Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

STAŻ

Moderator: Moderator

User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10561

21 sie 2006, 14:39

Podkarpacie

Re: STAŻ

Postprzez asia_86 » 23 kwi 2010, 10:44

Wiesz z tym jest problem - a może znalazłabyś w miejscu zameldowania - staż :?:
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

Katarzyna Metzger

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
7979

25 lip 2006, 14:57

Skarżysko-Kamienna

Imię

Katarzyna

Postprzez Katarzyna Metzger » 3 mar 2011, 13:43

kultowiczka82 zameldowanie musisz mieć tam gdzie staż - miejscowość. Taka jest zasada...

Żeby mieć szanse na staż musisz coś umieć - mieć zawód. Myślałeś o tym? Nie wiem, ile masz lat, ale teraz można podnieść kwalifikacje. MOPS, CIS, KIS - szkoli ludzi
Zapraszam na mój blog: http://katarzynametzger.pl/ <3
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10561

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 4 mar 2011, 11:29

Kasiu - wiesz ludzie nawet po szkole średniej szukają staży... I nie mają studiów ani zawodu... Ale masz rację - podnosić kwalifikacje zawsze warto:) Poza tym ze stażami na ten rok będzie ciężko. Np.: U mnie będzie tylko 1 mln zł na staże - gdzie stażystów czekających jest dużo i u mnie nie zwracają kosztów dojazdu (auto, autobus).
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

Katarzyna Metzger

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
7979

Skarżysko-Kamienna

Imię

Katarzyna

Postprzez Katarzyna Metzger » 5 mar 2011, 11:52

asia_86 staż się skończy, a potem co? Te instytucje piszą projekty szkolą i potem łatwiej mieć pracę na dużej... Sama wiesz, że czasem trzeba potrząsnąć kimś, w jechać mu na ambicje i coś dla siebie zrobi. Nie wszyscy..., ale próbować trzeba.
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10561

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 7 mar 2011, 12:45

asia_86 staż się skończy, a potem co?

No właśnie pracodawcy mają dobrze bo:
- za stażystę nie muszą płacić (płaci PUP)
- jak stażysta odejdzie to wolą brać nowych i nie płacić im osobiście. ( i pół roku mają dalej darmowych pracowników).

Moim zdaniem pracodawca po stażu powinien mieć obowiązek zatrudnienia stażysty (o ile dobrze wywiązywał się ze swojej pracy). Nawet na te pół roku.. - stażysta miałby przepracowany rok - i zasiłek dla bezrobotnych mógłby potem mieć... A tak to jest jak jest... A dziś bez "znajomości" pracy i tak nie dostaniesz... Choćbyś miał/a po 2 czy 3 kierunki studiów...
User

Katarzyna Metzger

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
7979

Skarżysko-Kamienna

Imię

Katarzyna

Postprzez Katarzyna Metzger » 17 mar 2011, 13:36

Moim zdaniem pracodawca po stażu powinien mieć obowiązek zatrudnienia stażysty (o ile dobrze wywiązywał się ze swojej pracy). Nawet na te pół roku.. - stażysta miałby przepracowany rok - i zasiłek dla bezrobotnych mógłby potem mieć...

Teraz tak jest i dlatego pracodawcy stają okoniem, a ludzie mają problem. Ja bym chciała pracować i mieć te 200 czy 300 zł większy dochód niż rentę. Gdyby państwo myślało normalnie to pewnie ok. połowa ON by pracowała i było by lepiej. Nie wszyscy mogą pracować, ale wielu chce...
User

kultowiczka82

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
78

23 mar 2009, 12:32

Postprzez kultowiczka82 » 17 mar 2011, 16:32

Właśnie, renta nie załatwia sprawy.
Pozory często mylą.
no avatar
User

Piotrek_25

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
56

9 kwi 2011, 11:08

Imię

Piotrek

Postprzez Piotrek_25 » 10 kwi 2011, 19:45

Ja apropo stażu. Szukam pracy u siebie w regionie (dolnośląskie, Wałbrzych i okolice) i nie dostalem żadnego telefonu w jej sprawie od momentu jeżdżenia po firmach i składania CV OD 17.01.11 :!: U Was też tak jest? Ze stażami jest też ciężko ale mam 1 oferte na oku i ide jutro do PUP. Tylko jest kolejny problem...W tamtym roku skończyłem 25 lat :evil: Czy to mnie dyskfalifikuje? Klepie juz za ostatnie grosze i nie wiem co zrobić zeby mi dali skierowanie na ten staż :roll: Są jakieś "furtki"? Dajcie znac.
User

