Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

szkolenia i płatne staże - woj. pomorskie

Moderatorzy: asia_86, Lunea, Junior Admin

Avatar użytkownika
User

Fundacja Integralia

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
Posty

24

Dołączył(a)

9 gru 2015, 11:57

Imię

Integralia

szkolenia i płatne staże - woj. pomorskie

Postprzez Fundacja Integralia » 26 paź 2017, 10:54

Przedostatnia – IV edycja „KOMPetencje na wymiar” ruszy w grudniu. Obecnie trwa rekrutacja! Na zgłoszenia czekamy do 24 listopada br. (piątek).

Jak do tej pory przebiega projekt i jakie są efekty?
Uczestnicy I edycji zakończyli przygotowania do roli pracownika. Co druga osoba znalazła zatrudnienie! 3 osoby kontynuują pracę w miejscu, w którym odbywał się staż.

Kolejna dziesiątka osób z II edycji sprawdza swoje możliwości na stażowych stanowiskach takich jak: specjalista ds. marketingu, bibliotekarz, referent ds. windykacji, asystent ds. projektów, referent, pomocnik operatora maszyn CNC, pomocnik pracowni krawieckiej.

W III edycji wciąż trwają indywidualne sesje ze specjalistami. Przed uczestnikami kurs komputerowy, szkolenie zawodowe i 3-miesięczne staże.

Już w grudniu kolejna dziesiątka będzie miała szansę na ułożenie swojej drogi zawodowej. Jesteśmy po to, by Cię wspierać. Jeśli więc zastanawiasz się, czy projekt jest dla Ciebie koniecznie skontaktuj się z nami. (58 555 60 90).

Szczegóły znajdują się na stronie:
http://www.integralia.pl/projekty/projekty-eu/

Pozdrawiamy
Zespół Fundacji Integralia

***
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa VI „Integracja” Działanie 6.1. „Aktywna integracja” Poddziałanie 6.1.2 „Aktywizacja Społeczno- Zawodowa”
Avatar użytkownika
User

Fundacja Integralia

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
Posty

24

Dołączył(a)

9 gru 2015, 11:57

Imię

Integralia

Re: szkolenia i płatne staże - woj. pomorskie

Postprzez Fundacja Integralia » 12 sty 2018, 11:15

Trwa ostatni nabór zgłoszeń do projektu "KOMPetencje na wymiar". Wszyscy chętni mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 9 lutego br. (piątek). Dla przypomnienia w projekcie wyróżnia się dwa etapy:

:) Pierwszy etap to czas indywidualnej pracy z psychologiem, który wspiera w porządkowaniu spraw – nie zawsze wprost związanych z pracą. Pomaga w lepszym zrozumieniu siebie i tego co dzieje się w życiu.

:) Na przemian trwają sesje z pośrednikiem pracy i doradcą zawodowym, którzy biorąc pod uwagę naturalne predyspozycje i umiejętności podpowiadają, jaki kierunek zawodowy warto wybrać i jakie „szkolenie na wymiar” byłoby przydatne w osiągnięciu wyznaczonego celu.

:) W fazie przygotowania odbywają się także warsztaty grupowe, które dają nowe umiejętności m. in.: umiejętność prezentacji, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie w sytuacjach stresowych. To tak zwane kompetencje „miękkie” bardzo cenione w obecnych czasach przez pracodawców.
:) W dalszej kolejności ma miejsce kurs komputerowy oraz „szkolenie na wymiar”. Po takim przygotowaniu uczestnik przystępuje do etapu drugiego, jakim jest realizacja trzymiesięcznego stażu zawodowego.

:) Stażyści w tym czasie regularnie spotykają się z coachem, który wspiera w procesie adaptacji, służy radą w sytuacjach trudnych i pomaga w radzeniu sobie z nowymi zadaniami.

:) Miejsce pracy dobierane jest wspólnie z uczestnikiem i uzależnione od indywidualnych kompetencji oraz możliwości.

Dotychczas co druga osoba biorąca udział w projekcie otrzymała pracę po zakończeniu projektu. Ostatnia edycja jest szansą dla kolejnej dziesiątki kandydatów. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładce projekty (kliknij w link, by poznać szczegóły http://www.integralia.pl/projekty/projekty-eu/).

Jeśli nie Ty, to może ktoś z Twoich znajomych byłby zaciekawiony tą propozycją? Koniecznie daj znać, by spróbował, a my będziemy go wspierać.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Fundacji Integralia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign