Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Wózek elektryczny nawet w SMART'cie!

nowe technologie, usprawnienia w tej dziedzinie

Moderatorzy: Lunea, Junior Admin

no avatar
User

Mati92

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
6

17 lut 2017, 14:59

Wózek elektryczny nawet w SMART'cie!

Postprzez Mati92 » 17 lut 2017, 15:35

Witajcie
Wielu z Was porusza się wózkiem elektrycznym po domu i w dalsze podróże, ale jest jeden problem...
Auto nie zawsze jest do tego przystosowane.
Wszystko wiąże się z większymi wydatkami.
Zmiana auta, dokupienie podjazdów, lub specjalistycznej windy by włożyć wózek do samochodu.
W internecie pojawiła się nowość w przystępnej cenie.
Wózek elektryczny który mieści się nawet w smarcie!!! :D
19 kg z akumulatorem! :)
Sprawdźcie sami
www.zingerpolska.pl
no avatar
User

mariusz konstuktor

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
138

4 wrz 2016, 20:30

Tomaszów Maz

Imię

mariusz

Re: Wózek elektryczny nawet w SMART'cie!

Postprzez mariusz konstuktor » 17 lut 2017, 18:25

Jeśli kogoś nie stać na taki wózek to jest gościu na forum który robi bagażniki na hak holowniczy :wink:
no avatar
User

Mati92

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
6

Postprzez Mati92 » 17 lut 2017, 20:06

Każdy sposób jest dobry by sobie ułatwić życie ;)
Pokazuje, że jest możliwość :D
no avatar
User

Master793

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
304

20 mar 2010, 15:30

Ewerywere

Imię

Mati

Postprzez Master793 » 25 lut 2017, 13:48

Wszystko fajnie ale na zbyt wygodne i stabilne to wózko-krzesełko raczej nie wygląda . Chyba rzeczywiście lepiej zainwestować w platformę na hak i kupić coś co gwarantuje jakąś wygodę niż poświęcać wygodę ON tylko żeby się w SMARTcie wózek zmieścił . SMART nie nadaje się do takich celów z natury .
"Wszyscy dobre rady chcą dawać mi nie potrafią sami korzystać z nich"

"Mój ojciec twardy człowiek zawsze mówił mi nie licz na nikogo musisz walczyć sam "
moja mantra D
no avatar
User

Mati92

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
6

Postprzez Mati92 » 27 lut 2017, 14:03

Polecam przetestować i samemu się przekonać, że to nie jest "krzesełko"
wiele osób doceni możliwość łatwego złożenia tak samo osoby które pomagają ON wiedzą jakie są problemy z ciężkimi wózkami.
Ja testowałem i polecam :)
User

Onufry

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
353

23 paź 2016, 18:12

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 27 lut 2017, 20:08

A mi się bardzo podoba. Skoro zmieści się w Smarcie to i w każdym. Spróbujcie jakikolwiek inny wózek elektryczny wpakować do choćby średniego samochodu. Co może rampy? A jak je zapakować razem z wózkiem? To może trzeba kupić autobus, albo wielkiego Vana i przerobić? Nie każdego stać nawet na niskobudżetowy samochód. Jeśli komuś niewygodnie to niech się obłoży poduszkami. A co lepiej siedzieć wygodnie w domu i nigdzie się nie ruszać czy mieć możliwość podróżowania. Jak jadę do sanatorium, to mam zostawić wózek bo mi się w bagażniku nie mieści? Oczywiście, że można to i owo zmienić, żeby dopasować indywidualnie do osoby jak sukienkę do kobiety. Generalnie jednak to jest to. Szkoda, że wcześniej tego wózka nie widziałem i w zeszłym roku kupiłem sobie skuter. Najważniejsze kryterium wyboru jakie wtedy postawiłem to właśnie to, że ma się zmieścić do bagażnika i to bez pomocy innych osób. Rozwiązałem to tak, że wciągam swój wózek (po zdjęciu kierownicy i fotela) wciągarką elektryczną własnej konstrukcji. A tu całość tylko 19 kg i zajmuje mało miejsca po złożeniu. Trochę mały zasięg, ale po co większy skoro wózek ma być przewożony. Większy zasięg wiązał by się z większym ciężarem akumulatorów. Lepiej moim zdaniem iść w kierunku zmniejszenia ciężaru, bo i 19 kg nie każdy ON podniesie. Przydała by się też łatwość wymiany akumulatorów na zapasowe jeśli ktoś musiał by dużo jeździć.
no avatar
User

Mati92

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
6

Postprzez Mati92 » 28 lut 2017, 11:11

Co do akumulatorów, też sprawa jest rozwiązana. Jeden waży 1,8 kg. Można włożyć drugi do koszyka lub plecaka (waży mniej niż duża butelka wody), a wymiana akumulatora to max 20 sekund :)
User

Onufry

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
353

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 28 lut 2017, 18:13

A gdzie to można przetestować? Tu na Forum w sprawie wózków najbardziej zorientowana jest Asia. Ciekawe co ona na ten temat sadzi?
no avatar
User

