Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Staż trenerski w Miedzi bez barier

nikt ze sportem nie może być na bakier, ten dział douczy niewiedzących, co w sporcie piszczy...

Moderatorzy: Lunea, Trurl, Junior Admin

Avatar użytkownika
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
Posty

10854

Dołączył(a)

21 sie 2006, 15:39

Lokalizacja

Podkarpacie

Staż trenerski w Miedzi bez barier

Postprzez asia_86 » 1 cze 2017, 19:42

Staż trenerski w Miedzi bez barier

Niepełnosprawny trener drużyny LZS Nowy Kościół odbył staż trenerski w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Mateusz Stolarczyk, który na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, obserwował treningi zarówno najmłodszych drużyn dziecięcych, jak i seniorów Miedzi pokazując, że futbol pomaga w przełamywaniu barier.

Mateusz Stolarczyk to niepełnosprawny trener zespołu LZS Nowy Kościół, który jest w trakcie kursu trenerskiego UEFA C. Do ukończenia kursu musi zaliczyć staż trenerski w jednym z klubów piłkarskich. Mateusz na miejsce stażu wybrał legnicką Miedź, która zawsze chętnie pomaga osobom niepełnosprawnym. Nasz stażysta na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim i udowadnia, że futbol pomaga w przełamywaniu barier. – Aktualnie pracuję z seniorami zespołu LZS Nowy Kościół. W mojej sytuacji łatwiej jest prowadzić drużynę seniorów, ponieważ zawodnikom wystarczy wytłumaczyć pewne kwestie, które oni sami zrealizują w czasie zajęć. Myślę, że byłoby mi o wiele trudniej pracować z dziećmi, którym wszystko trzeba pokazać – wyjaśnia Mateusz.

Podczas wszystkich zajęć treningowych w Miedzi Mateuszowi towarzyszył jego ojciec, który wspiera go w jego futbolowej pasji. Obaj mieli możliwość obserwacji treningów prowadzonych w drużynach dziecięcych i młodzieżowych, a także w 3-ligowej Miedzi II Legnica. Mateusz przyznał, że podczas obserwacji treningów nauczył się wielu nowych rzeczy, które w przyszłości spróbuje wykorzystać w swojej pracy. – Uważam, że szkolenie w Akademii Piłkarskiej Miedzi stoi na wysokim poziomie. Zauważyłem, że w czasie zajęć bardzo duży nacisk stawiany jest na technikę indywidualną i to już w grupach dziecięcych. Trening były ciekawe, a trenerzy podchodzili do swoich obowiązków ze starannością i zaangażowaniem. Zawsze też służyli mi pomocą i wyjaśniali, dlaczego dobierali takie właśnie środki treningowe i jaki efekt chcą poprzez to osiągnąć. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem odbyć staż trenerski właśnie w Miedzi – mówi Mateusz.

Akademia Piłkarska Miedzi Legnica jest otwarta na współpracę z trenerami, którzy chcieliby odbyć staż w jej strukturach. Miedź wspiera młodych kandydatów na trenerów, którzy w Legnicy mają możliwość uczestniczenia w zajęciach szkoleniowych i zdobycia cennych doświadczeń praktycznych przed przystąpieniem do egzaminu trenerskiego. Nasz klub wspiera także osoby niepełnosprawne i współpracuje z Klubem Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica, który zrzesza niepełnosprawnych fanów Miedzi i pomaga m.in. w dystrybucji biletów oraz organizacji wyjazdów na mecze.

Źródło: www.miedzlegnica.eu

z: https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki2 ... ez-barier1
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign