Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Najszybsza Polka na motocyklu - Monika Jaworska

Moderatorzy: Lunea, misiu100, Junior Admin

User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10437

21 sie 2006, 15:39

Podkarpacie

Najszybsza Polka na motocyklu - Monika Jaworska

Postprzez asia_86 » 6 kwi 2016, 12:20

Najszybsza Polka na motocyklu

Jej świat pachnie benzyną, ale nie ma w  nim ryku ukochanych motocykli. Zamiast słuchu w  prezencie od stwórcy dostała żelazny upór, który razem z  jej pasją do wyścigów stworzył mieszankę wybuchową – niesłysząca od urodzenia 32-letnia Monika Jaworska „Katanka” jest najbardziej utytułowaną i  najszybszą Polką ścigającą się na torach motocyklowych Europy.

Najlepiej, kiedy leje. Wtedy wszyscy się boją, a  ona jest szczęśliwa, bo kocha ścigać się w  deszczu. Nie słyszy tego, że mokry asfalt potęguje huk silników, motocykle ryczą głośniej od startującego odrzutowca, a  rywale dyszą pod kaskami spłyconym oddechem jak Lord Vader. Ma jakieś nadnaturalne wyczucie balansu, które pozwala jej składać motocykl na wirażach mocniej niż inni zawodnicy. Przy prędkości 250 km/h opony tracą  przyczepność, maszyny ślizgają się po wodzie, a  Monika w  strugach deszczu zostawia za sobą 18 zawodników szóstej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2007. I  wygrywa –  jedyna startująca pośród mężczyzn kobieta, 164 centymetry pasji, uporu i  atomowej energii, otoczone kokonem ciszy.

Wyścig na poznańskim torze uważa za swoje największe osiągnięcie. Bo wygrała w  najtrudniejszych warunkach, z  samymi facetami. Wyzwania lubi od dziecka, a  uparta jest jak cholera. –  Miałam cztery lata, uciekłam od dziadków, żeby na rowerku wrócić do mamy i  Krakowa – 43 kilometry. Po czterech spotkała mnie ciocia i  kazała wsadzić na furmankę jadącą w  stronę domu babci. Z  wściekłości tak mocno trzymałam kierownicę rowerka, że musieli włożyć mnie na wóz razem z  nim.

Całość na : http://kobieta.wp.pl/kat,110634,title,N ... aid=116c8b
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

sped

Ranga

Pisarz

Pisarz
621

14 mar 2007, 21:40

Konin

Imię

Lukasz

Re: Najszybsza Polka na motocyklu - Monika Jaworska

Postprzez sped » 6 kwi 2016, 19:47

Twarda kobieta super sprawa, chciałbym zobaczyć jak się ściga!!