Natalia84

Ranga

Pisarz

Pisarz
663

15 lis 2006, 14:23

Postprzez Natalia84 » 19 kwi 2011, 14:05

Mnie powiedziano że z UP na staż nie mogę iść, bo mam rentę socjalna i również 2 gr :) Także chyba co miasto to inne prawo.
no avatar
User

krisa

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
32

19 lut 2011, 14:18

Postprzez krisa » 20 kwi 2011, 09:54

Piotrek_25 - jeśli masz ważne orzeczenie o niepełnosprawności i status osoby bezrobotnej, to już spełniasz warunek, żeby brano Ciebie pod uwagę przy kierowaniu na staż.
Katarzyna Metzger napisał(a):Żeby mieć szanse na staż musisz coś umieć - mieć zawód. Myślałeś o tym? Nie wiem, ile masz lat, ale teraz można podnieść kwalifikacje. MOPS, CIS, KIS - szkoli ludzi
Aby być skierowanym na staż, nie trzeba mieć żadnych umiejętności ani zawodu wyuczonego. Staż jest formą przyuczenia do zawodu, przygotowaniem do pracy na danym stanowisku. I nie tylko młodzież może być skierowana, może to być osoba w każdym wieku, jeśli spełnia jeden z warunków: status osoby niepełnosprawnej, osoba bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego, samotnie wychowująca dzieci do lat 18, długotrwale bezrobotna, taka, która po urodzeniu dziecka dotychczas nie pracowała, osoby, które po opuszczeniu zakładu karnego dotychczas nie podjęły zatrudnienia oraz osoby, które ukończyły 50 rok życia.
no avatar
User

Piotrek_25

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
56

9 kwi 2011, 11:08

Imię

Piotrek

Postprzez Piotrek_25 » 20 kwi 2011, 11:29

Katarzyna Metzger nie wiem po co siać zamęt. Chyba oczywiste jest że staż jest przygotowaniem do zawodu, rodzajem praktyki. Pierwsze słyszę, żeby umiejętności były warunkiem przyjęcia na staż. Przecież tam się je właśnie zdobywa. Krisa ma racje :)
User

Katarzyna Metzger

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
7979

Skarżysko-Kamienna

Imię

Katarzyna

Postprzez Katarzyna Metzger » 21 kwi 2011, 19:28

Piotrek_25 nie powiedziałam, że to warunek. Zdobycie zawodu jeśli się go niema daje więcej możliwości na przyszłość
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10561

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 22 kwi 2011, 10:51

Natalia84 napisał(a):Mnie powiedziano że z UP na staż nie mogę iść, bo mam rentę socjalna i również 2 gr :) Także chyba co miasto to inne prawo.
:o

Do mnie zdziwiłaś tym postem - ja mam znaczny stopień i mam rentę socjalną (pani w PUP do razu zarejestrowała mnie jak byłam na początku - jako osobę poszukującą pracy (bo mam rentę) a nie bezrobotną i staż miałam pół roku bez problemu...

U mnie są słyszałam też staże po 25 roku życia więc radzę pytać w waszych PUP lub WUP.
User

Natalia84

Ranga

Pisarz

Pisarz
663

15 lis 2006, 14:23

Postprzez Natalia84 » 22 lis 2011, 20:46

Owszem ale u mnie w miescie po prostu o ON sie nie mysli.
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10561

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 23 lis 2011, 11:31

Natalia84 napisał(a):Owszem ale u mnie w mieście po prostu o ON się nie myśli.

U mnie nie lepiej...W PUP jestem już zarejestrowana ok 3 lat jako poszukująca pracy .... i nadal nic.... A pracodawcy jak szukają to niepełnosprawnych ale chodzących.... Ze stażem jest tak, że samemu trzeba iść do pracodawcy i szukać. Istnieją też prace interwencyjne i też samemu trzeba kursować między PUP a pracodawcą....
Poprzednia strona