Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Spór o kody w nowych legitymacjach dla ON

Moderatorzy: Marcin87, Lunea, Junior Admin

User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10891

21 sie 2006, 15:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 3 kwi 2018, 11:08

Nasz Czytelniczka uważa, że Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadza w błąd osoby niepełnosprawne, którym przysługują ulgowe przejazdy miejskimi autobusami i bezprawnie zmusza do wyrabiania Karty Miejskiej.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o problemie z nowymi plastikowymi legitymacjami wydawanymi od połowy grudnia, w których nie ma wpisanej niepełnosprawności i kontroler nie może sprawdzić, czy osobie niepełnosprawnej przysługuje ulga czy nie. Takich informacji udzielono nam w Zarządzie Transportu Miejskiego.

„(...)nie jest to prawda, że na nowych legitymacjach nie umieszcza się symboli i stopni niepełnosprawności.

Otóż ja mam umieszczony na swojej legitymacji symbol i stopień niepełnosprawności (gdyż sobie tego życzyłam składając odpowiedni wniosek o wydanie legitymacji) lecz jest on zakodowany, a do tego potrzebne jest specjalne urządzenie (...). Zatem posiadam już dokument uprawniający mnie do przejazdów na ulgę, nie moim problemem jest, że ZTM czy MPK nie ma urządzeń do rozszyfrowania symbolu i stopnia mojej niepełnosprawności. (...) i nie mam w związku z tym obowiązku biegania do ZTM i wyrabiania sobie ich Karty Miejskiej.(...)” – napisała do nas Czytelniczka.

Zarząd Transportu Miejskiego nie zgadza się z tymi zarzutami. – W uchwale Rady Miasta, która określa zasady korzystania z ulg w komunikacji miejskiej zawarto, że w legitymacji ma być wpisany kod niepełnosprawności. Naszym zdaniem zaszyfrowany kod, którego nie da się odczytać bez czytnika nie spełnia tego warunku – wyjaśnia Grzegorz Witkowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach. – Jeden czytnik kosztuje 8 tysięcy złotych, a trzeba je kupić każdemu kontrolerowi, których mamy 28. To jest duża kwota, którą nie dysponujemy. A kontrolerzy mają już po jednym czytniku, do Karty Miejskiej, a w przyszłości mogą być potrzebne kolejne bo na przykład zmieni się legitymacja studencka, czy uczniowska, są takie plany. Dlatego zachęcamy do wyrobienia bezpłatnej Kary Miejskiej, w której można zapisać wszystkie ulgi. To wymaga tylko jednej wizyty w naszym punkcie.

z: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/n ... ,13048722/
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

klansman

Ranga

Pisarz

Pisarz
2098

15 lis 2011, 16:46

Bielsko-Biała/Wadowice

Imię

Forumowy_Psychopata

Re: Spór o kody w nowych legitymacjach dla ON

Postprzez klansman » 3 kwi 2018, 15:36

Kłamcy, perfidni kłamcy. Kod może przeczytać smartfon za 99 zł a może i tańszy. Niech nie wyolbrzymiają że potrzeba do tego czytnika za 8 tyś.
http://www.siepomaga.pl
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3853

29 maja 2010, 17:34

Polska

Imię

Piotr

Re: Spór o kody w nowych legitymacjach dla ON

Postprzez piotr79 » 3 kwi 2018, 15:52

asia_86 napisał(a):Jeden czytnik kosztuje 8 tysięcy złotych,

Dziwne bo ja mam za darmo :?

Najlepiej jak by w caej tej sprawietej sprawie zabrał głos nasz forumowy kolega Mirmur :) Jak to się w tych Kielcach jeździ, bo ja to wsiadam w autobus i jade mając nadzieje że mnie nie złapią :P
"Nie szata zdobi człowieka"