Witamy na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 mar 2014, 14:10 
Moderator
Moderator

Niepełnosprawni walczą w Sejmie

Grupa dzieci niepełnosprawnych wraz z rodzicami rozpoczęła protest okupacyjny w Sejmie. Manifestujący domagają się spełnienia obietnic premiera, dotyczących między innymi podniesienia wysokości świadczeń. Jak mówiła jedna z liderek protestu, Iwona Hartwig, obecnie rodzic niepełnosprawnego dziecka dostaje zaledwie około 600 złotych pomocy, co nie wystarcza ani na zakup leków, ani na rehabilitację. Nie zgadzał się z nią senator Jan Filip Libicki, według którego wysokość świadczeń to około tysiąc złotych. Polityk Platformy namawiał także do zaprzestania protestu, ponieważ "to co robią w tej chwili protestujący, jest przez bardzo wielu polityków wykorzystywane do podnoszenia sobie marnych notowań".

z: i tutaj filmik : http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/niepe ... 09495.html

Po obejrzeniu zapraszam do dyskusji. Czy wg Was coś się zmieni - przez ten protest :?:

PostNapisane: 20 mar 2014, 15:37 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Imię: Adrianna
Czy ten protest przyniesie jakieś zmiany , cóż poczekamy zobaczymy, ja mam nadzieję że jednak tak. Co do wysokości świadczeń to fakt wszystkiego razem jest niewiele ponad 1000 zł , co i tak jest niczym , rodzic dziecka niepełnosprawnego nie może sobie dorobić ,jeśli samotnie wychowuje dziecko to te świadczenia są jedynym dochodem , jak to podzielić??porobić opłaty, kupić leki, i jeszcze wypadałoby coś jeść :o I oczywiście walka toczy się jeszcze o jedną bardzo istotną sprawę , opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem to etat 24/h i powinno się to zakwalifikować jako pracę , czyli świadczenie pielęgnacyjne powinno być minimum w wysokości najniższej krajowej, teraz też są odciągane składki emerytalno-rentowe tylko że od kwoty 620 zł czyli lipa straszna, i te protesty dobrze że są im ich więcej tym większa szansa na zmianę, lepiej coś działać niż siedzieć i biadolić .

PostNapisane: 20 mar 2014, 16:11 
Moderator
Moderator

Imię: A
Oglądam protest od rana i słucham wypowiedzi polityków i wiecie co, stwierdza, że Nasi rządzący nie mają pojęcia o czym mówią. Z ich perspektywy, wszystko wygląda cacy, państwo pomaga. Tylko nikt z posłów nie zdaje sobie sprawy z realiów, wychowania dziecka niepełnosprawnego. Kwoty o których mówią, są po prostu śmieszne bo nie wiadomo, jak je dzielić, czy dać dziecku jeść, zapłacić opłaty czy leczyć dziecko. Dziś myślałam, że padnę, jak usłyszałam no przecież macie jeszcze dodatkową pomoc, zasiłek rodzinny i pielęgnacyjny. Czy rządzący nie zdają sobie sprawy, jakie to śmieszne sumy czy po prostu, kpią z ludzi w żywe oczy? Dla mnie to jest żenujące, że trzeba brać szturmem sejm w sprawie obywateli RP, bo dla Nas rząd nie ma kasy, ale na pomoc dla Ukrainy to już kasa się znajdzie.

Sygnatura nie jest po to, aby inni się czepiali i doszukiwali się w niej, Bóg wie czego, gdy kończą im się argumenty. Jak napiszę, że na trawniku wypasam jednorożca, to czy będziecie mi zarzucać, że jednorożce nie istnieją ? ;) :D

PostNapisane: 20 mar 2014, 18:17 
Dyskutant
Dyskutant

Imię: Violetta
Obejrzałam ten reportaż, ogladałam też wczoraj rozmowy z rodzicami którzy pojechali do stolicy. Powiem tak jako matka dziecka niepełnosprawnego chciałabym aby mój syn choć częściowo funkcjonował jak ten pan poseł.Albo żeby miał asystenta płaconego przez państwo. Niestety szans takich nie ma, wsparcia jako takiego też jakoś nie odczuwam. W tym roku nie mam już zasiłku rodzinnego i dodatku na kształcenie i rehabilitację łącznie 195zł. Niby niedużo, ale nie mam bo do tego świadczenia są progi dochodowe które przekraczam. Ośrodki dziennego pobytu mają miejsca pozajmowane, utrzymanie osoby niepełnosprawnej w domu opieki czy podobnej instytucji to koszt od 4 tys w górę. Uzasadnienie opłat? Proste, przecież mają tam opiekę, wyżywienie, pranie itp...A w domu? Ma to samo za 620zł plus 200 dodatku rządowego dla rodzica. I dotyczy to świadczenie tylko rodziców, opiekunowie z innym stopniem pokrewieństwa są w jeszcze gorszej sytuacji. Bo mieli zabrane świadczenie, teraz mają mieć 520zł i to jak nie przekroczą progu ....A większość przekracza.
A niepełnosprawny poseł który powinien być po stronie ON i ich rodzin i wspierać nas mówi :"przerwijcie ten protest bo pracujemy nad ustawą dla was, przecież macie świadczenia, macie wsparcie, są ośrodki"... i dalej w tym stylu. Jest to tak nieprawdopodobne ze aż śmieszne..Jak on ma już lepiej od innych (dieta poselska, asystent i kasa na biuro) plus PRACA w sejmie to może sobie tak mówić....Takie powiedzenie ludowe mi się nasunęło: "jak wejdziesz między wrony kracz jak one"... Prawda że się zgadza?
Jakby miał wyżyć jak niejeden z nas za rentę socjalną w wys 619 zł to ciekawe jak by ją zagospodarował? Albo świadczenie te 820zł? Ja się staram nie narzekać, jak miałam możliwość to pracowałam. Od 10 lat nie pracuję, opiekuję sie patrykiem stan jego zdrowia się znacząco pogorszył więc nie mam szans na powrót do pracy a też wyszłabym sobie "do ludzi" no i kasy byłoby więcej...
Mam nadzieję że te protesty i rozmowy z rządem przyniosą w końcu jakieś pozytywne zmiany dla całego środowiska ON.

PostNapisane: 20 mar 2014, 19:19 
Pisarz
Pisarz

Imię: Piotr
Szkoda że nie wiedziałem wcześniej, to bym pojechał. Co prawda nie jestem rodzicem, ale musimy się trzymać razem. :ok:

PostNapisane: 20 mar 2014, 19:28 
Dyskutant
Dyskutant

Piotr jeszcze możesz pojechać protest jest od wczoraj i zaplanowany na 4 dni czyli do soboty

PostNapisane: 22 mar 2014, 11:50 
Pisarz
Pisarz

i rodzice dla dzieci wywalczyli, a co z nami dorosłymi?

PostNapisane: 22 mar 2014, 12:06 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Imię: Katarzyna
Moim zdaniem, to nic dobrego nie przyniesie. Skończy się jak zwykle obietnicami... i nic ponad to... A nawet jeśli dostaną jakieś ochłap na pocieszenie żeby byli cicho, to zaraz larum w kraju będzie, że ON to mają dobrze... bez względu na, to czy ON jest dzieckiem czy nie.

Powiedzieć Tak...
http://powiedziectak.blogspot.com/ - Ten blog powstał dla tych którzy planują swój najważniejszy dzień w życiu i nie chcą przy tym zwariować...

PostNapisane: 22 mar 2014, 15:37 
Dyskutant
Dyskutant

rafallbn1981 napisał(a):

Jeszcze nic nie wywalczyli, czekaja na ponowne spotkanie z premierem dziś o godz 18.
A co masz na myśli mówiąc "a co z nami dorosłymi?" Masz na myśli podwyżkę renty socjalnej? A może świadczenie dla opiekuna innego niż rodzic...

Katarzyna Metzger napisał(a):
Moim zdaniem, to nic dobrego nie przyniesie. Skończy się jak zwykle obietnicami... i nic ponad to... A nawet jeśli dostaną jakieś ochłap na pocieszenie żeby byli cicho, to zaraz larum w kraju będzie, że ON to mają dobrze... bez względu na, to czy ON jest dzieckiem czy nie.

Masz rację tak może być ze znów coś obiecają, ale obiecują od 2009roku od pierwszego protestu pod sejmem, te obietnice nie przekładają się na takie czyny jak powinny...Może w końcu coś się zmieni. Jak ja zaczęłam pobierać świadczenie w 2004 roku to było chyba 60 czy 70% ówczesnej najniższej krajowej.Teraz jest to ok 45% nie licząc tych 200zł dodatku bo samo świadczenie wynosi 620zł.
Biorąc pod uwagę wypowiedzi senatora czy posła Libickiego, który się podczas tego protestu udziela to wszyscy ON mają super, bo są świadczenia i składki i 2000 ośrodków pomocy dla ON...Tylko jako przedstawiciel narodu i w dodatku ON ma najlepiej ...6 tys na samego asystenta, nie licząc jego innych przychodów...

