Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Sprywatyzowany pożytek publiczny - 1%

Dział z informacjami o zbiórce pieniędzy z 1%. Zobacz, komu możesz pomóc, oddając swój 1% z podatku!

Moderatorzy: Lunea, Junior Admin

User

Femme

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
5153

10 sie 2009, 21:59

lubuskie

Imię

K

Sprywatyzowany pożytek publiczny - 1%

Postprzez Femme » 17 kwi 2013, 17:27

Dość kontrowersyjny artykuł ukazał się, warto go przeczytać.

Subkonta wywołują coraz większe kontrowersje, a także krytykę. Przybywa organizacji i instytucji uważających, że wypaczają one ideę pożytku publicznego. Subkonta „wysunęły” potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych na pierwszy plan i podatnicy zaczynają zapominać o innych społecznych potrzebach. W dodatku wielu użytkowników subkont traktują je jak własne konto w banku i są przekonani, że to ich pieniądze i mogą decydować, na co je wydać.

Więcej na ten temat tutaj http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/165691?utm_source=biuletyn&utm_medium=email&utm_campaign=17.04.2013#.UW7JPDd8P_A
Daj­cie żyć po swo­jemu grzeszne­mu, a i świętym żyć będzie przyjemnie.
- Jacek Kaczmarski
no avatar
User

urszula 123

Ranga

Dyskutant

Dyskutant
437

5 kwi 2011, 13:25

Imię

Urszula

Re: Sprywatyzowany pożytek publiczny - 1%

Postprzez urszula 123 » 18 kwi 2013, 07:53

Tak, czytałam ten artykuł i mam mieszane uczucia, tymbardziej, że ukazał się na portalu. który z Pfron dostaje milion zeta na pisanie tych bzdetów.Dla mnie ten artykuł jest bardzo tendencyjny. Po przeczytaniu czułam jedynie niesmak.
Subkonta „wysunęły” potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych na pierwszy plan i podatnicy zaczynają zapominać o innych społecznych potrzebach. W dodatku wielu użytkowników subkont traktują je jak własne konto w banku i są przekonani, że to ich pieniądze i mogą decydować, na co je wydać
Szkoda mi słów na takie dictum, to koszmar jakiś jest, ale wiadomo jaki wydawca, taki artykuł.
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11746

21 wrz 2011, 11:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 18 kwi 2013, 08:28

Usunięcia subkont domagają się najczęściej organizacje, które ich nie prowadzą. Za ich pozostawieniem są te, które takie oferują. W Departamencie Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej nie chcą podejmować żadnych działań w tej sprawie. Wiedzą, że likwidacja subkont skutkowałaby ogromną krytyką rządu i polityków, którzy głosowaliby za zmianami. Dlatego urzędnicy chcą, aby organizacje OPP same wypracowały zmiany.

Jednak ponad 60% internautów popiera te inicjatywę 1%, jeśli państwo nie ma innego pomysłu na to aby pomagać osobom chorym, niepełnosprawnym, i sami Ustawą wprowadzili takie rozwiązania, to likwidacja była by strzałem sobie w kolano.

Oczywiście wszystkie te fundacje muszą podjąć jakieś kroki (regulaminowe), które faktycznie by zabraniały zakupu innych rzeczy, niż te związane bezpośrednio z rehabilitacją, zdrowiem osób chorych, czy też niepełnosprawnych.

Ale o takich zmianach po winne one szczegółowo powiadomić swoich beneficjentów subkont, czy też swoich podopiecznych, aby w przyszłości nie było niedomówień.

P.s Urszula123 dobre pytanie, akurat tu autorem jest Piotr Stanisławski, ale kim on jest?, nazwisko mi nic nie mówi, ja mam pewne podejrzenia kto może być inicjatorem artykułu, ale na razie nie będę się Tu wypowiadał, jeszcze zapewne do tego tematu powrócimy ...
Obrazek
no avatar
User

urszula 123

Ranga

Dyskutant

Dyskutant
437

5 kwi 2011, 13:25

Imię

Urszula

Postprzez urszula 123 » 18 kwi 2013, 16:46

Nie wiem jaka tam jest w Integracji struktura, czy jest jeden prezes czy kilku, ale napewno jednym z wiodących jest prezes Impelu. Właśnie na ten portal idzie milion zeta rocznie z Pfron. Prezes Integracji równa się prezes Impelu. Jak nie znasz nikogo kto pracowałby w tej firmie, to może poczytaj w necie , jej macki sięgają całego kraju, od morza do gór. Aż trudno w to uwierzyć.