Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Narkoza - czym zastąpić ?

czyli zdrowie pod wszelakimi postaciami

Moderatorzy: asia_86, Lunea, Junior Admin

no avatar
User

Master793

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
283

20 mar 2010, 16:30

Ewerywere

Imię

Mati

Narkoza - czym zastąpić ?

Postprzez Master793 » 20 mar 2017, 15:49

Witam

Mam nie lada problem . :( Jestem osobą z MPD wraz ze spastyką która objawia się między innymi "ściśnięciem " mięśni klatki piersiowej przy większym stresie . Objawia się to uczuciem "duszenia " i trudnościami w przełykaniu . Zwykle radzę sobie z tym
mniej inwazyjnymi metodami ( np guma do żucia ) ale przy takiej wizycie u dentysty już mam problem bo z wiadomych względów nic w ustach nie mogę mieć a wtedy to uczucie nasila się strasznie . Więc jedynym mi znanym sposobem leczenia mojego uzębienia jest narkoza . Ale wiadomo że nie chcę poddawać się narkozie zbyt często co skutkuje tym że do dentysty chodzę raz na parę lat . Co bardzo denerwuje moją dentystkę . Ostatnio stwierdziła że mam na drugi raz cytuje "Wziąść jakieś tabletki " .

Pytałem różnych neurologów i żaden nie był mi w stanie przepisać "jakichś tabletek " na spastyczność . Problem w tym że znowu szykuje mi się wizyta u dentysty która jest dla mnie zawsze traumą .
"Wszyscy dobre rady chcą dawać mi nie potrafią sami korzystać z nich"

"Mój ojciec twardy człowiek zawsze mówił mi nie licz na nikogo musisz walczyć sam "
moja mantra D
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3409

29 maja 2010, 17:34

Polska

Imię

Piotr

Re: Narkoza - czym zastąpić ?

Postprzez piotr79 » 20 mar 2017, 18:05

A wiesz może dokładnie jakiego środka używają do znieczulania :?:
"Nie szata zdobi człowieka"
no avatar
User

Master793

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
283

Ewerywere

Imię

Mati

Postprzez Master793 » 20 mar 2017, 23:17

Niestety nie . :( Ale na pewno jest tak przez cały czas anesteziolog .

Wiem za to że dentystka z mojej miejscowości kategorycznie odmawia podjęcia próby leczenia,bo jakbym zamknął usta podczas borowania skutki mogły by być opłakane . A ja nie mogę zagwarantować że mnie nie "ściśnie " bo w tym problem że właśnie słabo to kontroluje niestety .

"Mój ojciec twardy człowiek zawsze mówił mi nie licz na nikogo musisz walczyć sam "
moja mantra D
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3409

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 20 mar 2017, 23:48

Może z tym anestezjologiem powinieneś pogadać. W stomatologii jest najpopularniejszy podtlenek azotu, ale w MPD jest chyba przeciwwskazaniem.
"Nie szata zdobi człowieka"
no avatar
User

Master793

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
283

Ewerywere

Imię

Mati

Postprzez Master793 » 24 mar 2017, 15:53

Znaczy ja dostaje "do żyły " coś i odpływam . Byłem u neurologa to mi powiedział że "głupiego Jasia " mi nie może przepisać bo musi to być podawane pod kontrolą anesteziologa . A zwykłe uspokajające mogą nie pomóc no bo jednak tu bardziej chodzi o sprawy neurologiczne ( spastyka ) niż o nerwy . Chociaż oczywiście nerwy wzmagają spastyczność która wzmaga odruchy .

moja mantra D
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3409

Polska

Imię

Piotr