Witamy na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lip 2007, 11:55 
Pisarz
Pisarz

Czesc Wam!
ja znowu z klopotami sie do was zwracam.
od jakichs 2 miesiecy puchna mi straszliwie nogi. nie cale ale od piety tak troche ponad kostke. juz stosowalam kasztanowca, ostatnio altacet, juz mnie skreca, nie wiem od czego to jest, badania mialam robione, wyniki sa ok.
jakis czas temu mialam krwiaka pod paznokciem, generalnie strup nadal jest, wiadomo ze nie bede zrywac go, w koncu sam odpadnie. wczoraj wyszlam pierwszy raz od dawna z domu, poszlam z kolega do znajomego, posiedizelismy kilka godzinek u niego, jak wrocilam do domu to sie prerazilam gdy zobaczylam swoja noge, byla strasznie spuchnieta w kostce. odkad mam tego krwiaka to staram sie naprawde uwazac na ta noge.
poradzcie mi co robic? jakie cwiczenia moge wykonywac tymi nogami, bedac ON na wozku? cos robic przeciez musze, jak nei to w koncu mi nogi obetna! ratujcie !
dzieki z gory za pomoc.

PostNapisane: 15 lip 2007, 12:03 
Pisarz
Pisarz

Myślę,że okład z wody kwaśnej nie zaszkodzi . Co do ćwiczeń to słyszałam,że intensywne poruszanie palcami pomaga na takie sprawy. Spróbuj,na pewno nie zaszkodzi,ale przede wszystkim poszłabym do lekarza na Twoim miejscu i na pewno coś fachowo doradzi. Trzymam kciuki,daj znać co z nogą.

PostNapisane: 15 lip 2007, 12:06 
Pisarz
Pisarz

Gosiu ja juz u lekarza bylam, badania robilam, nic nie wykazaly. siora mowila ze to prawdopodobnie uklad limfatyczny albo cos z zylamiu i sercem :/

PostNapisane: 15 lip 2007, 12:40 
Pisarz
Pisarz

Ja wiem,że byłaś.Mówiąc o lekarzy,miałam na myśli innego. Mądrzejszego i bardziej kompetentnego.

PostNapisane: 15 lip 2007, 13:10 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Puchnięcie nóg zwałaszcza w okolicy gdzie mówiłaś, może świadczyć o pierswzych objawach cukrzycy. Nio, ale skoro byłaś ulekarza i wszystko jest oki :hm: tpo przyczyna musi być inna... , A nie ma nikt u Ciebie w rodzinie choroby żylaków?
Stopy mogą puchnąć też od nadmiaru ciepła ( upały). Pomoc Ci może zimnia kąpiel, połączona z masażem :)
Możesz mieć również zachwianą gospodarkę, wodno mineralną w ogranizmie co też może być spowodowodowane puchnieciem nóg. Wtedy musisz na jakiś czas ograniczyć spożywanie soli.
Dobre na puchnięcia są zioła ze mniszka lekarskiego, skrzypu polnego. To powinno pomoc :)
Ruszanie samymi palcami u nóg nie za bardzo pomogą. Jeśli dasz to leżąć na łóżku złap rękami stopę i zataczaj nią 15 razy w jedną strone 15 razy w drugą, jeśli samej nie dasz rady możesz poprosić kogoś z rodziny :)

[ Dodano: Nie Lip 15, 2007 13:12 ]
Przepraszam za błędy :oops:

Obrazek
Aniołek - 11.02.2010 (7tc) :(

PostNapisane: 15 lip 2007, 13:42 
Pisarz
Pisarz

Dzieki dziewczyny!
owszem moja mama i jej mama maja zylaki, tato z reszta tez. jego mamie musieli z powodu zylakow obciac noge :(
dlatego ja jestem najprawdopodobniej podatna na zylaki.

PostNapisane: 15 lip 2007, 14:08 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Natalia84 napisał(a):
dlatego ja jestem najprawdopodobniej podatna na zylaki.

Nie ma za co :) Nio to muszisz dbać o nogi są specjalne maście, które zapobiegają tworzeniu się żylaków.

Obrazek

PostNapisane: 15 lip 2007, 15:37 
Dziewczęta puchnięcie nóg może tak naprawdę świadczyć o wszystkim Z tego co mówisz Natalio byłaś już u lekarza i nie wiem jakie miałaś robione badania ale wiem że napewno nic nie można powiedzieć jeśli nie będziesz miała wyników:
OB, moczu b. ogólnego, wskaźników nerkowych i oczywiście wskaźników reumatycznych. Jeśli te wyniki są dobre tzn. że napewno możesz wykluczać chorobę nerek i przyczynę reumatyczną, a jeśli nogi przy opuchliźnie dodatkowo nie zmieniają koloru skóry to myślę że możesz wykluczyć chorobę krążenia obwodowego ale nie tak szybko. Dopiero wykluczając te te przyczyny należy szukać i nnych badaniach już bardziej specjalistycznych.
Mimo wszystko mam nadzieję że to tylko zwykłe przemęczeni :roll:

PostNapisane: 15 lip 2007, 16:20 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Imię: Zbyszek
Dlaczego puchną nogi?

odpowiada lek. med. Dariusz Struski, specjalista medycyny rodzinnej, Prezes wrocławskiego oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych, Kierownik Ośrodka Kształcenia Lekarzy Rodzinnych we Wrocławiu2000-12-09, ostatnia aktualizacja 2002-03-01 16:05

Obrzęk nóg nazywamy w medycynie "dużym objawem", bo - podobnie jak np. ból głowy - występuje bardzo często i wiele chorób może go powodować.

