Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

POMOCY!! Wynagrodzenie bezpośrednio na konto pracownika

Moderator: Moderator

User

joasia368

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
71

8 gru 2011, 23:32

Imię

Joasia

POMOCY!! Wynagrodzenie bezpośrednio na konto pracownika

Postprzez joasia368 » 17 gru 2012, 20:36

hej
Mam pytanie do osób, których pracodawcy pobierają dofinansowanie z PFRON - podobno od 1 grudnia zmieniły się przepisy i od tego czasu pensja pracowników ma być wypłacana przez PFRON bezpośrednio na ich konto. Czy wiecie coś o tym - ewentualnie jeżeli to prawda to kiedy spodziewać się wypłaty? Czy zostanie przelana tylko pensja czy również składka na ZUS, którą trzeba potem przelać pracodawcy/ ZUSowi? Nie wiem jak to się ma odbywać więc może ktoś z Was się orientuje? Gdy dzwoniłam do swojego oddziału Pani nie umiała mi powiedzieć nic konkretnego...

I jeszcze jedno pytanie już z trochę innej beczki - orientujecie się ile dofinansowania dostaje pracodawca, który zatrudnia kogoś na pełny etat za najniższą krajową - 1500 zł brutto?

I na koniec jeszcze - mój ojciec ma firmę i potrzebuje sekretarki - czy mógłby mnie zatrudnić i otrzymać dofinansowanie z PFRONu?

Proszę o Waszą pomoc!!!!
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10895

21 sie 2006, 15:39

Podkarpacie

Re: POMOCY!! Wynagrodzenie bezpośrednio na konto pracownika

Postprzez asia_86 » 18 gru 2012, 14:26

Pracodawca przesyła Ci wypłatę na konto bankowe. Składki ZUS to pracodawca się tym powinien zająć. Jak masz to konto to jest w banku możliwość "założenia" konta internetowego i wtedy możesz sprawdzać przez neta czy kasa Ci już doszła.

O dofinansowaniach tu: http://www.pfron.org.pl/portal/pl/47/13 ... licza.html

I na koniec jeszcze - mój ojciec ma firmę i potrzebuje sekretarki - czy mógłby mnie zatrudnić i otrzymać dofinansowanie z PFRONu?

Tak.Ulgi dla pracodawcy i pracownika : http://www.niepelnosprawni.gov.pl/zatru ... lnosprawn/
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

joasia368

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
71

8 gru 2011, 23:32

Imię

Joasia

Re: POMOCY!! Wynagrodzenie bezpośrednio na konto pracownika

Postprzez joasia368 » 18 gru 2012, 19:55

dziękuję za odpowiedź:)