Witamy na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 gru 2011, 22:40 
Dobry duch
Dobry duch

Imię: Madzia
Witajcie:) To mój pierwszy post na forum, i nie wiem, czy piszę w dobrym dziale, ale nie bardzo kogo mam zapytać, więc pomyślałam, że może Wy mi pomożecie.

Mam kuzynkę, właściwie to moja siostra cioteczna, która jest chora na fenyloketonurię, czego wynikiem jest lekkie upośledzenie umysłowe, ma ona orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Bardzo kocham swoją kuzynkę, a że jej marzeniem jest mieć laptopa, obiecałam jej, że pomogę jej to "załatwić" :)

Wiem, że komputer może otrzymać z Pefronu, ale nie bardzo orientuję się, pod jaki program by ona się załapała, czy w ogóle istnieje szansa, że taki ktoś jak ona dotanie komputer? Czytałam na stronie Pefronu, ale tam chyba jest za dużo informacji :( i nie potrafię się w tym wszytskim połapać, nie wiem który program byłby odpowiedni, jakie należy posiadać dokumenty ...

Czy ktoś mógłby coś doradzić, podpowiedzieć? Będę bardzo wdzięczna, że pomożecie mi w przywołaniu uśmiechu na jej twarzy:)

PostNapisane: 15 gru 2011, 22:45 
Dobry duch
Dobry duch

Imię: Beata
Jak pamiętam to jest to program PEGAZ i musi być dysfunkcja rąk lub nóg. Teraz to chyba osoby pracujące mogą otrzymać dofinansowanie.

PostNapisane: 15 gru 2011, 22:55 
Dobry duch
Dobry duch

Imię: Madzia
No właśnie ona ma nogi i ręce sprawne, nie pracuje. Coś kiedyś słyszałam o przełamwaniu barier dla osób niepełnosprawnych, słyszałam też, że właśnie takie osoby jak ona ptrzymaly dofinansowanie na komputer.

Może ktoś inny się wypowie, orientuje, czy ona ma szansę na laptopa?

PostNapisane: 17 gru 2011, 15:53 
Moderator
Moderator

Gdyby kuzynka się uczyła czy pracowała mogła by się starać o komputer z programu Pegaz2010 , a gdyby miała problemy ze wzrokiem to z Homer-a . A tak na stronach PFRON nie widzę odpowiedniego programu...

PostNapisane: 17 gru 2011, 17:08 
Pisarz
Pisarz

Imię: Piotr
Najlepiej będzie jak się sama dowiesz żeby potem nie latać z każdym papierkiem osobno, jak się chce coś załatwić w pefronie trzeba mieć komplet dokumentów potrzebnych lub nie bo oni traktują wszystkich jak potencjalnych oszustów którzy chcą od nich wyłudzić pieniądze

PostNapisane: 18 gru 2011, 18:19 
Moderator
Moderator

Teraz nie tak prosto jest dostać kompa. Nie chyba już nie ma programu o przełamywaniu barier albo jest zawieszony (PFRON i tak ma w tym roku mniej pieniędzy na wszystko....). Możesz jeszcze zadzwonić do PFRON-u i się doinformować : http://www.pfron.org.pl/portal/pl/wolnytekst/1020/ (choć nie wiem czy to coś da).

PostNapisane: 18 gru 2011, 18:35 
Pisarz
Pisarz

Imię: krzysiek
2 dni temu byłem w PCPR w pewnej sprawie,nie chodziło o żadne komputery,kobieta tłumaczyła że budżet niepewny,że po nowym roku bedzie wiadomo itp.Ale wręczyła mi wniosek na komputer,to pewnie nie zlikwidowali tej likwidacji barier,nic nie wiedziała ale z komputerami niby była przekonana ze będzie program

PostNapisane: 18 gru 2011, 20:02 
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Imię: teresa
Najlepszych i wyczerpujących odpowiedzi można uzyskać najlepiej w Powiatowym Centrum Pomocy ,są tam osoby najbardziej zorientowani komu i na jakich zasadach dofinansuje PEFRON

PostNapisane: 14 sty 2013, 20:11 
Dobry duch
Dobry duch

Imię: Alicja
Odświerzam temat. Czy obecnie można jakoś starać się o komputer ? Na stronie PFRON nic nie widzę, żadnego programu, ale na stronie PCPR jest wniosek właśnie odnośnie pokonywania barier w komunikowaniu się, czy mogę złożyć taki wniosek, czy ktoś składał , jak rozpatrzyli?

PostNapisane: 21 lut 2013, 18:25 
Dyskutant
Dyskutant

Imię: Urszula
Ja rownież chciałabym uzyskać jakieś wiadomości odnośnie pokonywania barier w komunikowaniu się. Może ktoś kto się stara. Od tygodnia próbuję sie dodzwonić do MOPRu w Gdańsku i.. nic.Tylko proszę nie linki, bo z tej paplaniny urzędniczej nic nie jestem w stanie zrozumieć. Napiszę pokrótce mam I grupę , problemy ruchowe,pracuję na komputerze. W którym programie się mieszczę, o ile się mieszczę?

PostNapisane: 21 lut 2013, 18:46 
Dyskutant
Dyskutant

Imię: Beata
Ja skladalam wniosek o laptopa we wrzesniu nie wiem czy mozna jeszcze skladac wnioski mozna bylo pobrac na stronie PCPRU nie wiem czy sa jeszcze ale najlepiej jak ktos pracuje i sie uczy to do wniosku dolaczyc dokument swiadczacy ze sie pracuje lub uczy bo bez tego raczej marne szanse ze sie dostanie i trzeba dostarczyc orzeczenie o stopniu niepelnosprawnosci

PostNapisane: 21 lut 2013, 22:13 
Dyskutant
Dyskutant

Imię: Urszula
Dzięki bardzo! Jestem zatrudniona na umowę o pracę {telepraca}, więc może się załapię, tylko muszę teraz wysłac kogoś po papiery, bo pogoda paskudna.

---- Dodano 22 lutego 2013, 12:19 ----

No i po kilku telefonach, na zasadzie jedna pani do drugiej pani uzyskałam informacje, że tak naprawdę to obecnie czeka się tak około 2 lat na rozpatrzenie wniosku i pieniążki. no, ale co mi tam, obiecali wniosek przysłać do domu. A z jakiego programu startuję to i tak nie wiem. Najważniejsze, że spełniam warunki.

PostNapisane: 15 sty 2014, 23:11 
Dobry duch
Dobry duch

Imię: Mateusz
Witam, proszę o pomoc w moim problemie chce się starać o dofinansowanie z pfronu o komputer z projektu "bariery w komunikowaniu" i w papierach jest adnotacja "uzasadnienie konieczności zadania"
wiec napisałem narazie na brudno i teraz bym prosił o czyjąś opinie ewentualną pomoc w poprawieniu tego bądź jeżeli jest źle napisanie(pomoc w napisaniu na nowo).

Komputer umożliwiłby likwidacje barier w komunikowaniu się ponieważ z powodu mojego stanu zdrowia bardzo często przebywam w domu. Ułatwi mi on kontakt z urzędami, lekarzami i szkolą poprzez kontakt mailowy oraz za pomocą platform internetowych będę mógł poszerzać swoją wiedzę nie narażając się na ubytki w zdrowiu. Da mi również możliwość edukowania się w moim profilu, w szkole informatycznej, dzięki czemu będę na bieżąco z całym materiałem. pozwoli mi on również na zdobywanie informacji, da możliwość wykonywania przelewów bankowych przez internet i robienie zakupów on Line umożliwi również w pisaniu różnych prac i robieniu prezentacji.

Myślę, że temat nie tylko mi pomoże. Prosiłbym również o szybką pomoc gdyż wiadomo, najlepiej wnioski składać w styczniu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]