Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

To już dzisiaj! 10 urodziny OFONu!

Komunikaty od administracji i inne ważne informacje
Forum korzysta z plików cookies - więcej informacji

Moderator: Junior Admin

User

Niepokorna

Ranga

Administrator Główny

Administrator Główny
6028

27 cze 2006, 11:33

Imię

Ewa

To już dzisiaj! 10 urodziny OFONu!

Postprzez Niepokorna » 27 cze 2016, 19:54

Dzień dobry, kochani!

Dziesięć lat. Tyle lat ma już OFON i przez tyle lat miałam szczęście administrować to forum. Dziękuję Wam! Za to, że byliście z nami, za to, że jesteście i za to, że – mam nadzieję – będziecie. Jak to bywa na każdym innym forum, także nas nie uniknęły wzloty i upadki, sukcesy i problemy. Ale przetrwaliśmy! To najważniejsze i w tym nasza siła :)

Przez te 10 lat przeszliśmy ogromną metamorfozę. Zanim staliśmy się niezależnym forum, przez pewien czas działaliśmy jako jedno z for działających na stronie typu dzisiejszego serwisu fora.pl. Po przeniesieniu na własny, niezależny serwer przez jakiś czas funkcjonowaliśmy pod adresem niepełnosprawny.pl. W tym czasie forum się rozwijało – powstały nowe działy, zaczęło się rejestrować i udzielać coraz więcej ludzi. Wraz ze wzrostem liczby forumowiczów, powołani zostali pierwsi moderatorzy, powstała też ranga „Przyjaciela Forum”, znana Wam do dzisiaj. Popularność forum wzrosła na tyle, że po wspólnych konsultacjach z forumowiczami zdecydowaliśmy się nazwać go Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. W tym samym czasie pojawiły się problemy z dotychczasową domeną forum - niepełnosprawny.pl. Była ona sponsorowana przez osobę z zewnątrz, a niestety zerwał nam się kontakt i mieliśmy problem z odnowieniem domeny. Dlatego też zdecydowaliśmy się nazwać w skrócie forum OFON od nazwy Ogólnopolskiego Forum Osób Niepełnosprawnych i poszukać odpowiedniego, nowego adresu internetowego. Ponieważ wówczas domena ofon.pl była zajęta (obecnie można już używać tego adresu by wejść na forum), zdecydowaliśmy się na domenę ofon.net. I pod tym adresem forum działa do dzisiaj.

OFON z biegiem lat zmieniał także swoje szaty. Kolor zielony – optymistyczny, dający nadzieję i pozytywny w odbiorze – zawsze nam towarzyszył. Ale wygląd, nazewnictwo i liczba działów zmieniała się jak w kalejdoskopie. Zobaczcie sami niektóre metamorfozy:

Od mniej więcej roku forum zyskało nowy styl, dzięki którym można swobodnie go przeglądać na każdym urządzeniu mobilnym – zarówno tablecie jak i smartfonie. Powstał też specjalny ciemny styl forum dla osób z problemami wzroku.

Tak naprawdę jednak to, co wyróżniało OFON wśród innych for to forumowicze. Poznałam tu mnóstwo wspaniałych, inspirujących do działania ludzi – i chociaż część z nich już nie uczestniczy w życiu forum, na zawsze zapisali się w historii OFONu. Teraz to Wy piszecie dalsze dzieje. To właśnie dzięki Wam – ludziom tworzącym to forum, codziennie mam motywację by kontynuować pracę nad OFONem, rozwijać go, pomagać i działać. Dziękuję Wam z całego serca za to!

Ogromną wdzięczność chcę wyrazić także całej administracji – administratorowi Wojtkowi za wsparcie i pomoc na każdym etapie działania naszego forum. Bez niego i jego dużego wkładu - szczególnie na polu technicznym - to forum nie istniałoby. Dziękuję, Wojtku!

