Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Wyprawka szkolna dla niepełnosprawnych - do 445 zł

Moderatorzy: asia_86, Lunea, Junior Admin

Avatar użytkownika
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
Posty

10381

Dołączył(a)

21 sie 2006, 15:39

Lokalizacja

Podkarpacie

Wyprawka szkolna dla niepełnosprawnych - do 445 zł

Postprzez asia_86 » 3 sie 2017, 12:26

Wyprawka szkolna dla niepełnosprawnych - do 445 zł

Z programu „Wyprawka szkolna" dofinansowanie do zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych otrzymają niepełnosprawni uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych.

W zależności od niepełnosprawności można uzyskać do 445 zł. Wysokość środków przewidzianych na program „Wyprawka szkolna" wynosi 13 mln zł. W zeszłym roku było to odpowiednio maksymalnie 770 zł i łącznie 24 mln zł. Z tym że większość pełnosprawnych uczniów ma zapewnione bezpłatne podręczniki.
W tym roku dofinansowanie zakupu podręczników z programu skierowane jest do uczniów niepełnosprawnych z klasy I branżowej szkoły I stopnia, z klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej oraz uczniów liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy. Tak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów, które przyjęto w drodze obiegowej.

Pomoc przysługiwać będzie także uczniom szkół artystycznych, uczących się w klasach odpowiadających szkołom ponadgimnazjalnym, czyli uczniom klas IV–VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV–VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas VII–IX ogólnokształcącej szkoły baletowej oraz liceum plastycznego.

Chodzi o uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnoprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją), z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera), z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Warunkiem jest orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Program zakłada także wsparcie w zakupie materiałów edukacyjnych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym. Taka pomoc przysługuje uczniom klas II i III szkoły podstawowej, klasy II i III zasadniczej szkoły zawodowej oraz klasy I szkoły branżowej I stopnia.

Pomoc – podobnie jak w latach ubiegłych – przyznawana będzie na wniosek rodziców lub opiekunów prawnych złożony do dyrektora szkoły, do której będzie w nowym roku szkolnym uczęszczać uczeń. Złożyć będzie go mógł także nauczyciel, pracownik socjalny lub sam uczeń, jeśli jest pełnoletni.
Termin na złożenie wniosku zostanie ustalony przez władze samorządowe.

z: http://www.rp.pl/Edukacja-i-wychowanie/ ... .html#ap-1
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign