Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Pfron - co potrzeba do załatwienia laptopa?

Moderatorzy: asia_86, Marcin87, Junior Admin

no avatar
User

madziulka

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
2

15 gru 2011, 22:37

Imię

Madzia

Pfron - co potrzeba do załatwienia laptopa?

Postprzez madziulka » 15 gru 2011, 22:40

Witajcie:) To mój pierwszy post na forum, i nie wiem, czy piszę w dobrym dziale, ale nie bardzo kogo mam zapytać, więc pomyślałam, że może Wy mi pomożecie.

Mam kuzynkę, właściwie to moja siostra cioteczna, która jest chora na fenyloketonurię, czego wynikiem jest lekkie upośledzenie umysłowe, ma ona orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Bardzo kocham swoją kuzynkę, a że jej marzeniem jest mieć laptopa, obiecałam jej, że pomogę jej to "załatwić" :)

Wiem, że komputer może otrzymać z Pefronu, ale nie bardzo orientuję się, pod jaki program by ona się załapała, czy w ogóle istnieje szansa, że taki ktoś jak ona dotanie komputer? Czytałam na stronie Pefronu, ale tam chyba jest za dużo informacji :( i nie potrafię się w tym wszytskim połapać, nie wiem który program byłby odpowiedni, jakie należy posiadać dokumenty ...

Czy ktoś mógłby coś doradzić, podpowiedzieć? Będę bardzo wdzięczna, że pomożecie mi w przywołaniu uśmiechu na jej twarzy:)
User

promyk

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
36

4 cze 2008, 12:33

Siedlce

Imię

Beata

Re: Pefron - co potrzeba do załatwienia laptopa?

Postprzez promyk » 15 gru 2011, 22:45

Jak pamiętam to jest to program PEGAZ i musi być dysfunkcja rąk lub nóg. Teraz to chyba osoby pracujące mogą otrzymać dofinansowanie.
no avatar
User

madziulka

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
2

15 gru 2011, 22:37

Imię

Madzia

Postprzez madziulka » 15 gru 2011, 22:55

No właśnie ona ma nogi i ręce sprawne, nie pracuje. Coś kiedyś słyszałam o przełamwaniu barier dla osób niepełnosprawnych, słyszałam też, że właśnie takie osoby jak ona ptrzymaly dofinansowanie na komputer.

Może ktoś inny się wypowie, orientuje, czy ona ma szansę na laptopa?
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
9030

21 sie 2006, 15:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 17 gru 2011, 15:53

Gdyby kuzynka się uczyła czy pracowała mogła by się starać o komputer z programu Pegaz2010 , a gdyby miała problemy ze wzrokiem to z Homer-a . A tak na stronach PFRON nie widzę odpowiedniego programu...
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
2390

29 maja 2010, 17:34

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 17 gru 2011, 17:08

Najlepiej będzie jak się sama dowiesz żeby potem nie latać z każdym papierkiem osobno, jak się chce coś załatwić w pefronie trzeba mieć komplet dokumentów potrzebnych lub nie bo oni traktują wszystkich jak potencjalnych oszustów którzy chcą od nich wyłudzić pieniądze
"Nie szata zdobi człowieka"
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
9030

21 sie 2006, 15:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 18 gru 2011, 18:19

Teraz nie tak prosto jest dostać kompa. Nie chyba już nie ma programu o przełamywaniu barier albo jest zawieszony (PFRON i tak ma w tym roku mniej pieniędzy na wszystko....). Możesz jeszcze zadzwonić do PFRON-u i się doinformować : http://www.pfron.org.pl/portal/pl/wolnytekst/1020/ (choć nie wiem czy to coś da).
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Pisarz

Pisarz
2519

2 paź 2011, 18:40

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 18 gru 2011, 18:35

2 dni temu byłem w PCPR w pewnej sprawie,nie chodziło o żadne komputery,kobieta tłumaczyła że budżet niepewny,że po nowym roku bedzie wiadomo itp.Ale wręczyła mi wniosek na komputer,to pewnie nie zlikwidowali tej likwidacji barier,nic nie wiedziała ale z komputerami niby była przekonana ze będzie program
no avatar
User

temii

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
150

4 lis 2011, 20:55

szczecin-nowogard

Imię

teresa

Postprzez temii » 18 gru 2011, 20:02

Najlepszych i wyczerpujących odpowiedzi można uzyskać najlepiej w Powiatowym Centrum Pomocy ,są tam osoby najbardziej zorientowani komu i na jakich zasadach dofinansuje PEFRON
no avatar
User

