Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Skąd dodatkowe środki?

tutaj pomagamy innym...

Moderatorzy: Lunea, Trurl, Junior Admin

no avatar
User

sdms

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
5

25 wrz 2015, 18:19

Skąd dodatkowe środki?

Postprzez sdms » 28 lis 2017, 11:42

Witajcie! Nie wiem jak zacząć ale spróbuję po kolei.
Mieszkam w jednym domu z rodzicami, ojciec zarabia nie najgorzej, stać nas na wyzywnie, opłaty itp., ja natomiast mam swoją rentę 720 zł co miesiąc. Wiem, że rodzice dodatkowo mają na odkładane środki plus to co miesięcznie zarabia więc trochę kasy mają. Ja natomiast gdy potrzebuję coś kupić sobie, ubrania, sprzęt rehabilitacyjny coś do jedzenia (nie jemy wszyscy razem tego co jest) muszę zawsze ze swojej renty, bo rodzice nie proponują nic że coś dołożą a ja na to nie liczę, a kiedy proszę ich o 50 zł nigdy nie mają więc nie dadzą. Ja natomiast nie dość że dokładam się do ich opłat to ciężko jest mi naprosić się by oddali te pieniądze. Wiecznie że nie ma w tej chwili albo że i ja z tego korzystam. Mi osobiście brakuje na wiele rzeczy, chcę w pokoju grzejnik, okna wymienić chciałbym kupić kilka lepszych ubrań, gdyż chodzę w starych ubraniach, chciałbym ze znajomymi pojechać gdzieś pozwiedzać przez weekend. Zawsze są potrzebne pieniądze, których nie mam.A nie chce się z rodzicami kłócić ani ich prosić bo wiem że to nic nie da.
Moje pytanie: Czy są jakieś organizacje pozarządowe, itp. które są w stanie pomóc osobom niepełnosprawnych w zakupie takich rzeczy jak ubrania, meble, ewentualnie współfinansować jakiś wyjazd?
no avatar
User

mariano

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
1732

7 kwi 2010, 22:13

Wielkopolska

Re: Skąd dodatkowe środki?

Postprzez mariano » 28 lis 2017, 14:13

Nie możesz dorobić gdzieś do renty? Choćby na 1/2 etatu?
Gdyby wszyscy jeździli rowerami, rząd opodatkowałby pedałowanie.
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3753

29 maja 2010, 16:34

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 28 lis 2017, 14:32

Na Poczcie na przykład. Kiedyś coś mówili że będą zatrudniać ON, ale nie wiem co z tego wyszło. Kiedyś miałem iść i się dopytać, ale zapomniałem.
"Nie szata zdobi człowieka"
no avatar
User

sdms

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
5

25 wrz 2015, 18:19

Postprzez sdms » 28 lis 2017, 15:49

Niestety u mnie w małym mieście ciężko o lekką pracę, tym bardziej dla rencisty. Gdyby nie to, to chętnie bym poszedł gdzieś dorobić.
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3357

2 paź 2011, 17:40

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 28 lis 2017, 16:42

Nie słyszałem żeby ktoś dofinansowywał wyjazd jako taki, ale jeśli chcesz po prostu powozić się po Polsce to pokombinuj jako ON. Załap się na jakieś szkolenie na wyjeździe, zapisz się do jakiegoś stowarzyszenia, myślę że to może się udać :) Parafialne pielgrzymki są podobno bardzo tanie, gdy ktoś ma ochotę zwiedzić np Częstochowę to fajna opcja :) W Krakowie były np szkolenia dla osób z dysfunkcją wzroku, ze spaniem i wyżywieniem. Szukaj a coś znajdziesz
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10673

21 sie 2006, 14:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 28 lis 2017, 17:14

Jak zarobisz to będą - nikt Ci za darmo kasy nie da..Szukaj szkoleń/ kursów dla ON z Unii.. A ofert typu : ochroniarz , dozorca- raczej nie brakuje..

nie dość że dokładam się do ich opłat to ciężko jest mi naprosić się by oddali te pieniądze.

Skoro się dokładasz to po co mają Ci oddawać :?: Mieszkasz z rodzicami , jedzenie , prąd, środki czystości , leki,.., - wszystko kosztuje..
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11780

21 wrz 2011, 11:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 29 lis 2017, 10:37

sdms napisał(a):Czy są jakieś organizacje pozarządowe, itp. które są w stanie pomóc osobom niepełnosprawnych w zakupie takich rzeczy jak ubrania, meble, ewentualnie współfinansować jakiś wyjazd?

Może załóż subkonto w jakiejś fundacji, można będzie co nieco ubierać z 1% podatku, lub darowizn.
Nie są to duże kwoty ale zawsze coś, jestem w fundacji 6 lat, i na jakieś małe wydatki zawsze coś uzbieram.
Obrazek
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3753

29 maja 2010, 16:34

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 29 lis 2017, 14:42

krzyslbl napisał(a):Parafialne pielgrzymki są podobno bardzo tanie,

Są dwa razy droższe, a warunki na nich opłakane.
"Nie szata zdobi człowieka"
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3357

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 1 gru 2017, 11:39

Ciekawy temat, jak maksymalnie zmniejszyć koszty życia. Jaki chcesz ten grzejnik? Zapomnij o elektrycznych, olejowy ma ponad 1000 watów a i tzw farelka ciągnie prąd, w sumie lepszy piekarnik spiralowy niż farelka :) A takich do centralnego szukał bym za darmo na olx, przecież grzejnik się nie zużywa to po co płacić za nowy. Ja gdybym miał jakiegoś busa to bym umeblował za darmo dom, ludzie oddają różne cenne rzeczy...
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10673

21 sie 2006, 14:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 1 gru 2017, 12:08

Pomyślałam, że mebelki za free są np tu : https://www.olx.pl/oddam-za-darmo/q-meb ... om%5D=free

Pielgrzymki parafialne to przeważnie kościoły, sanktuaria , a nie zwiedzanie miasta :wink: A czy są tanie :?: Zależy na ile dni się jedzie i co się zwiedza.. I raczej nie są dostosowane dla niepełnosprawnych tj może być dużo chodzenia i mało czasu na odpoczynek lub dużo schodów..
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3357

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 12 sty 2018, 13:56

Szkoda że wątek padł. Tak sobie myślę że jak chcieć oszczędzić można postarać się o darmową żywność :)
A w ogóle to szukać używanych rzeczy.
no avatar
User

zizi0505

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
3

7 gru 2017, 19:24

Imię

Inez

Postprzez zizi0505 » 12 sty 2018, 16:04

Porozmawiaj z rodzicami i wytłumacz im jakie masz potrzeby, też jestem na rencie soc i mieszkam z rodzicami i nigdy nie chcieli żadnych pieniędzy na opłaty mimo, że proponowałam wielokrotnie nawet jak jedziemy na zakupy i chce zapłacić to ojciec mówi trzymaj sobie te parę groszy żebyś miała na wizyty u lekarzy czy jakieś swoje potrzeby.
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3357

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 12 sty 2018, 16:31

zizi0505 napisał(a):Porozmawiaj z rodzicami i wytłumacz im jakie masz potrzeby

Porozmawiać owszem, ale jak dorosły człowiek ma się czegoś domagać od rodziców?
no avatar
User

mika112233

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
152

1 lis 2016, 00:51

Imię

Mika

Postprzez mika112233 » 12 sty 2018, 22:11

Szkoda, że wątek padł, bo bardzo ciekawy temat był i odpowiedzi, podpowiedzi też niezłe, takie praktycznne i życiowe.