Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Prośby o pomoc na Facebook i innych

Dział z informacjami o zbiórce pieniędzy z 1%. Zobacz, komu możesz pomóc, oddając swój 1% z podatku!

Moderatorzy: Lunea, Junior Admin

User

ANDREW

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
270

28 gru 2012, 11:59

Lubelskie (Ryki-Puławy)

Imię

Andrzej

Prośby o pomoc na Facebook i innych

Postprzez ANDREW » 9 sie 2013, 17:44

Jeśli bywacie na Facebooku czy innych portalach społecznościowych spotkać się możecie prośbami o pomoc np. Moniki, która choruje na raka mózgu i zbiera na operację a portal zapłaci za skopiowanie i rozesłanie listu, 'lajki' czy komentarze. Żaden portal nie zapłaci. Zwykłe wyłudznie waszego czasu i umiejętności. Cyniczne żerowanie na Waszym współczuciu i chęci pomocy. Chcesz się dowartościować to przekaż drobną kwotę jakiejś fundacji walki z rakiem. Tylko jak zarabia na tym Monika? Macie jakiś pomysł?
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11746

21 wrz 2011, 11:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Re: Prośby o pomoc na Facebook i innych

Postprzez bodzio2 » 10 sie 2013, 08:21

Myślę że najlepszym rozwiązaniem na pomoc osobom potrzebującym jest wpłata bezpośrednio na jej konto, lub na subkonto jeśli taka osoba należy np. do fundacji - mówię tu o przekazaniu 1% swojego podatku. Oczywiście przed wpłacaniem pieniążków na konto należy sprawdzić czy taka osoba faktycznie jest chora, niepełnosprawna, i potrzebuje pomocy, bo niestety oszustów jest bardzo dużo którzy to wykorzystują dla własnych celów.

ANDREW napisał:

Jeśli bywacie na Facebooku czy innych portalach społecznościowych spotkać się możecie prośbami o pomoc np. Moniki, która choruje na raka mózgu i zbiera na operację a portal zapłaci za skopiowanie i rozesłanie listu, 'lajki' czy komentarze. Żaden portal nie zapłaci.

Jest to prawdą, widziałem na Facebooku już kilka ogłoszeń tego typu - jest to wstrętne, i odrażające żerowanie na czyimś nieszczęściu jakim jest choroba, czy niepełnosprawność ...
Obrazek
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10561

21 sie 2006, 14:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 16 sie 2013, 11:02

Miałam takie ogłoszenia:

Zdjęcie jakiegoś dziecka lub osoby i jeśli udostępnię to ile gorszy czy złotówek to portal FB wpłaci na konto- Wiele razy pisałam do osoby która udostępniła zdjęcie : jak i kto zbiera, na jakie konto i dla kogo konkretnie tzn imię i nazwisko chorego :?: I odzewu zero... Jak się wkurzyłam to wiele razy zgłaszałam FB - zgłoś post :wink:

PS I uświadamiam innych, że niepodawanie danych imienia i nazwiska, nr konta Fundacji czy Stowarzyszenia i celu zbiórki,....., itp to zwykły Spam....
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

Wilma

Ranga

Pisarz

Pisarz
1404

29 kwi 2013, 15:27

Kraków

Imię

Wilma

Postprzez Wilma » 16 sie 2013, 11:55

Tak. Zazwyczaj to zwyczajne oszustwo.
User

darnok94

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
275

20 lip 2016, 11:09

Imię

Konrad

Postprzez darnok94 » 6 sty 2017, 11:02

Znacie jakieś grupy na fejsie, które zajmują się pomocą chorym, niepełnosprawnym tj.udostąpniają apele o 1% darowiznę na subkonto?
no avatar
User

myszek

Ranga

Dyskutant

Dyskutant
430

23 paź 2012, 21:12

woj śląskie

Imię

Violetta

Postprzez myszek » 8 sty 2017, 16:51

Na fb znam grupy:
1%.Zapraszamy.
Pamietajcie Przyjaciele 1% może wiele.

Wracajac do tematu tego wątku Wszelkiego rodzaju akcje że wpłać na kogoś kto walczy z rakiem, bez numeru konta organizacji, nazwiska itp to tak jak pisaliście czysty spam, a nawet istniejąca w danym poście osoba nie dostanie zadnej kasy bo ani fb ani inne portale nie zbierają i nie przekazują kasy.
Ja również zbieram kasę na subkonto syna, podając wszelkie niezbędne informacje. I udostępniam swoje prośby na moim profilu.
Dziękujemy za przekazanie 1% podatku na leczenie i rehabilitację Patryka :-)
Viola mama Patryka 22 lata autyzm, upośledzenie i inne...