Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Rehabilitacja

Moderator: Moderator

no avatar
User

novam

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
2

15 lut 2010, 23:11

Imię

Magda

Re: rehabilitacja

Postprzez novam » 17 lut 2010, 18:47

Jestem tu nowa wiec nie znam historii Zagubionej wiec może moja opowiastka nie będzie trafna. Ja wychodząc ze szpitala po usunięciu guza mózgu miałam lekki niedowład, problemy z chodzeniem i porażenie nerwu twarzowego. Na sanatorium kazali mi czekać ok 2 lat, zadzwoniłam do rzecznika praw pacjenta w Krakowie i powiedziałam, że ja chce za pół roku wrócić do pracy. I nie mam czasu czekać na rehabilitacje. W przeciągu tygodnia wyjechałam do szpitala uzdrowiskowego.
Embary, a co z rehabilitacja domową?? Do mojego taty od lipca 2008 roku przychodzi rehabilitant w ramach NFZ-tu, zlecenie wystawia pani doktor rehabilitacji przychodząc na wizytę domowa z NFZ-tu. Nie pochodzę z zamożnej rodziny, nie mamy żadnych układów. Po prostu dostajemy to co nam się należy. Owszem wielokrotnie nam odmawiano rehabilitacji używając głupich argumentów odmowy. Pisałam do m.in. Rzecznika Praw Pacjenta, żeby mieć odpowiedz na piśmie. Może i w Twoim przypadku, by to pomogło? Nie znam historii Twojej choroby, wiec może tez nie trafię z poradą.
Ostatnio edytowano 17 mar 2011, 13:50 przez Katarzyna Metzger, łącznie edytowano 1 raz
Powód: literówki
User

LamSen_pl

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
24

16 sty 2010, 13:03

Imię

Krzysztof

Postprzez LamSen_pl » 22 lut 2010, 10:25

Zawsze dostajesz zawiadomienie z kilkumiesiecznym terminem wyprzedzajacym,więc nie powinnas składac żadnego wniosku o odwołanie. Wszystko jest dobrze,a możliwe że zwolni się miejsce i pojedziesz wcześniej.
User

Katarzyna Metzger

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
7979

25 lip 2006, 14:57

Skarżysko-Kamienna

Imię

Katarzyna

Postprzez Katarzyna Metzger » 4 mar 2011, 17:02

Embary nie zgodzę się z twoim zdaniem. Jestem po wypadku i wiem, że musieli ci dać zestaw ćwiczeń. Przysługuje ci rehabilitacja na oddziale 3 tyg i transport karetą. Kłania się neurolog i lekarz pierwszego kontaktu. Pomoc z Mopsu też jest tylko trzeba wypełnić wniosek. A jak kogoś nie wyślesz nikt się nie dowie, że coś ci trzeba... Nie olśni go. Trochę się użalasz nad sobą. Co robiłeś przez 5 lat? Ja czekam na rehabilitacje, ćwiczę choć mam dosyć...
Zapraszam na mój blog: http://katarzynametzger.pl/ <3
no avatar
User

szybka

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
62

19 lut 2011, 20:20

Imię

Asia

Postprzez szybka » 4 mar 2011, 21:32

Kiedyś można było wysyłać wniosek bezpośrednio do konkretnego ośrodka i oni załatwiali wszystkie sprawy z funduszem, może trzeba by podzwonić i popytać?
User

Katarzyna Metzger

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
7979

25 lip 2006, 14:57

Skarżysko-Kamienna

Imię

Katarzyna

Postprzez Katarzyna Metzger » 17 mar 2011, 14:01

szybka Bez skierowania gdzie jest czarno na białym jasno napisane, że trzeba rehabilitacji nic nie zdziała. A załatwienie tego nie jest trudne.
Zapraszam na mój blog: http://katarzynametzger.pl/ <3
Poprzednia strona