Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Prostownik [ładowarka] do akumulatorów żelowych- problem

Moderatorzy: Lunea, tymotka, Junior Admin

User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10566

21 sie 2006, 14:39

Podkarpacie

Prostownik [ładowarka] do akumulatorów żelowych- problem

Postprzez asia_86 » 11 cze 2016, 18:25

Mam problem. Spalił mi się prostownik- ładowarka do akumulatorów żelowych do skutera elektrycznego...

Mam dwa akumulatory oba po- 12 V 56 Ah. Czy można kupić np w sklepie samochodowym takowy [ewentualnie gdzie] :?: I jaki kupić żebym mogła ładować od razu te dwa :?:
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11746

21 wrz 2011, 11:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Re: Prostownik [ładowarka] do akumulatorów żelowych- problem

Postprzez bodzio2 » 11 cze 2016, 19:01

Taki prostownik do ładowania akumulatorów żelowych jest (uniwersalny), ale byś musiała je ładować osobno, jest na 6/12 V do 150 Ah. Jeśli byś chciała je jednocześnie ładować akumulatory musiałabyś znaleźć prostownik na 24V, pewnie też gdzieś są w necie tylko trzeba poszukać :wink:
Obrazek
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10566

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 16 cze 2016, 21:04

bodzio2 - dzięki za radę :). Poszukam u siebie w mieście :) .
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11746

21 wrz 2011, 11:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 16 cze 2016, 21:17

asia_86 napisał(a):bodzio2 - dzięki za radę :). Poszukam u siebie w mieście :) .

Może u producenta Twojego wózka będzie można nabyć, dobrze byłoby kupić oryginalny :wink:
Obrazek
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10566

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 18 cze 2016, 16:01

Może u producenta Twojego wózka będzie można nabyć, dobrze byłoby kupić oryginalny :wink:

Mam taki model to jakiś [holenderski?] sprzęt :
- http://www.rehamobil.nl/contents/en-uk/d7.html ale z tego co przeglądam net już go nie produkują - o ile rozumiem... A w PL co niektórzy sprzedają pojedyncze sztuki...

PS Kupiłam taki : https://bau-tec.pl/pl_PL/p/Prostownik-6 ... cgodiJYJMQ i ładuję pojedynczo. Ładowanie jednego akumulatorka żelowego zajmuje ok. 13- 15 godzin. Ładowarki na 24 V kosztują ok 400 zł....
User

Onufry

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
354

23 paź 2016, 18:12

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 8 lis 2016, 21:45

Witaj Asiu. Ten prostownik co kupiłaś wprawdzie się nadaje, ale nie jest chyba automatyczny. To znaczy nie wyłączy się po naładowaniu, ani nie przejdzie w tryb buforowy. Sprawdź w instrukcji. Akumulatory żelowe nie można przeładowywać, bo maleje ich żywotność. Prąd ładowania Twoich akumulatorów to max 5,6 A. Może być większy, ale sporadycznie. Za to 2 razy mniejszym co jakiś czas nie zaszkodzi podładować ale powinno to wtedy być ok. 2 razy dłużej. Szkoda tylko, że ten amperomierz w prostowniku to takiej marnej klasy, że to właściwie wskaźnik, ale i tak lepiej niż bez niego. Nie wiem czy masz czym zmierzyć napięcie ładowania. Napięcie to nie powinno przekraczać 14,5-15V pod koniec ładowania. Jeśli tyle osiągnie ładowanie należy zakończyć. Maksymalne napięcie ładowania powinno być napisane na akumulatorze. Na moim pisze 14,9V.
Jeśli masz instrukcję starej ładowarki to możesz mi przesłać skan na: fronio.fh@interia.pl Zobaczymy czy da się naprawić.