Witamy na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Strefa czasowa: UTC + 1

Nowości Nowości dla Niepełnosprawni a praca

Mapa strony Niepełnosprawni a praca » Dział : Niepełnosprawni a praca

Wszystko, co dotyczy pracy osób niepełnosprawnych. Ogłoszenia zamieszczamy w dziale Ogłoszenia -> PRACA

[ Liczba wątków: 191 Przejdź na stronę 1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20

Wiadomość
 Tytuł: Niepełnosprawny w pracy. Jego prawa i obowiązki?
PostNapisane: 28 sty 2010, 19:22 
Witam was moi mili :)!

Właśnie dzisiaj stał się przełom w moim życiu. Po wielu probach i staraniach szukania pracy ona sama mnie znalazła.. A mianowicie cieszę się z stażu który mi zaproponował PUP. Byłam dzisiaj na rozmowie i od 1 marca będę odbywała staż w sądzie rejonowym.

I teraz tak się zastanawiam, bo trochę się tam skrzywili jak powiedziałam że niepełnosprawna jestem...
Jakie mam prawa? Bo ...

Czytaj więcej : Niepełnosprawny w pracy. Jego prawa i obowiązki? | Wyświetlone : 360 | Odpowiedzi : 3

Tytuł: Niepełnosprawni w agencjach pracy tymczasowej
PostNapisane: 19 sty 2010, 19:25 
Witam Szanownych Forumowiczów!

Zetknąłem się jako były pracownik jednej z agencji pracy tymczasowej z sytuacją, która mnie zaciekawiła. Wpisywałem w bazę danych CV i w pewnym momencie otworzyłem życiorys młodej dziewczyny (niestety nie jestem w stanie przytoczyć w jakim stopniu była niepełnosprawna, jednak jak napisała, nie przeszkadzałaby ona np. w pracy biurowej). Zapytałem się mojej przełożonej czy moja agencja byłaby w stanie zapewnić zatrudnienie takiej osobie. Dostałem informację, że nie. Wynika to niby, ze zbyt ...

Czytaj więcej : Niepełnosprawni w agencjach pracy tymczasowej | Wyświetlone : 402 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Praca na komputerze we wlasnym domu.
PostNapisane: 1 sty 2010, 13:18 
Znacie możne jakieś firmy które dają zatrudnienie chałupnikom?

Czytaj więcej : Praca na komputerze we wlasnym domu. | Wyświetlone : 3934 | Odpowiedzi : 34

Tytuł: Praca w szpitalu jako portier
PostNapisane: 6 lis 2009, 21:25 
witam, bardzo prosze o pomoc,a ze jestem tu nowym uzytkownikiem,z gory przepraszam ,za chaotyczne napisanie 1 postu,ale bardzo potrzebuje Waszej pomocy.teraz postaram sie w skrocie opisac moja sytuacje:
zostalem zatrudniony w szpitalu jako portier .przy zatrudnieniu okazalem zaswiadczenie o stopniu niepelnosprawnosci w stopniu umiarkowanym i mam dodatkowy urlop 10 dni,ale godziny pracy wygladaja nastepujaco; praca na dwie zmiany w systemie 12h .w tygoniu wychodzi 48h,po nocce 12h musialem jeszcze zostac na rano na 4h czego ...

Czytaj więcej : Praca w szpitalu jako portier | Wyświetlone : 477 | Odpowiedzi : 3

Tytuł: Zmiana renty
PostNapisane: 28 paź 2009, 19:26 
Witam
Posiadam rente socjalna i zastanawiam sie czy moglbym ja zmienic na rente stala.
Trafilem na taki oto zapis:

Staż uprawniający do renty
Okres składkowy i nieskładkowy wymagany do przyznania renty uzależniony jest od wieku osoby, w jakim powstała niezdolność do pracy. Okres ten wynosi:
a.. 1 rok - jeżeli niezdolność do pracy powstała przed ukończeniem 20 lat,
b.. 2 lata - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 20 do 22 lat,
c.. ...

Czytaj więcej : Zmiana renty | Wyświetlone : 120 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Wsparcie dla osób niewidomych i słabowidzących z Lubelszczyz
PostNapisane: 20 paź 2009, 11:05 
Polski Związek Niewidomych Okręg Lubelski rozpoczął realizację projektu pt.”By życiu nadać sens”. Projekt skierowany jest do osób niewidomych lub słabowidzących, posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, lub równoważne i zamieszkałych na terenie województwa lubelskiego. Celem Projektu jest zwiększenie stopnia integracji społecznej i aktywności zawodowej tej grupy społecznej .

