Witamy na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nowości Nowości dla Niepełnosprawni a praca

Mapa strony Niepełnosprawni a praca » Dział : Niepełnosprawni a praca

Wszystko, co dotyczy pracy osób niepełnosprawnych. Ogłoszenia zamieszczamy w dziale Ogłoszenia -> PRACA

[ Liczba wątków: 183 Przejdź na stronę 1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19

Wiadomość
 Tytuł: Strony z ogłoszeniami pracy
PostNapisane: 26 wrz 2009, 21:21 
Kiedyś była strona z ogłoszeniami pelnosprawniwpracy.pl teraz jej już nie ma :(
Na jakich stronach można szukać pracy ?

Czytaj więcej : Strony z ogłoszeniami pracy | Wyświetlone : 3030 | Odpowiedzi : 11

Tytuł: Wpowiedzenie umowy
PostNapisane: 27 sie 2009, 20:52 
Witam !
Mam problem i potrzebuję jakiejś wykładni prawnej.W skrócie dostałam wypowiedzenie umowy o pracę ,ponieważ na czas określony pracodawca nie musiał podawać przyczyny.
Jednak tajemnicą poliszynela było , że zwolnienia które są w firmie są zwiazane z trudna sytuacją finansową zakładu ( acha to ważne jest to ZPCh).Co zresztą p.Dyrektor w pózniejszym czasie potwierdziła przy całej sali pracowników (ok 40 osób ).
Ponieważ pracodawca przy rozwiązaniu umowy nie dał mi należnej odprawy , wystąpiłam ...

Czytaj więcej : Wpowiedzenie umowy | Wyświetlone : 315 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku
PostNapisane: 27 sie 2009, 09:58 
Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zaprasza Państwa do udziału w Giełdzie Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

Giełda odbędzie się w dniu 24 września 2009 r.,
w godz. 10.00 – 13.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego
w Gdańsku, ul. Augustyńskiego 1

Giełda skierowana jest do pracodawców, którzy zatrudniają lub chcą zatrudnić osoby niepełnosprawne, do organizacji i urzędów, które ze względu na swe statutowe cele niosą pomoc tej właśnie grupie osób szczególnie zagrożonych wykluczeniem społecznym i przede wszystkim do ...

Czytaj więcej : Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku | Wyświetlone : 199 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: praca w czasie orzeczenia o całkowitej niezdolności do pracy
PostNapisane: 26 sie 2009, 15:27 
Witam mam pytanie ponieważ mam I grupe jako niepełnosprawny i mam rente z orzeczeniem całkowicie nie zdolny do pracy i chciałem sie zapytać czy mam szanse jak pujde do lekarza medycyny pracy być dopuszczony do pracy??

Czytaj więcej : praca w czasie orzeczenia o całkowitej niezdolności do pracy | Wyświetlone : 327 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Rodzaje umów
PostNapisane: 20 sie 2009, 12:05 
Rodzaje umów

Umowa o pracę, regulowana przepisami działu drugiego ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.), jest podstawową formą nawiązania stosunku pracy. Zgodnie z art. 300 tego kodeksu musi ona odpowiadać zarówno wymaganiom prawa pracy, jak i przepisom kodeksu cywilnego, który w art. 60 reguluje sposób składania oświadczenia woli, w art. 61 - termin złożenia takowego oświadczenia, w art. 66-70 ...

Czytaj więcej : Rodzaje umów | Wyświetlone : 1224 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Jakie korzyści płyną z zatrudniania niepełnosprawnych?
PostNapisane: 13 sie 2009, 12:43 
W Polsce jest prawie 2,5 miliona niepełnosprawnych w wieku produkcyjnym, pracuje tylko co piąty. Daleko nam do krajów w pełni rozwiniętych - na Zachodzie pracę ma co drugi niepełnosprawny. Na szczęście coraz częściej mówi się o korzyściach wynikających z zatrudniania „pełnosprawnych w pracy". W czym konkretnie się one przejawiają?

- Długo się wahałem, czy zatrudniać niepełnosprawnych – opowiada pan Bogdan, właściciel agencji tłumaczeń. – Często mają większe doświadczenie i kompetencje niż reszta kandydatów, ale ...