Najczęstsze dwa powody obrzęków to przewlekła niewydolność żylna (naczyń żylnych) oraz niewydolność krążenia (a więc serca). Obrzęki, czyli puchnięcie nóg, to następstwo opadania pod siłą grawitacji płynów ustrojowych. Ponieważ najbliżej ziemi są nogi, więc opadający płyn gromadzi się początkowo w stopach, a stopniowo coraz wyżej, a więc w okolicy kostek, goleni, łydek.
W normalnych warunkach (sprawne serce i sprawne żyły) krew jest przesuwana w sposób ciągły, z tkanek odpływa tyle samo krwi, co napływa. Przepływ krwi w układzie żylnym jest kontrolowany mechanizmem zastawek oraz systematyczną pracą mięśni nóg. Jeżeli więc płyn zalega i nie jest usuwany z tkanek, oznacza to, że albo jest słabo "zasysany", albo źle "popychany". Bywa, że zaburzenie dotyczy obu mechanizmów. Złe zasysanie to zła praca serca, które nie może przyjąć jednorazowo tyle krwi, ile powinno. Nawet jeżeli ta niewydolność "zasysania" dotyczy niewielkiej ilości krwi np.1-2 ml, to przy dużej liczbie skurczów ilość zalegającej ("nie zassanej") krwi nawarstwia się, dając w ciągu dnia wyraźne obrzęki nóg. Złe zasysanie to również problem nieszczelnych zastawek w żyłach, często zniszczonych żylakami. Krew podepchnięta do góry, zamiast zostać zatrzymana, wraca do miejsca, z którego została wcześniej wypchnięta, co powoduje zaleganie dodatkowej ilości krwi w kończynach.
Obrzęki nóg mogą być również spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, elektrolitowymi czy lekami. Bywa, że siedzący tryb życia może powodować obrzęki kończyn, szczególnie jeżeli towarzyszy temu mocne uciskanie w okolicy pasa. Słaba aktywność fizyczna predysponuje do powstawania niewydolności żylnej. Siedzący tryb życia spowalnia przepływ przez żyły i sprzyja zastojowi poprzez zagięcia żył w okolicy podkolanowej i biodrowej, a dodatkowo przez brak pracy tzw. pompy mięśniowej, szczególnie mięśni łydek. W takim przypadku zwykła systematyczna aktywność fizyczna wycofuje obrzęki bardzo szybko.
Dane tu przedstawione mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidulnej porady lekarskiej.

Chciałbym Ci bardzo pomóc, ale nie wiem jak, ale jak będziesz wiedzieć zkąt to sie berze, to pewnie sama dasz sobie z tym rade
Uśmiechnij sie, dasz sobie rade

Bytom - Rozbark

PostNapisane: 16 lip 2007, 16:50 
Pisarz
Pisarz

sluchajcie, ja juz mialaam komplet badan zrobionych, nerki to napewqno nie sa, mialam wszystkie mozliwe badania zreobione. a nogi puchna nadal. z tego co wiem to to jest z upalow i przez krazenie, mam z nim problemy od dziecka, jako ze nie porusam sie normalnie, tylko na wozku.
zibi ten artykul juz tez czytalam ale dziekuje :)

PostNapisane: 20 lip 2007, 13:20 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Mi popuchły stopy jak byłam w sanatorium.Tak przez dwa dni,ale najprawdopodobniej było to spowodowane zbyt długim siedzeniem [cała noga mnie bolała] i odwodnieniem,bo niestety mało piłam.

PostNapisane: 20 lip 2007, 15:43 
Pisarz
Pisarz

czyli z tego co piszecie to wniosek jest taki: duzo pic,ruszac nogami, cwiczyc, nie siedziec za dlugo na wozku, zmieniac pozycje ciala, uzywac masci.
czy cos pominelam?

PostNapisane: 20 lip 2007, 17:44 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Natalio, ostatnio zauważyłam u siebie, że spuchneły mi stopy, nie powiem strasznie się przestraszyłam. Moja mama mi powiedziała, że mam słabę krążenie i dlatego, kazała mi się więcej ruszać, nio i trzymać nogi jak najwyżej tzn. jak siedzisz to żeby nogi nie były w tej samej pozycji tylko np położ sobie na krzesle lub na czymś innym tak żeby Twoje nogi były trochę wyżej. Wtedy poprawia się krążenie w nogach. Mi pomogło opuchlizna zeszła :)

Obrazek

PostNapisane: 20 lip 2007, 18:33 
Pisarz
Pisarz

no a mi sie utrzymuje caly czas :(

PostNapisane: 21 lip 2007, 14:10 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Imię: Katarzyna
nie nos ciasnych skarpet ani butów
buty o numer wieksze i musza byc lekkie

Powiedzieć Tak...
http://powiedziectak.blogspot.com/ - Ten blog powstał dla tych którzy planują swój najważniejszy dzień w życiu i nie chcą przy tym zwariować...

Ostatnio edytowano 5 sie 2007, 12:08 przez Katarzyna Metzger, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 21 lip 2007, 20:14 
Pisarz
Pisarz

kochanie tylko problem jest w tym ze nie produkuja numeru 33 czy 34 :(

PostNapisane: 22 lip 2007, 14:58 
Pisarz
Pisarz

ja nosze buty 38 :)

PostNapisane: 22 lip 2007, 15:39 
Pisarz
Pisarz

ja mam normalnie 32

PostNapisane: 22 lip 2007, 15:50 
Pisarz
Pisarz

o rany jakie małe stópki :grin:

PostNapisane: 22 lip 2007, 16:11 
Pisarz
Pisarz

no maleńkie sa, dlatego jak mam isc kupic jakies buty to mnie szlag jasny trafia :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]