W ramach projektu zapewniamy:
- możliwość korzystania z Tyflostudia (biura doradztwa i rehabilitacji zawodowej i społecznej),
- zajęcia ze specjalistą ds. rehabilitacji zawodowej i społecznej, ...

Czytaj więcej : Wsparcie dla osób niewidomych i słabowidzących z Lubelszczyz | Wyświetlone : 112 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Firma BO-MAG
PostNapisane: 5 paź 2009, 12:45 
Czy znacie firmę Bo-Mag z częstochowy, podobno to zakład pracy chronionej?Wiecie coś na jej temat?

Czytaj więcej : Firma BO-MAG | Wyświetlone : 194 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: Masażysta schizofrenik, kucharz niewidomy
PostNapisane: 27 wrz 2009, 19:42 
artykul o nowym miejscu rehabilitacji niepelnosprawnych.

dzisiejsza wyborcza bielsko biala
http://miasta.gazeta.pl/bielskobiala/1, ... etowi.html

Gości wita recepcjonista na wózku inwalidzkim. Świetny masaż to zasługa schizofrenika, a w kuchni pracuje osoba niedowidząca. Obsługę nowego ośrodka wypoczynkowego w Lalikach stanowią niepełnosprawni.

Placówka, która przed kilkoma dniami została otwarta w Lalikach na pograniczu polsko-słowackim, jest pierwszą tego typu w województwie śląskim. Jej nazwa brzmi dość skomplikowanie. To Zakład Aktywności Zawodowej - Ośrodek Rehabilitacyjno-Szkoleniowo-Wypoczynkowy ...

Czytaj więcej : Masażysta schizofrenik, kucharz niewidomy | Wyświetlone : 469 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: Strony z ogłoszeniami pracy
PostNapisane: 26 wrz 2009, 20:21 
Kiedyś była strona z ogłoszeniami pelnosprawniwpracy.pl teraz jej już nie ma :(
Na jakich stronach można szukać pracy ?

Czytaj więcej : Strony z ogłoszeniami pracy | Wyświetlone : 3239 | Odpowiedzi : 12

Tytuł: Wpowiedzenie umowy
PostNapisane: 27 sie 2009, 19:52 
Witam !
Mam problem i potrzebuję jakiejś wykładni prawnej.W skrócie dostałam wypowiedzenie umowy o pracę ,ponieważ na czas określony pracodawca nie musiał podawać przyczyny.
Jednak tajemnicą poliszynela było , że zwolnienia które są w firmie są zwiazane z trudna sytuacją finansową zakładu ( acha to ważne jest to ZPCh).Co zresztą p.Dyrektor w pózniejszym czasie potwierdziła przy całej sali pracowników (ok 40 osób ).
Ponieważ pracodawca przy rozwiązaniu umowy nie dał mi należnej odprawy , wystąpiłam ...

Czytaj więcej : Wpowiedzenie umowy | Wyświetlone : 316 | Odpowiedzi : 2

[ Liczba wątków: 191 Przejdź na stronę 1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20

Ostatni 10 aktywny temat

Kontrowersyjne

Brak nowych postów Krótka lista afer PO-PSL
Zobacz najnowszy post

Praca

Brak nowych postów Główna Księgowa- Kraków
Zobacz najnowszy post
Brak nowych postów Referent ds. Kadr i Płac- Poznań
Zobacz najnowszy post

Ankiety

Brak nowych postów Odżywianie, suplementacja, sport - ankieta
Zobacz najnowszy post
Brak nowych postów Niepełnosprawni homoseksualni
Zobacz najnowszy post

Aktualności ze świata i nie tylko...

Brak nowych postów Rząd coraz bardziej utrudnia nam życie
Zobacz najnowszy post
Brak nowych postów SLD żałoba narodowa - gen. Wojciech Jaruzelski
Zobacz najnowszy post
Brak nowych postów Komunie we wszystkich diecezjach w 2017 roku
Zobacz najnowszy post

Kulinaria

Brak nowych postów Czekolada
Zobacz najnowszy post
Brak nowych postów Dania z ryżu
Zobacz najnowszy post

Zaloguj

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie  

Statystyki

Statystyki

Liczba postów: 311103 | Liczba wątków: 10194 | Liczba użytkowników: 7019

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Znajdziesz nas równieź na portalach społecznościowych!
Profil OFON.net na Facebooku! Profil OFON.net na Naszej Klasie!