Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Reaktywacja pociągów z Kielc do Buska-Zdroju. W weekendy.

Moderatorzy: asia_86, Lunea, Junior Admin

Avatar użytkownika
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
Posty

10849

Dołączył(a)

21 sie 2006, 15:39

Lokalizacja

Podkarpacie

Reaktywacja pociągów z Kielc do Buska-Zdroju. W weekendy.

Postprzez asia_86 » 13 kwi 2018, 18:48

Reaktywacja pociągów z Kielc do Buska-Zdroju. Na razie tylko na wakacyjne weekendy.

Dobra wiadomość przede wszystkim dla kuracjuszy. Władze województwa świętokrzyskiego zdecydowały się na wznowienie kursowania pociągów z Kielc do Buska-Zdroju. Po prawie 13-letniej przerwie z tego połączenia będzie można skorzystać w weekendy przez całe najbliższe wakacje.


Pierwszy pociąg wyruszy z Kielc w kierunku Buska-Zdroju w dniu 30 czerwca i będzie kursował przez całe wakacje, a więc do 2 września, w każdą sobotę i niedzielę.

- Mamy świadomość tego, że kurort Busko-Zdrój to jedno z najbardziej popularnych miejsc dzisiaj w Świętokrzyskiem i jedna z kluczowych specjalności regionalnych, którą chcemy rozwijać – mówi Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. – Dzisiaj za sprawą współpracy możemy mówić o uruchomieniu tego pociągu. Na razie w formie połączeń wakacyjnych. Pamiętamy, jak dużą popularnością cieszyły się pociągi do Sandomierza, z których skorzystało kilkanaście tysięcy osób. Wierzę również, że połączenia do Buska-Zdroju będą cieszyć się nie mniejszą popularnością – dodaje.

Pociąg rozpocznie bieg na stacji Kielce i będzie się zatrzymywał m.in. na przystankach kolejowych w Sitkówce-Nowinach, Brzezinach, Włoszczowicach i Busku-Zdroju. Podróż będzie trwała około 53 minut. Dwa odjazdy z Kielc zaplanowano na godz. 10.52 i 19.16, a wyjazd z Buska-Zdroju na godz. 12.00 i 20.28.

Władze regionu zdecydowały, że do obsługi tych połączeń przeznaczone zostaną nowoczesne i komfortowe pociągi dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz dużych bagaży. Burmistrz Buska-Zdroju zadeklarował natomiast, że zapewni uruchomienie autobusów dowożących i odwożących podróżnych z dworca kolejowego do i z miasta.

- Rozpoczęliśmy już prace porządkowe w obrębie dworca i rejonu organizowania komunikacji, która zapewni wszystkim pasażerom dowóz bezpośrednio do sanatoriów, ale również dla tych, którzy jeden lub dwa dni będą chcieli spędzić w Busku – zaznacza Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju.

Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości pasażerowie będą mogli dojechać pociągiem do samego centrum Buska-Zdroju. – Rozmawiamy o tym, żeby z pieniędzy jeszcze z tej perspektywy unijnej zaprojektować przedłużenie linii kolejowej do miasta. Dzisiaj właściwym punktem wydaje się to dworzec PKS. Jeżeli ta dokumentacja projektowa powstanie szybko, to myślę, że pieniądze i możliwości na realizację tego połączenia także pojawią się w najbliższym czasie – podkreśla Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

z: https://kielce.onet.pl/reaktywacja-poci ... dy/0pqnbfn
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign
cron