Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Pomoc dla niepełnosprawnych na Ukrainie

Dział z informacjami o zbiórce pieniędzy z 1%. Zobacz, komu możesz pomóc, oddając swój 1% z podatku!

Moderatorzy: Lunea, Junior Admin

User

majka_cz

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
1824

18 gru 2006, 20:17

Poznań

Imię

Marysia

Pomoc dla niepełnosprawnych na Ukrainie

Postprzez majka_cz » 25 gru 2012, 22:48

Hej od razu mówię, że piszę nie to dla rekalmy czy coś, żeby nie było "ej w Polsce też są takie ośrodki i jest źle" Tylko z potrzeby serca jak to się mówi. Mam nadzieję, że żadne z was mnie nie zabije ;)
Co prawda to do końca nie jest jeden procent ale można pomóc też nie tylko pieniężnie ale do rzeczy

Jakiś czas temu trafiłam zapis video na youtube dotyczący sierocińca/domu dziecka dla osób niepełnosprawnych z Załucza na Ukrainie http://www.youtube.com/watch?v=iHfla52WS5E
wzruszona tym wszystkim doszłam do strony jaką utworzyli wolonotariusze http://www.pomocdlazalucza.plNapisałam sobie do jednego z nich z paroma pytaniami.
Z tego co możecie przeczytać na str. Między innymi potrzebne jest wszystko od żywności, odżywek, środków higiennicznych (np.pieluchy dla dzieci i dorosłych) no i ręce do pomocy, a także każda złotówka jaką możecie wrzucić :)
Mętalności na Ukrainie w myśleniu nie da się zmienić, ale myślę że los osób tam przbywających tak.
Dlatego pozwoliłam sobie to dać na forum.
Pozdrawiam - Majka
User

sebko12

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
297

28 paź 2011, 12:40

Gdańsk

Imię

Sebastian

Re: Pomoc dla niepełnosprawnych na Ukrainie

Postprzez sebko12 » 30 gru 2012, 16:29

Nio i życzę powodzenia i w formie prześmiewczej ale szczerze choć jakoś nie wierzę by coś z tego wyszło. Po pierwsze jak wspomniałaś tu u nas też jest nazwijmy to różnie no i prośba o kasę choć nie tylko ale jesteśmy w taki czy inny sposób na uczeni iż z kasą bywa różnie a raczej z ludźmi do których po drodze trafiają pieniądze przeznaczone na szczytne cele. Szczerze życzę powodzenia i mniej ludzi tak sceptycznie nastawionych jak ja. Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 mar 2013, 13:11 przez Aggaxx, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Post edytowano ze względu na błędy ortograficzne i literówki.
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11746

21 wrz 2011, 11:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 30 gru 2012, 17:49

Nie jestem przeciwko okazywaniu żadnej pomocy, finansowej czy też innej zwłaszcza dzieciom, jest to smutne, i przykre że państwo Ukraińskie nie pomaga takim dzieciom, swoim obywatelom.

U nas w kraju też nie jest słodko jeśli chodzi o podobne przypadki, zróbmy najpierw wszystko aby naszym dzieciom żyło się dobrze, aby dzieci nie chodziły głodne, a następnie pomagajmy innym dzieciom z obcych krajów.

To jest moje subiektywne odczucie, może ktoś z Was ma inne zdanie i ma do tego pełne prawo ...
Obrazek
User

klansman

Ranga

Pisarz

Pisarz
2000

15 lis 2011, 15:46

Bielsko-Biała/Wadowice

Imię

Forumowy_Psychopata

Postprzez klansman » 30 gru 2012, 19:04

Popieram Bodzia. Pomagajmy rodakom a nie obcym.
http://www.siepomaga.pl
User

LIDKA

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
14

13 gru 2012, 11:54

Imię

lidia

Postprzez LIDKA » 31 gru 2012, 12:18

Rodak, czy nie to zawsze człowiek, który z różnych czasami niezależnych przyczyn znajduje się w trudnej sytuacji. Jestem jednak przekonana, że oprócz doraźnej pomocy należałoby zacząć pomagać właśnie w zmianie mentalności i sposobie myślenia, a przede wszystkim nabywaniu umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. ŚWIADOMOŚĆ to klucz do sukcesu według mnie, a godzenie się na wszystko co przynosi życie i brak buntu przeciwko temu co nam nie pasuje nie niesie za sobą żadnych pozytywnych zmian.