Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

pc nawala

Internet, oprogramowanie, informatyka. Trzy w jednym

Moderatorzy: Marcin87, Junior Admin

User

szymon35

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
4298

4 sty 2012, 00:45

Pn Mazowsze

Imię

szymon

Re: pc nawala

Postprzez szymon35 » 29 sie 2016, 11:00

Cóż takiego?
Grafikę mam standardowo podkręconą. Ale na moje wymagania i potrzeby (film w dobrej rozdzielczości obejrzeć) to ona nie ma co robić.
Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa (Julian Tuwim)
User

adhd

Ranga

Pisarz

Pisarz
1991

11 sie 2016, 19:30

zachodnie

Imię

Wojtek

Postprzez adhd » 29 sie 2016, 18:53

Spawarka sąsiada,
"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś bo nie mogłeś" Stanisław Lem.
User

adhd

Ranga

Pisarz

Pisarz
1991

zachodnie

Imię

Wojtek

Re: pc nawala. Jaki procesor polecacie ?

Postprzez adhd » 16 lis 2016, 17:05

Amd, czy Intel, jak pisałem wcześniej siadł mi pc, powód sąsiad podpioł się spawarą do wspólnej skrzynki, wynik - karta grafiki, ram usmażone, reszta niby ok. ale postanowiłem od nowa złożyć. I tu pytanko, zaczynam od kupna płyty, zawsze kupywałem pod procesory AMD, czy warto zapłacić więcej i kupić Intela ? Dzięki za pomocne sugestie.
"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś bo nie mogłeś" Stanisław Lem.
User

Mirmur

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
5194

23 sie 2010, 22:04

Kielce

Imię

Mirek

Postprzez Mirmur » 16 lis 2016, 17:50

Dawno nie jestem na bieżąco, ale jednak prym wiódł Intel (własne doświadczenia), czy teraz jest podobnie? nie wiem, poszukałbym jakichś testów dla porównania.
Obrazek
User

adhd

Ranga

Pisarz

Pisarz
1991

zachodnie

Imię

Wojtek

Postprzez adhd » 16 lis 2016, 19:40

Ja AMD wybierałem ze względu na cenę, w porównaniu z Intel trzykrotnie taniej a wydajność porównywalna, lecz technologia Intela poszła do przodu, AMD to procesory wielowątkowe, a Intel to fizyczne rdzenie, ciekaw jestem jak to się sprawdza...
User

Mirmur

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
5194

23 sie 2010, 22:04

Kielce

Imię

Mirek

Postprzez Mirmur » 16 lis 2016, 19:49

adhd napisał(a):Ja AMD wybierałem ze względu na cenę, w porównaniu z Intel trzykrotnie taniej a wydajność porównywalna, lecz technologia Intela poszła do przodu, AMD to procesory wielowątkowe, a Intel to fizyczne rdzenie, ciekaw jestem jak to się sprawdza...

Nie wszystkie , mowa tu o Hyper-threading, notabene technologia opracowana przez intela, nawet się sprawdza .
Porównywałem swój procek 4 rdzeniowy Xeon 4x3.0 Ghz, z Core i3 2x3,1 Ghz 4 wątki (system widzi jako 4 fizyczne rdzenie).
Mój był tylko nieznacznie wydajniejszy i to chyba dlatego, że ma 2x więcej Cache'u L2 i na szybszym FSB chodzi.
Obrazek
User

adhd

Ranga

Pisarz

Pisarz
1991

zachodnie

Imię

Wojtek

Postprzez adhd » 16 lis 2016, 20:15

Myślę o I - 7 conajmniej, trochę mi namieszałeś, aż mi szkoda mojego phenoma × 6 3.21 gh, sprawdzał się przy korzystaniu z kilku aplikacji w jednym czasie, ale na aplikacjach wymagających stabilności siadał...
User

adhd

Ranga

Pisarz

Pisarz
1991

zachodnie

Imię

Wojtek

Postprzez adhd » 9 sty 2017, 19:57

Oddałem do serwisu ; grafika - z nudów na części rozłożyłem i wyczyściłem i chodzi jak nowy :) jak tu ufać informatykom z bożej łaski
Poprzednia strona