Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Uśmiech osoby niepełnosprawnej

Rozmowy na tematy lekkie i przyjemne ;)

Moderatorzy: Lunea, misiu100, Junior Admin

User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11727

21 wrz 2011, 12:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Uśmiech osoby niepełnosprawnej

Postprzez bodzio2 » 24 sie 2016, 09:23

Jakie jest wasze zdanie w tym temacie?, ja myślę że w dużej mierze jest to prawdą, że osoby niepełnosprawne uśmiechają się znacznie częściej niż osoby zdrowe. :)
Obrazek
User

PMC

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
544

14 wrz 2012, 10:12

/dev/null

Imię

Audi

Re: Uśmiech osoby niepełnosprawnej

Postprzez PMC » 24 sie 2016, 15:24

Często dla ON powodem do uśmiechu są rzeczy, które dla OP są tak oczywiste, że aż obojętne.
Nie ma głupich pytań, ani głupich odpowiedzi - głupcy przecież żadnych pytań nie zadają.
User

tomaszewski

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
369

21 sty 2015, 20:11

Imię

Tomek

Postprzez tomaszewski » 25 sie 2016, 20:21

Chyba nie ma różnicy czy osoba zdrowa, czy też niepełnosprawna. Po prostu musi się tylko znaleźć powód do uśmiechu. Nawet najgorsi pesymiści czasem się uśmiechają, wiem to po sobie.
Jedyne pewne jest to, że nic nie jest pewne.
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11727

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 25 sie 2016, 22:17

tomaszewski napisał(a): Nawet najgorsi pesymiści czasem się uśmiechają, wiem to po sobie.

To prawda, tak czy inaczej uśmiech pomaga w codziennym życiu nawet jeśli ono jest czasem ciężkie, i przez wielu nie do zniesienia.
Obrazek
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3679

29 maja 2010, 17:34

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 25 sie 2016, 22:45

Mnie jakoś uśmiech nie wychodzi. Może dlatego że jakoś nie mam powodu.
"Nie szata zdobi człowieka"
User

lamia

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
1217

1 maja 2015, 09:31

Dolnośląskie/Wielkopolskie

Imię

Agnieszka

Postprzez lamia » 26 sie 2016, 00:38

piotr79 napisał(a):Mnie jakoś uśmiech nie wychodzi. Może dlatego że jakoś nie mam powodu.

A dla niektórych właśnie jak nie ma powodu to uśmiech jest jedynym ratunkiem. Spróbuj Piotr, nawet na siłę :)
Co do samych ON to mam podzielone zdanie, bo jedni właśnie szczerze i całym sercem się uśmiechają, a drudzy są zgorzkniali i smutni pewnie z powodu swoich niedomagań i ciężkiego życia. Nie ma chyba reguły, bo każdy sobie radzi jak umie.
Ostatnio mijałam jakąś wycieczkę ON intelektualnie i wszyscy jak jeden byli rozpromienieni w uśmiechu, aż sama się uśmiechnęłam :) Widać było, że ta wycieczka sprawiała im ogromną radość, a co się z nimi dzieje, gdy wrócą do domu? Któż to wie...
„Ci, których najtrudniej kochać, najbardziej potrzebują naszej miłości.”
User

adhd

Ranga

Pisarz

Pisarz
1991

11 sie 2016, 19:30

zachodnie

Imię

Wojtek

Postprzez adhd » 26 sie 2016, 11:04

Trzeba się śmiać i trzeba przyznać, że osoby niepełnosprawne potrafią to robić w wyjątkowy sposób, a sztukę śmiania się z siebie ( własnych ułomności ) mamy opanowanowaną do perfekcji - inaczej wyżyć by się nie dało, inni mogą nam tego zazdrościć, sposobu patrzenia na życie z przymrużeniem oka i dystansem, więc od ucha do ucha się śmieje ;-)
"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś bo nie mogłeś" Stanisław Lem.
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11727

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 26 sie 2016, 14:51

adhd napisał(a):sposobu patrzenia na życie z przymrużeniem oka i dystansem, więc od ucha do ucha się śmieje ;-)

I tak trzymać! :wink:
Obrazek
User

Lilith IPON

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
386

21 sty 2010, 03:23

Wielka Brytania

Imię

Marta

Postprzez Lilith IPON » 26 sie 2016, 15:41

Hehehe i sie zaczyna...ON sie czesciej usmiechaja, ciesza sie z rzeczy, z ktorych OP nic sobie nie robia... w ogole to sa lepsi od zdrowych, fantastyczniejsi, bardziej wrazliwi i w ogole tak bardzo...co a bzdury :). Ne zauwazylam, zebym sie czesciej smiala niz moi zdrowi znajomi. Znam mnostwo OP, ktorzy sa rozesmiani i ON, ktorzy tylko biadola i maja kwasna mine nawet jak spia.
User

adhd

Ranga

Pisarz

Pisarz
1991

11 sie 2016, 19:30

zachodnie

Imię

Wojtek

Postprzez adhd » 26 sie 2016, 17:22

Lilith IPON, z całym szacunkiem dla Twego zmysłu obserwacji, ale...nie chodzi o bestroską radochę, raczej spojrzenie na świat, podejście do życia, pogodność i bezpretensjonalność wynikającą z doświadczenia...i kto rozróżnia na lepszych i gorszych? Napewno nie niepełnosprawni...

Patrzaj sercem w serca często doświadczane
odkryjesz światy które były ci nieznane...soneta chyba napiszę :-)
"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś bo nie mogłeś" Stanisław Lem.
User

bini6

Ranga

Dyskutant

Dyskutant
441

11 sie 2012, 19:29

Imię

Beata

Postprzez bini6 » 11 paź 2017, 22:43

adhd napisał(a):Trzeba się śmiać i trzeba przyznać, że osoby niepełnosprawne potrafią to robić w wyjątkowy sposób, a sztukę śmiania się z siebie ( własnych ułomności ) mamy opanowanowaną do perfekcji - inaczej wyżyć by się nie dało, inni mogą nam tego zazdrościć, sposobu patrzenia na życie z przymrużeniem oka i dystansem, więc od ucha do ucha się śmieje ;-)
Dzisiaj śmiałam się z samej siebie oglądałam z mężem na wspólnej i tam był wątek że dziewczyna uciekła z przed ołtarza i mówię do męża ze ja gdybym chciała uciec to niestety nic z tego bo nie umiem biegać :-D
User

karolina78

Ranga

Pisarz

Pisarz
3991

26 mar 2013, 19:39

Poznań

Imię

Karola

Postprzez karolina78 » 12 paź 2017, 03:53

Bardzo lubie się uśmiechać bo jestem wesola z natury a nIe dlatego, ze stałam się niepelnosprawna bo to akurat powód do ryczenia a nie do uśmiechu.
A zarty sytuacyjne wynikające z mojej ON jakoś nie bawia mnie np. Jak słyszę że przynajmniej nie ucieknie z łóżka bo nie mam nogi.
:) Pomyśl zanim pomyślisz.