Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Okulary

dział poświęcony głównie dla PAŃ, chociaż mężczyźni z dobrym gustem, także mile widziani

Moderatorzy: Lunea, Junior Admin

User

Marcin87

Ranga

Moderator

Moderator
3529

30 lip 2008, 21:24

Rawicz

Imię

Marcin

Re: Okulary

Postprzez Marcin87 » 30 maja 2014, 23:43

Bo okulary o charakterze i inteligencji wcale nie świadczą :)
User

Valerine

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
211

2 lip 2008, 21:48

Postprzez Valerine » 31 maja 2014, 00:40

Uważam ,że dobrze dobrane okulary mogą robić to dla faceta, co dla kobiet robi makijaż.
Dobrze dobrane oprawki i mi szczęka opada.
Sama też chciałam nosić okulary , dość wcześnie (od liceum) zaczęły mi się marzyć tzw. "zerówki", choć wzrok miałam doskonały.
Spieszmy się kochać mężczyzn - tak szybko tyją.
User

Lunea

Ranga

Moderator

Moderator
3154

14 sty 2014, 14:38

Tu i tam

Postprzez Lunea » 1 cze 2014, 03:57

Paula18 napisał(a):Moim zdaniem okulary u faceta, dają wrażenie o wysokiej inteligencji, a to jest bardzo atrakcyjne
Oczywiście nie zawsze tak jest

Paula, dobrze to ujęłaś, u niektórych osób, okulary dodają takiego wrażenia, że ktoś jest inteligentny. Może dlatego, że okulary, kojarzą się z czytaniem a czytanie z książkami - wiedzą. Nasze mózgi, lubią myśleć skrótami :wink:
Wiadomo, że wrażenie nie oddaje rzeczywistości :)
" Wielkie umysły mają cele, inni mają życzenia. " - Washington Irving
no avatar
User

gladys1612

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
171

21 gru 2013, 17:11

Postprzez gladys1612 » 15 sie 2014, 17:31

moje okulary to jakby część mojej osobowości . Noszę je odkąd pamiętam i w sumie przywykłam do nich , raczej dziwnie się czuje bez nich ( ściągam je tylko do spania albo mycia) inni chyba też się przyzwyczaili bo kiedyś musiałam chodzić bez ( zmiana okularów) to jeden kolega powiedział mi że dziwnie wyglądam bez nich.
no avatar
User

pawel111

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
1

16 sty 2015, 21:11

Imię

pawel

Postprzez pawel111 » 16 sty 2015, 21:16

Mnie okulary denerwowały szczególnie zimą, dlatego wybrałem szkła kontaktowe. Dodatkowo ostatnio eksperymentuję i wybieram różnego rodzaju soczewki kolorowe. Okulary też są w porządku, dodają twarzy charakteru, ale są zdecydowanie mniej praktyczne.
no avatar
User

tiboo

Ranga

Pisarz

Pisarz
668

31 lip 2014, 17:11

awwq11

Imię

88vca

Postprzez tiboo » 16 sty 2015, 22:45

Tez jestem okularnik z minusami . I widze ze niektore osoby kupuja okulary na bazarach -a nie pojda do okulisty-Oszczednosc ?- ale czego ? .
User

Marcin87

Ranga

Moderator

Moderator
3529

Rawicz

Imię

Marcin

Postprzez Marcin87 » 16 sty 2015, 23:03

Tiboo myślę, że to jeszcze zależy od tego, kto ma jaką wadę wzroku. W końcu okulary dzielą się na korekcyjne i na takie, które mają znacznie większą siłę refrakcji. np ja mam +8 dioptr i takich szkiełek na bazarach nie ma.
User

GrasOne

Ranga

Dyskutant

Dyskutant
434

24 lip 2013, 11:55

Imię

Michal

Postprzez GrasOne » 4 lut 2015, 13:52

Patatam napisał(a):Witam
Co sądzicie o noszeniu okularów ? Dodają urody ,czy też ją odbierają? Ja osobiście noszę okulary od dawna i według mnie one sprawiają ze jestem mniej atrakcyjny ,o wiele lepiej wyglądam bez nich .

Ja też okulary noszę cały czas na nosie i wydaje mi się, że okulary, tak samo zresztą, jak broda, którą także posiadam, może nie dodają urody, ale za to mądrości życiowej.
†PAX
no avatar
User

Przesada

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
153

14 sie 2015, 17:15

Imię

Kasia

Postprzez Przesada » 15 sie 2015, 13:53

gladys1612 napisał(a):moje okulary to jakby część mojej osobowości . Noszę je odkąd pamiętam i w sumie przywykłam do nich , raczej dziwnie się czuje bez nich ( ściągam je tylko do spania albo mycia) inni chyba też się przyzwyczaili bo kiedyś musiałam chodzić bez ( zmiana okularów) to jeden kolega powiedział mi że dziwnie wyglądam bez nich.

