Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Nowość dla cukrzyków. Zamiast nakłuwania palca sensor na ram

ulgi, programy i inne ważne informacje, które mogą ułatwić Ci życie ;)

Moderatorzy: asia_86, Marcin87, Junior Admin

Avatar użytkownika
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
Posty

10611

Dołączył(a)

21 sie 2006, 14:39

Lokalizacja

Podkarpacie

Nowość dla cukrzyków. Zamiast nakłuwania palca sensor na ram

Postprzez asia_86 » 18 lis 2017, 18:02

Nowość dla cukrzyków. Zamiast nakłuwania palca sensor na ramieniu

System Monitorowania Glikemii Flash FreeStyle Libre pozwala osobom chorym na cukrzycę zmierzyć poziom cukru w jedną sekundę, bezboleśnie i bez konieczności nakłuwania palców. Wszystko za sprawą sensora noszonego na tylnej stronie ramienia, który automatycznie mierzy poziom glukozy.

System FreeStyle Libre składa się z małego sensora - wielkością przypominającego monetę 5 zł - noszonego na tylnej stronie ramienia oraz czytnika.

Sensor co minutę mierzy stężenie glukozy w płynie śródtkankowym za pomocą wprowadzonego pod skórę, małego (5 mm długości i 0,4 mm średnicy) mikrofilamentu. Aby wykonać pomiar poziomu cukru wystarczy zbliżyć czytnik do sensora.

Na czytniku wyświetli się poziom cukru, wykres pokazujący glikemię z ostatnich ośmiu godzin oraz strzałka trendu, która określa, czy stężenie glukozy rośnie, spada czy jest stabilne.

- System FreeStyle Libre może zastąpić tradycyjne metody pomiaru glikemii poprzez nakłucie opuszki palca - powiedziała Sylwia Borowska-Kurek, Country Manager Abbott Diabetes Care Poland. - Ta technologia pomoże im uwolnić się od bólu związanego z codziennymi pomiarami poziomu cukru - dodała.

Liczba chorych na cukrzycę w Polsce stale wzrasta.

- Obecnie na cukrzycę cierpi prawie 3 mln Polaków, z czego milion nie jest tego świadomy. Jest to o tyle niepokojące, że nieleczona cukrzyca grozi wieloma poważnymi powikłaniami - wskazał dr hab. n. med. prof. UJ Tomasz Klupa, kierownik Pracowni Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych w Katedrze i Klinice Chorób Metabolicznych w Krakowie.

Osoba chora na cukrzycę zwykle samodzielnie monitoruje swój poziom cukru poprzez nakłucie opuszki palca i naniesienie kropli krwi na pasek testowy włożony do glukometru.

- Regularne wykonywanie pomiarów nie jest łatwe. Wymaga dyscypliny i motywacji. Jest to trudne szczególnie w przypadku małych dzieci - oceniła prof. dr hab. n. med. Małgorzata Myśliwiec, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

* Sensor działa 14 dni. Koszt czytnika to 255 zł. Koszt sensora to również 255 zł. (Niestety to urządzenie nie jest refundowane. Całkowity koszt to 510 zł na miesiąc.)

z: https://www.polskieradio.pl/23/266/Arty ... a-ramieniu
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign