Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

W jakim urzędzie można zdobyć niżej wymienione papiery?

tutaj pomagamy innym...

Moderatorzy: Lunea, Trurl, Junior Admin

no avatar
User

Gierek

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
41

2 lip 2015, 17:35

Sucha Beskidzka

Imię

Dariusz

W jakim urzędzie można zdobyć niżej wymienione papiery?

Postprzez Gierek » 6 sie 2017, 20:11

Witam.
W tym roku chciałbym powalczyć o studia i akademik. O kredyt studencki - prawdopodobnie też (socjalne myślę, że dostanę, ale to gdybym się dostał na uczelnię), (wszystko po to, żeby jakoś się utrzymać na studiach).
Przed chwilą patrzyłem, że dokumenty jakie trzeba złożyć w przypadku ubiegania się o miejsce w domu studenckim na US (chciałbym pójść na Uniwersytet Szczeciński), to (wymieniłem te, które mnie chyba dotyczą):
"- I: Kogo dokumenty należy dołączyć do wniosku ( skład rodziny):
Przy ustalaniu wysokości dochodu uprawniającego studenta do otrzymania miejsca w domu studenckim US,
uwzględnia się dochody osiągane przez:
1) studenta;
2) małżonka studenta, a także będące na utrzymaniu studenta lub jego małżonka dzieci niepełnoletnie,
dzieci pobierające naukę do 26 roku życia, a jeżeli 26 rok życia przypada w ostatnim roku studiów – do
ich ukończenia, oraz dzieci niepełnosprawne bez względu na wiek;
3) rodziców, opiekunów prawnych, opiekunów faktycznych studenta i będące na ich utrzymaniu dzieci
niepełnoletnie, dzieci pobierające naukę do 26 roku życia, a jeżeli 26 rok życia przypada w ostatnim roku
studiów – do ich ukończenia, oraz dzieci niepełnosprawne bez względu na wiek.
Liczbę osób w rodzinie studenta ustala się według stanu na dzień złożenia wniosku
II: Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku:
(niżej wymienione dokumenty należy dołączyć dla każdego pełnoletniego członka rodziny)
Dokumentami stanowiącymi podstawę do ustalenia dochodu za rok 2016 w rodzinie studenta są:
1) oświadczenie o liczbie osób w rodzinie studenta, zawarte we wniosku;
2) zaświadczenia od dochodzie podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych,
na zasadach określonych w art. 27, 30b, 30c, 30e i 30f ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku
dochodowym od osób fizycznych, każdego członka rodziny, wydane przez naczelnika właściwego
urzędu skarbowego, zawierające informacje o wysokości:
a) dochodu;
b) składek na ubezpieczenia społeczne odliczonych od dochodu;
c) należnego podatku;
3) zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o wysokości faktycznie opłaconej składki
zdrowotnej
4) oświadczenie o deklarowanych dochodach osiąganych przez osoby podlegające przepisom o
zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne,
zawierające w szczególności informacje o:
a) wysokości dochodu;
b) wysokości należnych składek na ubezpieczenia społeczne;
c) wysokości należnych składek na ubezpieczenie zdrowotne;
d) wysokości i formie opłacanego podatku dochodowego;
e) wysokości dochodu po odliczeniu należnych składek i podatku.
5) oświadczenie o dochodach niepodlegających opodatkowaniu na podstawie przepisów o podatku
dochodowym od osób fizycznych.
W przypadkach, o których mowa w pkt 2, 3 wymagane zaświadczenie może być zastąpione odpowiednim
oświadczeniem.
Dodatkowo do wniosku należy dołączyć (zależnie od sytuacji w rodzinie studenta):
1) skrócony odpis aktu urodzenia dziecka studenta lub rodzeństwa lub inny dokument stwierdzający wiek;
2) orzeczenie o niepełnosprawności albo o stopniu niepełnosprawności wydane przez właściwy organ w
przypadku, gdy w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne".

W jakim urzędzie/ w jakich urzędach zdobędę wyżej wymienione zaświadczenia, papierki, zważając na to, że jestem członkiem rodziny? Obowiązują jakieś opłaty za wniosek, kulturalną prośbę o wydanie mi zaświadczenia za dochody z poprzedniego roku? Rozmawiałem na ten temat z matką, i był konflikt, bo ona nic mi nie załatwi. Wszyscy mi kierunek odradzają, a rodzice mi doradzają studium. Nie wiem dlaczego. Specjalnie z domu przecież potajemnie nie wezmę zaświadczeń, bo wiem, że to nie ma sensu. Pieniędzy nie mam obecnie zbyt dużo, a przeważającą część moich dochodów na podobno cele rodziny zabierają rodzice. A chciałbym studiować w końcu. Bez pomocy rodziców i rodziny.
To dla mnie dosyć ciężka sytuacja, więc tak kulturalnie proszę o pomoc.
User

Lunea

Ranga

Moderator

Moderator
3097

14 sty 2014, 14:38

Tu i tam

Re: W jakim urzędzie można zdobyć niżej wymienione papiery?

Postprzez Lunea » 6 sie 2017, 21:12

Gierek tak kulturalnie powiem, jak chcesz studiować jeśli masz problem ze zrozumieniem i zebraniem papierów ?

Wystarczy przeczytać aby wiedzieć że, musisz złożyć oświadczenia oraz udać się do ZUS, UC i US.
Każdy zapytany człowiek, o cechę charakteru jaką ceni najbardziej u drugiego człowieka, odpowiada - szczerość. A kiedy ludziom mówi się prawdę, to się obrażają.
no avatar
User

Gierek

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
41

2 lip 2015, 17:35

Sucha Beskidzka

Imię

Dariusz

Postprzez Gierek » 7 sie 2017, 11:05

A co z opłatami za wnioski o wydanie mi takich a takich oświadczeń? Przepraszam, że się tak dziwnie pytam, ale po prostu jestem laikiem w temacie spraw papierkowych. I ile takich oświadczeń mogę dostać? Przykładowo dochody są "rozbite" na każdego członka rodziny osobno na różnych kartkach, czy na jednym oświadczeniu są dochody każdego członka rodziny w poszczególnych kategoriach?
Wiem, że mogę podpaść tymi pytaniami, ale trudno.
User

PMC

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
502

14 wrz 2012, 10:12

/dev/null

Imię

Audi

Postprzez PMC » 11 sie 2017, 09:17

Dopóki kaczka d**y nie umoczy, pływać się nie nauczy... Zrób rundkę po urzędach w swoim mieście, popytaj co gdzie mogą ci wystawić i nie będziesz takim laikiem :)
P.S. Z kredytem to się może wstrzymaj - jest ci do czegokolwiek potrzebny? Jesteś pewien, że będziesz w stanie go spłacić?
Nie ma głupich pytań, ani głupich odpowiedzi - głupcy przecież żadnych pytań nie zadają.