PostNapisane: 22 mar 2014, 15:41 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Imię: Adrianna
Katarzyna Metzger napisał(a):

No nie mogę się z tym zgodzić,trzeba coś robić , działanie jest tu jak najbardziej wskazane. A takie podejście do sprawy jak Twoje przynosi dużo więcej szkody , bo siedzenie za przeproszenie cicho na tyłku jeszcze nikomu nie przyniosło korzyści, i ja wiem że uda się nam rodzicom dzieci niepełnosprawnych wywalczyć konkretne rzeczy, bo my nie poprzestaniemy na tym proteście , jeśli nie przyniesie to rezultatu będą następne aż do skutku :)

PostNapisane: 22 mar 2014, 15:46 
Moderator
Moderator

Imię: Karolina
myszek napisał(a):
Biorąc pod uwagę wypowiedzi senatora czy posła Libickiego, który się podczas tego protestu udziela to wszyscy ON mają super, bo są świadczenia i składki i 2000 ośrodków pomocy dla ON...Tylko jako przedstawiciel narodu i w dodatku ON ma najlepiej ...6 tys na samego asystenta, nie licząc jego innych przychodów...

Wydaje mi się, że ten poseł stosuje zasadę - zapomniał wół jak cielęciem był. Myślicie, że gdyby nie sprawował funkcji jaką sprawuje byłby tak samo "mądry"? Nie sądzę. Pewnie byłby szarym niepełnosprawnym przedstawicielem RP, który może znalazłby pracę w jakimś ZPCHr, a najpewniej siedziałby w czterech ścianach swojego mieszkania i musiałby utrzymywać się nie z poselskiej pensji, a z renty socjalnej + świadczeń. I założę się, że tak było przez jakiś, choćby najmniejszy okres jego życia.

Cieszę się, że ON mają swoich przedstawicieli w sejmie, przykre natomiast jest to, że Ci niepełnosprawni patrzą tylko na swoje stołki, a nie na dobro ogółu...

PostNapisane: 22 mar 2014, 15:55 
Moderator
Moderator

Premier wśród rodziców

Haniebne zachowanie Niesiołowskiego

PostNapisane: 22 mar 2014, 17:56 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

dr.House nie mówię, że nie należy nic robić, mam obiekcje czy, to coś da... bo po prostu nie wierzę, że to pomorze.

Powiedzieć Tak...
http://powiedziectak.blogspot.com/ - Ten blog powstał dla tych którzy planują swój najważniejszy dzień w życiu i nie chcą przy tym zwariować...

PostNapisane: 22 mar 2014, 18:10 
Dyskutant
Dyskutant

Katarzyno, pomoże czy nie to się okaże przecież do tej pory po każdym takim spotkaniu coś nam dokładali. A skoro górnicy, hutnicy i pielęgniarki i wszyscy inni mogą iść do sejmu, palić opony i pikietować to rodzice też mogą i dlatego idą. Tym bardziej że dopóki siedzieliśmy cicho to mieliśmy 420zł świadczenia pielęgnacyjnego. Niestety rządzący bez wyjątku z jakiej partii by nie byli to świadczeń rodzicom nie podnosili. A jak teraz rodzice wyszli po raz kolejny to może w końcu zauważą taką grupę obywateli a nie tylko przed wyborami jak będą głosów szukać. Przy okazji mogą sobie posłowie i dziennikarze zobaczyć jak wygląda na co dzień opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem a przy okazji reportaży w tv to i reszta społeczeństwa. Ja wiem ze każdy może mieć odmienne zdanie na ten temat, bez względu czy jest zdrowy, ON czy w rodzinie ma kogoś z niepełnosprawnością. Każdy uważa że jego stan zdrowia czy jakiś problem jest najważniejszy...Ale reasumując skoro inne grupy wywalczyły podwyżki płac to my też mamy szansę. Jak będziemy cicho siedzieć to sami nam nie dadzą żadnej podwyżki a sobie to i owszem, byle pretekst jest dobry zeby premie wypłacić :wink: .Jestem całym sercem i myślami z protestującymi co zresztą widać (np na fb)

PostNapisane: 22 mar 2014, 18:11 
Moderator
Moderator

Imię: A
Wiecie co, wszystko pięknie tylko jedno mi się w tym wszystkim nie podobało. Walka, walką ale brakło mi rzeczowej dyskusji, argumentów, były za to krzyki jak na targu przekupek. W ten sposób, rodzice nic nie wywalczą, mało tego, czytam komentarze pod artykułami jakie są w necie i społeczeństwo jest zrażone zachowaniem rodziców. Przykre to jest, że przedstawiciele ON, zachowują się w taki sposób i wystawiają opinię, całej reszcie rodziców. i opiekunów ON.

Sygnatura nie jest po to, aby inni się czepiali i doszukiwali się w niej, Bóg wie czego, gdy kończą im się argumenty. Jak napiszę, że na trawniku wypasam jednorożca, to czy będziecie mi zarzucać, że jednorożce nie istnieją ? ;) :D

PostNapisane: 22 mar 2014, 18:14 
Dyskutant
Dyskutant

Na spotkaniu z poczatku były nerwy i emocje ale potem rodzice się opanowali i przedstawili spokojnie swoje potrzeby (pan Wojtek w zielonej koszulce fajnie tłumaczył)
Komentarzy pod artykułami zazwyczaj nie czytam, ale teraz poczytam. Wiem moze nieładnie to wyglądało te przekrzykiwania itp ale ilu ludzi tyle opini nie tylko na ten temat.

PostNapisane: 22 mar 2014, 18:48 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Imię: anna
Mysle sobie ze rodzicom zwyczajnie puscily juz nerwy, ze zmeczenia, frustracji, rozzalenia, niepokoju. Fakt ze braklo troche rzeczowej dyskusji, z przedstawicielstwem wyraznym, jednoglosnoscia, konkretem i rzetelnoscia. Wkurzaly mnie tez strasznie wtracanie sie do rozmowy poslow Solidarnej Polski. W ogole uwazam ze podlaczanie sie pod jakakolwiek partie polityczna, chcaca poprawic sobie notowania w sondazach (nota bene z 2 do 3% moze)uwazam za wyjatkowo kiepski pomysl... Nie dziwilam sie Premierowi ze sie irytowal gdy ktorys z Szanownych Panow Poslow probowal zdominowac rozmowe i wyglaszac monologi. Spodobalo mi sie wrecz gdy powiiedzial w ktoryms momencie na propozycje spotkania ze on sie moze spotkac z paniami,a "my"to sie raczej spotykac nie bedziemy :wink:
Jakkolwiek postulaty rodzicow sa z pewnoscia zrozumiale,to jednak budzet nie jest z gumy a w kolejce czekaja kolejne grupy potencjalnych swiadczeniobiorcow, co powoduje potencjalny konflikt interesow.

PostNapisane: 23 mar 2014, 01:03 
Dobry duch
Dobry duch

Imię: Sonia
rafallbn1981 napisał(a):

Dobre pytanie.. i myślę, że masz na myśli renty socjalne i zasiłki pielęgnacyjne.. Dostaliśmy szałową podwyżkę 9,5 i na nic więcej nie mamy co liczyć.. obecny protest ma związek ze świadczeniami pielęgnacyjnymi dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych

PostNapisane: 23 mar 2014, 10:30 
Pisarz
Pisarz

dlatego wiele razy pisałem, że my też musimy zawalczyć, ale ignorowano i wyśmiewano mnie. teraz jest przykład, że 20 osób potrafi zmusić premiera do szukania kasy. Ale cóż, lepiej tu wylewać żale jak się zjednoczyć i walczyć. Proponował bym postulat asystentów niepełnosprawnych, albo zasiłek asystencki np. w wysokości najniższej krajowej, dla potencjalnego asystenta (w tym pomoc przy posiłkach, toalecie itd), którego sobie sami wybierzemy np. kolega, koleżanka, sąsiad itd.

PostNapisane: 23 mar 2014, 12:58 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Lunea napisał(a):
Wiece co, wszystko pięknie tylko jedno mi się w tym wszystkim nie podobało. Walka, walką ale brakło mi rzeczowej dyskusji, argumentów, były za to krzyki jak na targu przekupek. W ten sposób, rodzice nic nie wywalczą, mało tego, czytam komentarze pod artykułami jakie są w necie i społeczeństwo jest zrażone zachowaniem rodziców. Przykre to jest, że przedstawiciele ON, zachowują się w taki sposób i wystawiają opinię, całej reszcie rodziców. i opiekunów ON.
Dokładnie to miałam na myśli pisząc o moich obiekcjach.
sattie napisał(a):
Myślę sobie, że rodzicom zwyczajnie pościły już nerwy...
To zrozumiałe, ale krzykiem nic nie zdziałają. Dadzą im ochłapy na pociechę. A ludzie będą gadać. Ale mniejsza o to...
Wybacz rafallbn1981 nigdy cię nie wyśmiałam. To, że zgadzam się z tobą tylko po części nie zmienia faktu, że masz prawo myśleć swoje. Wierzę, że obrażania na forum będzie coraz mniej, bo mamy kilka metod na to i lada chwila wejdą one w życie...
Może, to co byś chciał da się zrobić po jakiś modyfikacjach?

Powiedzieć Tak...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]