Mati92

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
6

Postprzez Mati92 » 2 mar 2017, 09:13

Można przetestować przy Polach Mokotowskich w Warszawie (Ul. Batorego 20)
Lub kontakt mailowy/telefoniczny: info@zingerpolska.pl tel. 731 067 884/888 868 777
Również są wyjazdy po Polsce
no avatar
User

Master793

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
304

20 mar 2010, 15:30

Ewerywere

Imię

Mati

Postprzez Master793 » 2 mar 2017, 14:05

Mati92 napisał(a):Polecam przetestować i samemu się przekonać, że to nie jest "krzesełko"
wiele osób doceni możliwość łatwego złożenia tak samo osoby które pomagają ON wiedzą jakie są problemy z ciężkimi wózkami.
Ja testowałem i polecam :)

Raczej nie skorzystam przez rodzaj mojej niepełnosprawności ( do sterowania tym ustrojstwem trzeba chyba obu sprawnych rąk )

Onufry@ Ja nie kwestionuje ogólnej przydatności tego urządzenia ,kwestionuje za to jego stabilność i ogólną wygodę . Bo wybacz wydając na takie urządzenie kilkadziesiąt tysięcy chciałbym mieć zapewnioną już taką wygodę żebym nic nie musiał poduszkami obkładać . :) Ale już pomijając wygodę bo to kwestia gustu . To zauważyłeś że ten wózek był testowany tylko na równiuśkim świeżo wystrzyżonym trawniku ? Ja takie trawniki widuje tylko na amerykańskich filmach, a na pewno nie w naszych parkach . A co jeśli byłyby na tym trawniku dołki i ogólnie "fale dunaju " . Co z krawężnikami,dziurami w asfalcie ? Wybacz ale ja trochę inaczej na sprawę patrzę bo zdarzyło mi się wyłożyć na bok ( właśnie z powodu takiego dołka ) dużo cięższy bo prawie 100 kg skuter 3 kołowy . Jasne można mówić że 3 kołowy jest z zasady bardziej wywrotny,no ale mój skuter jest amortyzowany i ma zdecydowanie większy rozstaw osi . W tym wózku to ja amortyzacji nie widzę żadnej + wysoki środek ciężkości i mizerny prześwit . Bez kasku w poważniejszy plener bym się nie wybierał,o ile bym w ogóle dojechał . Do domu to jest ok,o ile komuś wygodnie na takim siedzisku . Ale nie sugerujmy ( a to robi ta reklama ) ze taki wózek nadaje się w plener idealnie,no chyba że ktoś za plener uważa taras przed domem no to się zgodzę nada się idealnie . Ale ja swoim skuterem robię i po 10 Km po dziurach,krawężnikach itp i nauczyłem się jak ważny jest prześwit,a przede wszystkim stabilność . Po prostu to nie dla mnie . :)

ps Ciekaw jestem jak te testy wyglądają . Bo jeździć po równym trawniku czy asfalcie to każdy umie . Ciekawe czy by to cudo mój tor testowy przeszło . Nie sądzę . :lol:
"Wszyscy dobre rady chcą dawać mi nie potrafią sami korzystać z nich"

"Mój ojciec twardy człowiek zawsze mówił mi nie licz na nikogo musisz walczyć sam "
moja mantra D
User

Onufry

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
353

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 2 mar 2017, 17:24

Bardzo dobrze, że o tym napisałeś. Wszystko się zgadza. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdy patrzy pod kątem własnych potrzeb. Dobrze by było gdyby jeszcze ktoś napisał o konieczności innych indywidualnych rozwiązań konstrukcyjnych wózków. W którymś ze swoich postów napisałem, że wózek musi być dopasowany do osoby jak sukienka do kobiety. Ale jeśli wypiszesz wszystkie kryteria doboru wózka to się okaże, że większość z nich nawzajem się wyklucza. I musisz wybierać. Dlatego nie da się określić który wózek jest lepszy. Twój większy skuter na pierwszy rzut oka na pewno będzie lepszy od mego małego skutera. Większy rozstaw osi, większy prześwit, amortyzacja - to wszystko ma ogromne znaczenie. Ale ja do parku lub do sanatorium muszę dojechać samochodem. I sam muszę swój wózek do samochodu wpakować. A więc Twój zdecydowanie lepszy technicznie jest dla mnie nieprzydatny, a wiec gorszy. I dla tego ja mam 2 pojazdy elektryczne. Jeden to w/w skuter, a drugi to duży elektryczny 3 kołowy rower.
Wcale nie uważam, że 3 kołowe są gorsze. Wręcz przeciwnie. Stół na 4 nogach przeważnie się kiwa, a na trzech nigdy. Przednie koła luźno latające na nierównym terenie mogą się ustawiać w różnym kierunku jazdy, co powoduje szarpnięcia. Ale o tym się nie mówi, bo tego nie widać na terenie równym.