Junior administratorom – za to że byli, są i godnie nas zastępują. Za pomysły na udoskonalenie forum, za zażegnanie sporów i aktywność. Dziękujemy Wam!

Moderatorom
– tym, którzy byli z nami od początku, a także tym obecnym – nie wyobrażamy sobie forum bez Was! To dzięki Waszej mozolnej i nie zawsze docenianej przez forumowiczów pracy jest porządek i ład forum. Potraficie zażegnać niejeden konflikt, odpisujecie na kilkadziesiąt wiadomości od forumowiczów, pouczacie, poprawiacie, doradzacie, pomagacie. Doceniamy to! Jesteście niezastąpieni!

Na zakończenie pozostaje mi życzyć nam wszystkich, aby nasza nieformalna wspólnota, nasze miejsce w Internecie, nasze forum, nasz OFON – przetrwał kolejne owocne 10 lat. A w trakcie tych lat, aby nadal nawiązywały się przyjaźnie, znajomości i miłości.

Wszystkiego najlepszego!

:party: :urodziny: :tort: :piwo3: :friends: :yeye: :superok: :taniec2: :taniec3: :urodziny2: :perkusja: :taniec6: :impra:

PS. Pamiętajcie, że możecie dołączyć do OFONu także na Facebooku i Twitterze :)
User

Mirmur

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
5517

23 sie 2010, 22:04

Imię

M

Re: To już dzisiaj! 10 urodziny OFONu!

Postprzez Mirmur » 27 cze 2016, 20:38

Dyszka to okrągła liczba inspirująca wspomnienia, ileż to przez ten czas przewinęło się sporów , dyskusji, śmiechu, nie sposób zliczyć ale każda sytuacja niosła za sobą "wirtualną" emocję poprzez którą zapamiętuje się ludzi , ludzi którzy niegdyś tworzyli to miejsce i tych którzy są z nami po dziś dzień tworząc teraźniejszość, to jest wartość sama w sobie, która nierzadko przyczynia się do ubogacenia siebie samego poprzez wymianę myśli , spostrzeżeń, radości i smutku.

W tym miejscu , a szczególnie z tej okazji i wobec powyższego serdeczne podziękowania dla założycieli tejże wirtualnej przestrzeni i tak jak z wielkiego nic powstał cały otaczający nas wszechświat, tak z nijakiej nicości wyłoniło się wspaniałe forum wielotematyczne, którego mam zaszczyt być uczestnikiem. :)

Rzecz jasna przy tej okazji - oby następna dycha stuknęła :D :urodziny: ,
User

tymotka

Ranga

Moderator

Moderator
458

15 sty 2013, 17:12

Opolskie

Imię

Elzbieta

Postprzez tymotka » 27 cze 2016, 21:47

Ewo ,Wojtku ! To ja dziękuję i gratuluję skupienia wokół siebie tylu wspaniałych i cudownych ludzi.
To święto dzisiaj jest Wasze , ale też i nasze święto – Jubileusz forum .
Forum przyjaciół i jednej wielkiej Rodziny :) Bez Forum żyć się już nie da...... :)
Wszyscy jesteście wspaniali, tworzycie cudowną, niezwykle przyjazną atmosferę.
Kochani dziękuję za wszystko co dla nas robicie i, że wkładacie w to tyle serca i swojego cennego czasu .
Niech niech nasze forum żyje do końca świata. - (i jeden dzień dłużej ) :P :urodziny:
Wyjątkowa dusza, możesz jej zaufać na dobre i na złe...
User

lamia

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
1321

1 maja 2015, 09:31

Dolnośląskie/Wielkopolskie

Imię

Agnieszka

Postprzez lamia » 27 cze 2016, 22:15

:urodziny2: Wasze zdrowie :urodziny2: I za kolejną dyszkę :yeye:
„Ci, których najtrudniej kochać, najbardziej potrzebują naszej miłości.”
User

misiu100

Ranga

Junior Admin

Junior Admin
6507

4 maja 2007, 09:35

Postprzez misiu100 » 28 cze 2016, 00:13

Ewo, Wojtku - dziękuję Wam za to, że już dobre 9 lat mogłem być z Wami, za to co zrobiliście dla tutejszego forum. Wymieniać by i wymieniać,... Jesteście super!!!! :brawo:

