Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Własna firma? Nie widzę przeszkód

Moderatorzy: Lunea, misiu100, Junior Admin

Avatar użytkownika
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
Posty

10895

Dołączył(a)

21 sie 2006, 15:39

Lokalizacja

Podkarpacie

Własna firma? Nie widzę przeszkód

Postprzez asia_86 » 27 lut 2017, 13:03

Własna firma? Nie widzę przeszkód

Gdy miał 17 lat, zdiagnozowano u niego nieuleczalną chorobę, która odebrała mu wzrok. Dziś jest inżynierem i z sukcesem prowadzi firmę w branży nowych technologii.

Jana Szustra spotykam w siedzibie jego firmy, a zarazem warsztacie pracy, który mieści się w jego mieszkaniu na warszawskim Muranowie. To stąd zarządza swoim przedsiębiorstwem, które współpracuje m.in. z kontrahentami z dalekiego Singapuru.

Małe pole, duża ostrość

Wszystko to jednak wymagało szczęścia do ludzi i otwartej głowy.

- Zawsze dobrze dostosowywałem się do swojej sytuacji – opowiada Jan Szuster. – Gdy zdiagnozowano u mnie zwyrodnienie barwnikowe siatkówki (dziedziczna, postępująca choroba, polegająca na odkładaniu się barwnika w siatkówce oka, co prowadzi do pogorszenia i utraty wzroku – przyp. red.), miałem tylko 5 proc. pola widzenia, ale samodzielnie jeździłem na rowerze i na nartach. Miałem za to bardzo dużą ostrość widzenia. Moja choroba zaczęła trochę przeszkadzać dopiero na studiach na Wydziale Elektroniki na Politechnice Warszawskiej. Pod koniec pobytu na uczelni zatrudniłem się jako konstruktor elektronik w firmie Transbit, która produkowała urządzenia telekomunikacyjne na potrzeby wojska. W pracy moja niepełnosprawność nie była szczególnie dużym utrudnieniem.

Właściwie dobrane obowiązki, zaangażowanie w pracę i osobiste talenty zaowocowały awansem. Po pięciu latach pracy Janowi Szusterowi powierzono kierowanie zespołem projektowym. Wtedy też kluczowa okazała się właściwa współpraca z zespołem.

- Dzieliliśmy się obowiązkami tak, bym wykonywał prace niewymagające widzenia – tłumaczy. – Zajmowałem się więc koncepcją tworzonych produktów i dobraniem do nich odpowiedniej technologii. To była moja rola kierującego zespołem – koordynowanie i wytyczanie celu naszych prac.

całość na : http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/478149
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign
cron