Alis

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
17

5 paź 2012, 13:06

Imię

Alicja

Postprzez Alis » 14 sty 2013, 20:11

Odświerzam temat. Czy obecnie można jakoś starać się o komputer ? Na stronie PFRON nic nie widzę, żadnego programu, ale na stronie PCPR jest wniosek właśnie odnośnie pokonywania barier w komunikowaniu się, czy mogę złożyć taki wniosek, czy ktoś składał , jak rozpatrzyli?
no avatar
User

urszula 123

Ranga

Dyskutant

Dyskutant
437

5 kwi 2011, 14:25

Imię

Urszula

Postprzez urszula 123 » 21 lut 2013, 18:25

Ja rownież chciałabym uzyskać jakieś wiadomości odnośnie pokonywania barier w komunikowaniu się. Może ktoś kto się stara. Od tygodnia próbuję sie dodzwonić do MOPRu w Gdańsku i.. nic.Tylko proszę nie linki, bo z tej paplaniny urzędniczej nic nie jestem w stanie zrozumieć. Napiszę pokrótce mam I grupę , problemy ruchowe,pracuję na komputerze. W którym programie się mieszczę, o ile się mieszczę?
User

bini6

Ranga

Dyskutant

Dyskutant
437

11 sie 2012, 19:29

Imię

Beata

Postprzez bini6 » 21 lut 2013, 18:46

Ja skladalam wniosek o laptopa we wrzesniu nie wiem czy mozna jeszcze skladac wnioski mozna bylo pobrac na stronie PCPRU nie wiem czy sa jeszcze ale najlepiej jak ktos pracuje i sie uczy to do wniosku dolaczyc dokument swiadczacy ze sie pracuje lub uczy bo bez tego raczej marne szanse ze sie dostanie i trzeba dostarczyc orzeczenie o stopniu niepelnosprawnosci
no avatar
User

urszula 123

Ranga

Dyskutant

Dyskutant
437

5 kwi 2011, 14:25

Imię

Urszula

Postprzez urszula 123 » 21 lut 2013, 22:13

Dzięki bardzo! Jestem zatrudniona na umowę o pracę {telepraca}, więc może się załapię, tylko muszę teraz wysłac kogoś po papiery, bo pogoda paskudna.

---- Dodano 22 lutego 2013, 12:19 ----

No i po kilku telefonach, na zasadzie jedna pani do drugiej pani uzyskałam informacje, że tak naprawdę to obecnie czeka się tak około 2 lat na rozpatrzenie wniosku i pieniążki. no, ale co mi tam, obiecali wniosek przysłać do domu. A z jakiego programu startuję to i tak nie wiem. Najważniejsze, że spełniam warunki.
no avatar
User

spidi

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
3

23 paź 2013, 23:22

Imię

Mateusz

Postprzez spidi » 15 sty 2014, 23:11

Witam, proszę o pomoc w moim problemie chce się starać o dofinansowanie z pfronu o komputer z projektu "bariery w komunikowaniu" i w papierach jest adnotacja "uzasadnienie konieczności zadania"
wiec napisałem narazie na brudno i teraz bym prosił o czyjąś opinie ewentualną pomoc w poprawieniu tego bądź jeżeli jest źle napisanie(pomoc w napisaniu na nowo).

Komputer umożliwiłby likwidacje barier w komunikowaniu się ponieważ z powodu mojego stanu zdrowia bardzo często przebywam w domu. Ułatwi mi on kontakt z urzędami, lekarzami i szkolą poprzez kontakt mailowy oraz za pomocą platform internetowych będę mógł poszerzać swoją wiedzę nie narażając się na ubytki w zdrowiu. Da mi również możliwość edukowania się w moim profilu, w szkole informatycznej, dzięki czemu będę na bieżąco z całym materiałem. pozwoli mi on również na zdobywanie informacji, da możliwość wykonywania przelewów bankowych przez internet i robienie zakupów on Line umożliwi również w pisaniu różnych prac i robieniu prezentacji.

Myślę, że temat nie tylko mi pomoże. Prosiłbym również o szybką pomoc gdyż wiadomo, najlepiej wnioski składać w styczniu.