisarz
2058

Bielsko-Biała/Wadowice

Imię

Forumowy_Psychopata

Postprzez klansman » 9 lut 2018, 20:44

No widzicie jakie to wszystko proste. Więc po co ta cała burza ? Będzie więcej chlania czyli będzie piękniej :-D Nie ma co dramatyzować :)
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3371

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 11 lut 2018, 08:53

Profilaktyka uzależnień nie polega na ograniczeniu dostępu do danego towaru, ja nie wiem z kim ustawodawcy konsultowali ten przepis. Kto chce pić ten pije. Ktoś sobie wymyślił że jeśli idę ulicą i mijam mniej barów to jest mniejsze prawdopodobieństwo że wstąpię na piwo :D albo jak mi zamkną sklep o 23 to większa szansa że nie wpadnę w alkoholizm. Tak wygląda ta ustawa. Absurd

---- Dodano 11 lutego 2018, 11:08 ----

Reklama papierosów jest zabroniona a ludzie nadal palą nie patrząc na reklamy. Jeśli spada odsetek palaczy to przez modę na niepalenie, zdrowie itp. Polskie fajki są za drogie to Polacy kupują z importu z Ukrainy i Białorusi. Gdyby zakazano sprzedaży wyrobów tytoniowych to ludzie dalej by palili.
Nie wierzę że ustawa zmieni stosunek obywateli do alkoholu. Fajki są najlepszym tego przykładem
no avatar
User

mariano

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
1750

7 kwi 2010, 22:13

Wielkopolska

Postprzez mariano » 11 lut 2018, 14:45

A ja wierzę, że długofalowo zakaz reklamy alkoholu przyniesie pozytywne skutki.

Dodajmy do tego zakaz handlu w niedzielę i święta.

Oczywiście zawsze będą ludzie, którzy pojadą nawet 5 km po piwo.
Ale tu chodzi o zmianę nawyków i o zmniejszenie spożycia w dłuższym okresie, a nie w rok.

To, że alkohol będzie nadal spożywany, to oczywista oczywistość.

Chodzi o to by jego sprzedaż gwałtownie nie rosła i została na odpowiednio niskim poziomie, lub stopniowo malała.
Gdyby wszyscy jeździli rowerami, rząd opodatkowałby pedałowanie.
Poprzednia strona