Czytaj więcej : Jakie korzyści płyną z zatrudniania niepełnosprawnych? | Wyświetlone : 556 | Odpowiedzi : 3

Tytuł: problem ze znalezieniem pracy
PostNapisane: 6 sie 2009, 13:14 
Witam Mam do was pytanie związane ze znalezieniem pracy.Szukam jej od pewnego czasu ale dla osób z lekkim stopniem jest jej mało.Chciałem sie zatrudnić ale najwięceej ofert jest dla osób umiarkowanym i ciężkim .Dla przykładu w pewnym hipermarkecie z lekim nie zatrudnią ale pozostałe tak czy jest jakaś forma ulg dla firm że zatrudnią z umiarkowaną i "jedynką niż dla lekkiej .Wytłumaczcie mi to bo nie rozumiem Bo według ustawy jedynkę można dostać jeżeli jest ...

Czytaj więcej : problem ze znalezieniem pracy | Wyświetlone : 654 | Odpowiedzi : 8

Tytuł: Firma która załatwia prace za granicą dla niepełnosprawnym
PostNapisane: 25 lip 2009, 15:48 
Czy są u nas też firmy które załatwiają prace dla niepełnosprawnych np Anglii ??

Czytaj więcej : Firma która załatwia prace za granicą dla niepełnosprawnym | Wyświetlone : 2424 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Przedłużenie umowy o pracę - ważne!
PostNapisane: 24 lip 2009, 14:58 
pracuje od dwóch lat pracodawca otrzymał 15 tyś z pfron - u na utworzenie tego miejsca pracy oraz co drugi miesiąc zwrot wynagrodzenia i ZUS - u zostało mi do końca umowy jakieś półtora roku pracodawca chce mi przedłużyć umowę już teraz na stałe i słyszałem że na takie aneksy do umowy pfron nie wyraża zgody tylko musi najpierw wygasnąć ta umowa na czas określony wtedy dopiero może mi dać na stałe .............. spotkał się ...

Czytaj więcej : Przedłużenie umowy o pracę - ważne! | Wyświetlone : 169 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Potrzebuję porady
PostNapisane: 21 lip 2009, 17:46 
Witam.
Miesiąc temu straciłem pracę i doszedłem do wniosku, że praca i życie "od 1 do 1" nie jest tym czego oczekiwałem po zakończeniu studiów. Planuję założyć firmę. Mam 2 pomysły, które wiem że muszą wypalić w moim rejonie(mieszkam w Tucholi), ale za nic nie wiem jak się do tego zabrać. Wiem, że dużo przede mną pracy, ale nie wiem gdzie się dokształcić. Gdyby ktoś mi od pomógł od podstaw to byłbym bardzo wdzięczny. Nawet ...

Czytaj więcej : Potrzebuję porady | Wyświetlone : 282 | Odpowiedzi : 6

[ Liczba wątków: 183 Przejdź na stronę 1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19

Ostatni 10 aktywny temat

Praca

Brak nowych postów Centrum Integracja w Warszawie- oferty pracy - dla ON
Zobacz najnowszy post

Różne

Brak nowych postów kurs pierwszej pomocy
Zobacz najnowszy post

Ankiety

Brak nowych postów Poznań bez barier - ankieta
Zobacz najnowszy post

Problemy i troski dnia codziennego

Brak nowych postów Z wózka wstać . . .
Zobacz najnowszy post
Brak nowych postów wizyta u psychiatry
Zobacz najnowszy post
Brak nowych postów Listonosz
Zobacz najnowszy post
Brak nowych postów Rehabilitacja
Zobacz najnowszy post

Kulinaria

Brak nowych postów Przyprawy i zioła - świeże czy suszone ?
Zobacz najnowszy post

Edukacja

Brak nowych postów Propozycja płatnych staży dla osób niepełnosprawnych
Zobacz najnowszy post

Nasze blogi i strony internetowe

Brak nowych postów Nowa odsłona muzycznego bloga
Zobacz najnowszy post

Zaloguj

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie  

Statystyki

Statystyki

Liczba postów: 305078 | Liczba wątków: 9860 | Liczba użytkowników: 6881

Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów

Znajdziesz nas równieź na portalach społecznościowych!
Profil OFON.net na Facebooku! Profil OFON.net na Naszej Klasie!