Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

MIESZKANIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W POTOKU KOŁO KROSNA

Moderatorzy: Marcin87, Lunea, Junior Admin

Avatar użytkownika
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
Posty

10745

Dołączył(a)

21 sie 2006, 14:39

Lokalizacja

Podkarpacie

MIESZKANIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W POTOKU KOŁO KROSNA

Postprzez asia_86 » 27 wrz 2017, 16:48

MIESZKANIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH W POTOKU KOŁO KROSNA

W Potoku koło Krosna oddano do użytku dom z 12 mieszkaniami chronionymi dla osób niepełnosprawnych. Jest to trzeci tego typu dom na Podkarpaciu. Dwa inne są w Jarosławiu i Rymanowie. Zamieszkują je osoby, które mimo niepełnosprawności sprzężonych, uczą się samodzielnego życia. Mieszkania wybudowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie.

Pokoje z łazienkami, kotłownią, kuchnią i salonem zajmują podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Niepełnosprawni uczą się tu samodzielności. Takich możliwości terapii nie zapewniają duże ośrodki opiekuńcze.

Mieszkania kosztowały milion 200 tys. złotych. Pieniądze wyłożył samorząd województwa, część to wsparcie unijne. Fundusze na bieżącą działalność skończą się za dwa lata, stad zabiegi o ustawę, która umożliwiałaby dalsze finansowanie. Poseł Bogdan Rzońca zapewniał dziś, że dołoży wszelkich starań, by mieszkania chronione, po okresie finansowania z unijnych projektów, były wspomagane przez budżet państwa.

Reportaż : https://rzeszow.tvp.pl/34132063/mieszka ... olo-krosna
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign