Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Psychika i WZW typu C

Moderator: Moderator

no avatar
User

aseret

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
304

18 sie 2011, 09:41

woj.śląskie

Imię

Teresa

Re: Psychika i WZW typu C

Postprzez aseret » 27 paź 2011, 08:32

Piotrze,myślę,że dobrze robisz jadąc z kimś towarzyszącym.Lekarze,chyba jednak patrzą nie tylko i wyłącznie na dokumentację, również na to, czy potrzebujesz pomocy innych w codziennym życiu.
Ja akurat na komisji nie musiałam nic udawać, bo wtedy jeszcze nie umiałam wogóle chodzić.
Życzę powodzenia.
no avatar
User

Piotrek_25

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
56

9 kwi 2011, 11:08

Imię

Piotrek

Postprzez Piotrek_25 » 27 paź 2011, 11:14

Dziękuję Teresko :) Dobrze, że to napisałaś dodaje mi to więcej wiary w efekt na komisji, bo z tym u mnie ciężko :/
no avatar
User

Piotrek_25

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
56

Imię

Piotrek

Postprzez Piotrek_25 » 4 lis 2011, 17:21

aseret - udzieliłaś mi świetnej rady !! 8) :-D Jestem po wczorajszej komisji. Tak jak pisałem byłem z matką której słowa bezsprzecznie zaważyły na stopniu. Dostałem nie taki na jaki liczyłem ale jednak - lekki. Otwiera sie furtka do pracy w ochronie :) Orzeczenie mam dostać w przeciągu 2 tygodni ale wymolestowałem dziś pracownika Wojewódzkiego o krótką informacje czy w ogóle dostałem czy nie. Potwierdził. Nie zgadzam się do końca z tym stopniem i zastanawiałem się czy i od tego sie nie odwołać. Sęk w tym, że nie chce sobie zaszkodzić, żeby sie przypadkiem w wyższej instancji nie okazało, że mi go cofną :o :-D Jednak chciałbym wiedzieć jak to prawnie wygląda, czy odwołując się np. do Sądu mogą podnieść ten stopień na umiarkowany? I czy na przykład mogą zrobić tak, żeby cofnąć decyzje Wojewódzkiego? Jak to wygląda od strony prawnej? Dajcie znać, przemyśle raki ruch. Niestety stopień lekki nie uprawnia mnie do jakiejkolwiek pomocy z opieki społecznej i tu mam kolejny problem. Słyszałem, że (baa, nawet kiedyś dostałem) można skorzystać np. z zasiłku celowego, coprawda nie dorówna on kwotą do stałego czy pielęgnacyjnego ale napewno mi ulatwi przeprowadzke do Wrocławia z mojej wścipskiej, emerytowanej miejscowości :-D O co mogę sie starać w opiece mając stopień lekki? Proszę o informacje a jednocześnie chcę podziękować wszystkim za bardzo użyteczne rady !!
PS. Jeżeli ktoś będzie miał w Wojewódzkim we Wrocławiu komisje to powiem, że zasiadają 3 babki, jedna z nich to czarna zołza - psychiatra :evil: U mnie od początku była na nie, i musiałem podawać wiele argumentów, moje jej nie przekonały. Proponowała mi terapie zamknięta, branie innych leków. Dopiero słowa mojej matki bardzo pomogły. Druga była dość życiowa i sprawiała wrażenie jakoby trudna sytuacja i cierpienie ludzi nie było obojętne. Trzecia działala jak drukarka, nanosiła dane z dowodu osobistego na papier :)
Dziękuje jeszcze raz wszystkim za rady!!! :-D
no avatar
User

aseret

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
304

18 sie 2011, 09:41

woj.śląskie

Imię

Teresa

Postprzez aseret » 6 lis 2011, 11:23

Super,Piotr,że się udało.Nie mam pojęcia co Ci poradzić w sprawie odwołania.Nigdy od wojewódzkiej się nie odwoływałam, ale masz rację,że zawsze istnieje ryzyko cofnięcia.Może jednak warto zaryzykować.Jakie są uprawnienia przy lekkim to chyba musisz poszperać w necie,ja się nie orientuję, ale napewno ktoś Ci tu podpowie gdzie szukać.
no avatar
User

Piotrek_25

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
56

Imię

Piotrek

Postprzez Piotrek_25 » 6 lis 2011, 16:38

W sumie już nie trzeba, doczytałem, oprócz krótszego czasu pracy pozostaje mi tańszy bilet do muzeum :-D A co do odwołania to chyba sobie daruje, mam dość opieszałości polskich urzędów bo nie wiadomo ile znow zajęło by im rozpatrzenie takiego odwołania.
no avatar
User

Piotrek_25

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
56

Imię

Piotrek

Postprzez Piotrek_25 » 16 lis 2011, 18:03

Ludzie, odebrałem orzeczenie, i przyznam szczerze, że jestem nieco podłamany. Jako symbol orzeczono 02-P. Pytałem dzisiaj o pracę, coprawda facet nie kręcił nosem, skserował orzeczenie i powiedział żebym sie zastanowił czy chce pracować na umowe-zlecenie. Fakt faktem, że nie sprawdził tego symbolu w swoich dokumentach więc dalej nie wiem na czym stoje i szczerze mówiąc boje sie o to że nie bede miał dalej roboty. Kaplica... :o Dajcie znać, jak Wy to widzicie. Pozdrawiam :)
Poprzednia strona