Marcinowi - brachu :beer:

Moderatorom - nie chcę się powtarzać, Ewa już ujęła to wszystko pięknie, bez Was nie byłoby tego forum!!!! Wasz wkład w jego rozwój codziennie jest widoczny, również by wymieniać i wymieniać, dziękuję Wam!!!! :-D

Wszystkim pozostałym osobom które są na tym forum - bez Was również by nie było tego wszystkiego, dziękuję, że byliście, jesteście cały czas z nami, że aktywnie działacie tutaj!!!! :-D :-D

Wasze zdrówko!!!!!!!!!! :wino:
misiu
User

Marcin87

Ranga

Moderator

Moderator
3554

30 lip 2008, 21:24

Rawicz

Imię

Marcin

Postprzez Marcin87 » 28 cze 2016, 11:09

Dyszka - piękny jubileusz :)
Miło się wspomina ten czas i za to dziękuję Ewie i Wojtkowi :) Najlepszy jest kontakt z fajnymi ludźmi :)
Misiu100 ja Tobie też dziękuję - brachu :D :drunk: :beer: :wino: .
Ja również dziękuję moderatorom za wkład w forum. :)
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3381

2 paź 2011, 18:40

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 30 cze 2016, 18:48

Niepokorna napisał(a): Dziękuję Wam! Za to, że byliście z nami, za to, że jesteście i za to, że – mam nadzieję – będziecie

Jeśli komuś dziękować to Tobie Ewka i innym za to że tworzycie to forum. Ja w porównaniu z innymi jestem tu od niedawna, ale chyba z żadnym miejscem w sieci nie czuję się tak związany jak z Wami.I na żadnym forum nie spotkalem tylu ludzi z którymi mam ochotę się umówić na symboliczne piwo lub kawę. Niestety pomóc nie mogę chociaż bym chcial, bo nie mam talentów informatycznych i nie mogę obiecać że będę tu regularnie zaglądal. Ale leży mi na sercu dobro tego forum, bo czuję się tu dobrze i oby następne 10 lat bylo jeszcze lepsze.
pozdro dla wszystkich adminów i twórców, oby tak dalej:)
User

ZGRYWUS

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
6948

3 wrz 2011, 20:04

SZCZECIN

Imię

DARIUSZ

Postprzez ZGRYWUS » 7 lip 2016, 12:42

Ja też przyłączam się do życzeń Ewa Wojtek Życzę żeby Ofon obchodził kolejne 10Ciolecia.
Praca ma swoje 3 zalety. Piątek,wypłatę i urlop
User

majka_cz

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
1831

18 gru 2006, 21:17

Poznań

Imię

Marysia

Postprzez majka_cz » 29 lis 2016, 20:26

Hejka

No to ja wszystkim ofonkom z okazji naszego okrągłego święta życzę wszystkiego co najlepsze, no i żeby chciało działać się nam dalej :wink: W ogóle to ten czas minął tak szybko, że strach.... do tego aż dziesięć lat, a przecież czasami ma się wrażenie że jakby to dopiero co się teraz narodziło.... Jeszcze raz wszystkiego NAJ :-D :urodziny: :urodziny: :pije: :*
Pozdrawiam - Majka
User

Pflaume

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
10454

22 kwi 2007, 20:41

Postprzez Pflaume » 18 kwi 2017, 13:45

To już tyle lat. Pamietam swoje początki na tym forum ;-) Sporo się zmieniało i "stara" ekipa już się powoli wykruszyła.
Obrazek

Obrazek
Aniołek - 11.02.2010 (7tc) :(
User

zibi

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
5768

8 lip 2006, 23:32

Bytom

Imię