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Okulary noszę bardzo dawna i właściwie traktuję je jako nieodłączny element mojego wizerunku.
Kiedyś bardzo chciałam mieć soczewki ( ale to i tak nie możliwe) więc dałam sobie spokój i po prostu co jakiś czas zmieniam oprawki ,żeby nudno nie było ;)
no avatar
User

niezdecydowana

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
104

11 kwi 2013, 19:09

Imię

Patrycja

Postprzez niezdecydowana » 14 mar 2016, 09:00

Jak przyszło mi do noszenia okularów, to początkowo się buntowałam i nie bardzo chciałam. Było to już lata temu, ale teraz tak przywykłam, że nie wyobrażam sobie siebie bez okularów. No i czasy się zmieniły, okulary nie są już utożsamiane z byciem kujonem i nie szpecą twarzy, a wręcz mogą jej nadać charakteru i uroku. Soczewek nie noszę i nie mogę nosić.
no avatar
User

niezdecydowana

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
104

11 kwi 2013, 19:09

Imię

Patrycja

Postprzez niezdecydowana » 24 mar 2016, 14:17

Noszę okular od czasów liceum i początkowo strasznie mi się to nie podobało, ale teraz już przywykłam. No i obecnie jest do wyboru tak wiele ładnych oprawek, że z okularami często można wyglądać o wiele ładniej, przynajmniej tak jest w moim przypadku. Teraz nie wyobrażam sobie, bym miała ich nie nosić :).
no avatar
User

Przesada

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
153

14 sie 2015, 17:15

Imię

Kasia

Postprzez Przesada » 13 maja 2016, 22:32

Ostatnio zmieniałam okulary i w związku z tym odwiedziłam kilku optyków. Nie wiedziałam że aż tak wielkie zdziwienie wywoła to iż zażyczyłam sobie szklanych ... szkieł. Jedna Pani optyk to mnie o mało nie zabiła wzrokiem za tę fanaberię... oczywiście z wielkim fochem zgodziła się takowe wykonać. Jednak nie skorzystałam - wolałam kogoś bardziej przyjaznego. Zaskoczeniem dla mnie była także spora różnica w cenach szkieł.... Rozumiem marże , różne umowy z producentami ale mimo wszystko ... ;)
A co do oprawek wybrałam plastikowe ( już któryś raz z rzędu )

A wy jakie oprawki wybieracie - plastikowe , metalowe ?
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11727

21 wrz 2011, 12:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 14 maja 2016, 09:55

Przesada napisał(a):A wy jakie oprawki wybieracie - plastikowe , metalowe ?

Jestem zwolennikiem oprawek metalowych, takie też obecnie noszę, i jestem z nich bardzo zadowolony :wink:
Obrazek
User

Dorota73

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
232

2 sie 2017, 14:30

Mazowieckie

Postprzez Dorota73 » 9 wrz 2017, 20:24

Od dziecka noszę. Patataj, teraz są dobre czasy dla okularników, bo to moda. Jeśli oprawki są dobrze dobrane do twarzy, jest ok.
Kochać i być kochanym to szczęście.
User

Marcin87

Ranga

Moderator

Moderator
3529

Rawicz

Imię

Marcin

Postprzez Marcin87 » 10 wrz 2017, 22:11

No ja teraz będę zmieniał okulary, bo po operacji znowu inaczej widzę.
User

Patatam

Ranga

Dyskutant

Dyskutant
476

12 maja 2013, 22:04

Postprzez Patatam » 1 paź 2017, 00:31

Że też jeszcze ktoś zagląda do tego tematu. Na szczęście moje zdjęcia już wygasły :P
Sam też w tym roku zmieniałem okulary, może się pochwalę potem.
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3681

29 maja 2010, 17:34

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 1 paź 2017, 17:42

JA nosze okulary i już. I się nad tym nie zastanawiam czy coś mi dodają czy odbierają. Jak mi przeszkadzają to je zdejmuje.
"Nie szata zdobi człowieka"
User

Dorota73

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
232

2 sie 2017, 14:30

Mazowieckie

Postprzez Dorota73 » 3 paź 2017, 20:20

Pamiętam, jak mi moje przeszkadzały w dzieciństwie, uwierały, więc z impetem ściągałam i rzucałam, gdzie popadnie.
Kochać i być kochanym to szczęście.
User

Onufry

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
327

23 paź 2016, 19:12

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 8 paź 2017, 14:46

piotr79 napisał(a):JA nosze okulary i już. I się nad tym nie zastanawiam czy coś mi dodają czy odbierają. Jak mi przeszkadzają to je zdejmuje.

Brawo Piotr. Ja tak samo. Nawet się dziwię tym, którzy się nad tym zastanawiają. Przecież chyba ważniejsze jest jak ja widzę niż jak mnie widzą.
User

Marcin87

Ranga

Moderator

Moderator
3529

Rawicz

Imię

Marcin

Postprzez Marcin87 » 8 paź 2017, 22:41

Piotr, Onufry, też tak myślę :D. Noszę okulary od dziecka nie po to, aby w nich jakoś wyglądać, tylko po to, żeby jako-tako widzieć.
Teraz czeka mnie dobór okularów do patrzenia z bliska.
Najlepiej było, jak w salonie optycznym dobierali mi ramki do okularów. Jedne ramki były grube, jaskrawo czerwone od wewnątrz. Mówili mi, że fajnie będę wyglądać, ale ja stanowczo byłem na nie. Grube ramki to zakały dla pola widzenia. Nie ważne, jak dobrze bym w takich ramkach wyglądał, są dla mnie niewygodne i tyle. Nie ma to jak cieniutkie, dyskretne ramki któe są poza moim polem widzenia i mnie nie ograniczają. :D
Poprzednia strona