Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

RaceRunning

nikt ze sportem nie może być na bakier, ten dział douczy niewiedzących, co w sporcie piszczy...

Moderatorzy: Lunea, Trurl, Junior Admin

User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10574

21 sie 2006, 14:39

Podkarpacie

RaceRunning

Postprzez asia_86 » 27 maja 2017, 15:58

Smutny i wycofany, bo jest z niepełnosprawnością? Nowy sport w Polsce może zmienić to myślenie!

„Boją się wychodzić z domu”; „Wstydzą się tego, że są niepełnosprawni”; „Gdybym miała ten problem co oni, nie chciałabym być gwałcona wzrokiem”. Mocne? To tylko kilka przykładów krótkiego filmu pt. „Rower”. Na początku przedstawia on sondę, w której zapytani przechodnie opowiadają, jak widzą osoby z niepełnosprawnością. Ukazana w drugiej części filmu historia Zbyszka Żubryj całkowicie zaprzecza ich wyobrażeniom. A to dzięki nowemu, jeszcze nieznanemu sportowi w Polsce, który uprawia bohater – RaceRunningowi (RR).

Fundacja Złotowianka, śladem Duńczyków, wprowadza w Polsce nowy sport dla osób z niepełnosprawnością – RaceRunning (RR), prosto z Danii. Biegacz używa trójkołowego roweru bez pedałów – porusza się, odpychając od podłoża nogami. RaceRunning jest doskonałym połączeniem sportu i rehabilitacji – jego fenomen polega na tym, że rehabilitacja, także społeczna, odbywa się niejako przy okazji.

Podopieczny fundacji z niepełnosprawnością, Zbyszek Żubryj ze Złotowa, w ubiegłym roku zajął drugie miejsce na Międzynarodowych Zawodach RaceRunning w Danii. Przed zawodami trenował raptem... miesiąc! Rywalizował tam z Duńczykami, Szwedami, Anglikami, Rosjanami, Szkotami, Niemcami, Węgrami, Portugalczykami i Amerykanami. A niedługo, bo już w lipcu br. odbędą się zawody RR w Kopenhadze, gdzie Polskę będzie reprezentować trzech zawodników.

Ta dyscyplina sportu prężnie rozwija się w Europie – do grona sympatyków RaceRuning przyłącza się coraz więcej krajów. Do ubiegłego roku Polski wśród nich nie było. Dodatkowo Skandynawowie czynią starania, by RaceRunning stał się dyscypliną paraolimpijską. Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski jest pozytywnie nastawiony do tego projektu – jest duża szansa, że RaceRunning pojawi się na paraolimpiadzie w 2024 r.

Fundacja stworzyła dwie sekcje w Polsce, gdzie mogą trenować osoby z niepełnosprawnością: w Złotowie i w Pile.

Reportaż : http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/557901
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
no avatar
User

mikuk2

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
4

21 lip 2017, 12:33

Imię

mirek

Re: RaceRunning

Postprzez mikuk2 » 25 lip 2017, 12:34

witam dzieki Fundacji Złotowianka jestem uczestnikiem projektu Race Running w Złotowie musze powiedziec ze bardzo duzo mi to daje od dziecka mam MPD i dzieki Race Running mam mniejsza spastyke miesni a dzieki temu lepiej sie poruszam i o wiele lepiej chodze i nawet rehabilitacja idzie mi coraz lepiej i dobrze sie czuje oby tak dalej :) Fundacja Złotowianka pomaga bardzo duzo ludziom :) i zachecam wszystkich chetnych do zapoznania sie ze stroną Fundacji Złotowianka
http://racerunning.fundacjazlotowianka.pl/
no avatar
User

DawidK

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
10

9 lip 2017, 10:30

Polanka Wielka koło Oświęcimia.

Imię

Dawid

Postprzez DawidK » 26 lip 2017, 19:40

Super podziwiam was. Ja też rowerem jeżdżę. Ale dla was szacunek, że to robicie pozdrower :)
no avatar
User

mikuk2

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
4

Imię

mirek

Postprzez mikuk2 » 27 lip 2017, 13:23

bardzo dziękuje za odpowiedz :) i życzę miłego dnia :)
no avatar
User

DawidK

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
10

9 lip 2017, 10:30

Polanka Wielka koło Oświęcimia.

Imię

Dawid

Postprzez DawidK » 27 lip 2017, 18:40

Dzięki za odpisanie. A masz może info jakiś zawodach dla niepełnosprawnych. Albo gdzie informacji szukać ?
no avatar
User

mikuk2

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
4

Imię

mirek

Postprzez mikuk2 » 28 lip 2017, 07:15

niestety nie mam zadnych informacji ale bede mial to na uwadze jak cos dam znac pozdrawiam i zycze milego dnia