Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Nieudana fizjoterapia?

tutaj pomagamy innym...

Moderatorzy: Lunea, Trurl, Junior Admin

no avatar
User

pestka

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
104

4 cze 2016, 17:00

Imię

Karolina

Nieudana fizjoterapia?

Postprzez pestka » 18 maja 2018, 10:49

Słuchajcie, mam taki problem.
Od 1,5 roku mam jednego fizjoterapeutę. Praca indywidualna, 2 razy w tygodniu. Początek: petarda. Czułam jak po każdej wizycie wraca sprawność w nodze (uraz rdzenia). A po kilku miesiącach wszystko stanęło. Po kilku następnych coraz gorzej. Nowe badania, MR , konsultacje neurochirurgiczne nie wykazały nic nowego w kręgosłupie. Jest tak samo jak w latach ubiegłych. Wszyscy się głowią o co może chodzic że...nie chodzę. Na pierwszą wizyte u fizjoterapeuty weszłam samodzielnie, teraz ledwo o 2 kulach. Czy fizjoterapia może zaszkodzić? Neurochirurdzy wątpią, ale ja nie wiem co myśleć. Skoro nic się nie zmieniło z obrazach rezonansu a chodzić nie mogę...Fizjoterapeuta z kolei mówi że coś musi być w kręgosłupie. Ale nie jest. Myślałam o zmianie fizjoterapeuty, ale teraz już się boję dalszej fizjoterapii u kogokolwiek. Było dobrze jest źle. Operować nie chcą bo nie wiedzą co by mieli zoperować. Fizjoterapeuta chętny do pracy ale ja już mu nie ufam. Może jego życzliwość i sympatia wynikają z rachunków które płacę? Czy powiedzieć mu że w tej chwili myślę że przyczynił się do pogorszenia mojego stanu? Wiem że się nademną nieźle napracował, nie chcę nikomu robić przykrości i źle , błędnie oceniać. A co jeśli moja intuicja mnie nie myli? Że jednak coś poszło nie tak na zabiegach?
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3856

29 maja 2010, 17:34

Polska

Imię

Piotr

Re: Nieudana fizjoterapia?

Postprzez piotr79 » 18 maja 2018, 15:46

Twój stan nie zależy tylko od fizjoterapeuty. Skoro lekarze przebadali Cię w zadłuż i wszerz, to pewnie by znaleźli jakieś uszkodzenia. Czy nie są to przypadkiem oznaki jakiejś choroby neurodegeneracyjnej :?:
"Nie szata zdobi człowieka"
no avatar
User

pestka

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
104

4 cze 2016, 17:00

Imię

Karolina

Re: Nieudana fizjoterapia?

Postprzez pestka » 18 maja 2018, 17:48

Najbardziej pasuje przewlekłe SM , prawie wszystkie objawy pasują. Wykluczyli. Płyn rdzeniowo mózgowy czysty. rezonans z podwójnym kontrastem też bez zmian.
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu.