Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Niepotrzebne ubrania

dział poświęcony głównie dla PAŃ, chociaż mężczyźni z dobrym gustem, także mile widziani

Moderatorzy: Lunea, Junior Admin

no avatar
User

ilsa

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
165

7 sie 2011, 16:10

Imię

kasia

Niepotrzebne ubrania

Postprzez ilsa » 28 gru 2017, 13:25

Mam sporo nie mam komu oddać co z nimi robicie i gdzie kupujecie nowe ? odpadają galerie bo drogo
potrzebuję ciuszków rozm 40-42 szerokie biodra i uda wóżkowicz
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3860

29 maja 2010, 17:34

Polska

Imię

Piotr

Re: Niepotrzebne ubrania

Postprzez piotr79 » 28 gru 2017, 14:32

Ja to stare ciuchy wrzucam do koszy PCK(facet na zdj. to nie JA) Obrazek
A nowe ubrania kupuje, a to różnie. Co prawda nie poruszam się na wózku, ale też mam ponad gabarytowe rozmiary, i z kupowaniem ubrań mam problem. Żeby dobrać coś dla siebie odwiedzam sklepy z ubraniami (ale nie w galeriach), tam jak nie ma rozmiaru to umawiam się z właścicielem i mi przywozi, albo kupuje na targu(nie wiem czy w większych miastach coś takiego jeszcze jest, ale u mnie jest), czasami w Tesco na hali w F&F też coś wypatrzę, jakoś tak kompletuje garderobę.
"Nie szata zdobi człowieka"
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3391

2 paź 2011, 18:40

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 28 gru 2017, 19:21

Ja rozdaje po rodzinie, zawsze na kogoś pasuje, jak nie na jednego to na drugiego. A czesto mam niepasujące spodnie bo kupuje w ciuchlandach i nie zawsze jest przymierzalnia. Nietypowe gabaryty to ciuchlandy :-D Wiekszość spodni jest szyta dla niskich i otyłych :)
Ja bym szukał nietypowych rozmiarów na bazarach i dworcowych sklepikach. Buty 48 widziałem tylko raz i przy dworcu , a nie pamiętam żebym takie wielkie widział w 'normalnym' sklepie
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10899

21 sie 2006, 15:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 29 gru 2017, 14:17

piotr79- u mnie też są takie kontenery i też wrzucam. A czasami zbierają różne organizacje - i wtedy są ulotki.

A z kupnem to różnie- raz w sklepie, a raz przez neta (Allegro).
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3860

29 maja 2010, 17:34

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 29 gru 2017, 19:38

asia_86 napisał(a):a raz przez neta

Ja przez neta nie kupuje bo zawsze są za małe, nawet wtedy jak jest podana rozmiarówka.
"Nie szata zdobi człowieka"
no avatar
User

Przesada

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
170

14 sie 2015, 17:15

Imię

Kasia

Postprzez Przesada » 30 gru 2017, 00:15

piotr79 napisał(a):albo kupuje na targu(nie wiem czy w większych miastach coś takiego jeszcze jest, ale u mnie jest),

W większych miastach nadal funkcjonuje , tyle tylko ,że jak dla mnie to to bardzo niewygodne jest. Zawsze pełno ludzi , stoiska często bez jakiejś wygodnej przebieralni , więc na pewno odpada to dla osoby mającej trudności w poruszaniu się.

Co do oddawania ciuchów to chyba taki kontener to najrozsądniejszy pomysł.
Swoją drogą to ja chyba nie mam problemu oddawania niepotrzebnych ciuchów- od jakiegoś czasu zauważam ,że bardzo się niszczą.... I w zasadzie nie ma czego oddawać. Dotyczy to zwłaszcza jeansów.
Kupuje ciuchy w galeriach- bo mieszkam w dużym mieście, niemniej jednak czasem zdarza mi się kupić coś w zwykłym sklepie z ubraniami- choć tych coraz mniej ... ;)
Czasami uda mi się coś znaleźć w jakimś sklepiku , albo w powiedzmy osiedlowym centrum handlowym.Tam przynajmniej nie ma odzieży z sieciowych marek i nieraz coś ładnego się trafi.
W necie nie kupuję. Bo zawsze jest ryzyko nietrafienia z rozmiarem.
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3391

2 paź 2011, 18:40

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 11 sty 2018, 22:39

No ja mam rozmiar buta od 44 do 46 nawet, zależy od buta i zamawianie w necie to za duże ryzyko bo ta numeracja bywa mylna
User

Femme

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
5176

10 sie 2009, 22:59

lubuskie

Imię

K

Postprzez Femme » 24 sty 2018, 16:49

U nas co jakiś czas jest organizowana zbiórka odzieży używanej. Trzeba tylko spakować do worka i konkretnego dnia wystawić przed domem.
Jeśli chodzi o kupowanie to w sklepach stacjonarnych lub internetowych, ostatnio na Fb.
Daj­cie żyć po swo­jemu grzeszne­mu, a i świętym żyć będzie przyjemnie.
- Jacek Kaczmarski
no avatar
User

Sonia22

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
17

3 mar 2017, 09:52

Imię

Ala

Postprzez Sonia22 » 19 kwi 2018, 15:44

Aby oddać niepotrzebne ubrania polecam akcje pomaganie przez ubranie. Zamawia sie worek przez internet, pakuje ubrania a pozniej kurier je odbiera. To bardzo wygodne, nie trzeba wychodzić z domu, żeby pomóc innym. Pieniądze za te ubrania idą na wybraną fundację charytatywną.