Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Książki o osobach niepełnosprawnych

czytacie? Co czytacie? To świetne miejsce, aby podzielić się z innymi

Moderatorzy: Lolek90, Junior Admin

User

adhd

Ranga

Pisarz

Pisarz
1991

11 sie 2016, 18:30

zachodnie

Imię

Wojtek

Re: Książki o osobach niepełnosprawnych

Postprzez adhd » 13 sie 2016, 15:45

Autobiografia Abdela Sellou - Nietykalni, jeśli ktoś nie polecił to polecam.
"Nie żałuj, nigdy nie żałuj, że mogłeś coś zrobić w życiu, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś bo nie mogłeś" Stanisław Lem.
User

Diotima

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
17

10 wrz 2014, 16:15

Postprzez Diotima » 30 mar 2017, 18:30

Polecam "Spektrum" Krystiana Głuszko- książka przejmująca i do bólu prawdziwa, napisana przez człowieka, który na co dzień żył ze spektrum autyzmu. Opisuje w niej swoje przeżycia i doświadczenia oraz emocje.. i tych emocji jest bardzo wiele. Pozycja naprawdę niezwykła. Zapada w pamięć.

Sam napisał: "Już zawsze pozostanę kimś innym od reszty, a Ty nigdy nie zobaczysz świata tak, jak widzę go ja."
no avatar
User

Lolek90

Ranga

Moderator

Moderator
3490

5 wrz 2012, 13:08

Dąbrowa Górnicza

Imię

Karolina

Postprzez Lolek90 » 16 cze 2017, 11:36

"Duże sprawy w małych głowach" Agnieszki Kossowskiej. Polecam, naprawdę świetnie napisana książka dla dzieci, ale nie tylko
Niebo spada nam na głowę nie po to by się nami zabawić, lecz by nas podziwiać kiedy się podnosimy.

Zapraszam na bloga poświęconego recenzjom książek i filmów - http://recenzje-lolka.blog.pl
no avatar
User

Ktoś

Ranga

Pisarz

Pisarz
927

4 paź 2016, 07:33

Postprzez Ktoś » 16 cze 2017, 12:10

"Neurologia dla studentów Akademii Medycznych":)
User

adamczytacz

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
84

19 maja 2017, 16:41

Imię

adam

Postprzez adamczytacz » 17 cze 2017, 12:54

Znalazłem opowiadanie Janusza Andermana "Przejaśnienie". Subtelnie oddany obraz osiedla mieszkania z punktu widzenia dwóch inwalidów.
Na kartach powieści Hansa Hamsuna "Głód" można spotkać inwalidów wojennych. Podobnie jak u Remarque'a.
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10565

21 sie 2006, 14:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 3 lip 2017, 11:59

"Do zobaczenia nigdy" E. Lindstrom

Opis z empik: http://www.empik.com/do-zobaczenia-nigd ... ,ksiazka-p :

"Parker Grand jest niewidoma. Straciła mamę w wypadku samochodowym, jej ojciec popełnił samobójstwo a Scott – były chłopak – zawiódł zaufanie. To całkiem sporo jak na jedną nastolatkę… Parker stara się być twardą dziewczyną. Kiedy nie biega swoją ulubioną trasą biegową, zajmuje się sercowym wsparciem i udzielaniem porad życiowych nieco zagubionym szkolnym przyjaciołom. Robi wszystko, żeby nie płakać, ale nie może już dłużej udawać, że nic złego się nie stało. Szczególnie, że kiedy w końcu zrozumie, co tak naprawdę przytrafiło się jej ojcu i dlaczego Scott tak się zachował, odkryje prawdę o tym, że nie wszystkie rzeczy są takimi, na jakie wyglądają…"
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

Niepokorna

Ranga

Administrator Główny

Administrator Główny
6028

27 cze 2006, 10:33

Imię

Ewa

Postprzez Niepokorna » 7 lip 2017, 12:44

Lisa Genova to autorka aż 4 książek o chorobach/niepełnosprawności:
-> "Motyl" - książka poruszająca temat choroby Alzheimera.
-> "Lewa strona życia" - książka o kobiecie, która po wypadku samochodowym zapada na dziwną, rzadką chorobę.
-> "Sekret O'Brienów" - książka o chorobie Huntingtona (tzw. pląsownica).
-> "Kochając syna" - książka o dziecku chorym na autyzm.

Pisarkę "odkryłam" w tym roku i jestem zachwycona jej książkami! Wszystkie są warte przeczytania :)
Polub OFON.net na Facebooku! https://www.facebook.com/OFON.net
no avatar
User

Lolek90

Ranga

Moderator

Moderator
3490

5 wrz 2012, 13:08

Dąbrowa Górnicza

Imię

Karolina

Postprzez Lolek90 » 9 lip 2017, 17:09

Wspomniana już na tym forum przeze mnie książka "Opowieść ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu". Jest to autobiograficzna powieść opowiadająca o poszukiwaniu przez rodziców pomocy dla swojego chorego na autyzm synka
Niebo spada nam na głowę nie po to by się nami zabawić, lecz by nas podziwiać kiedy się podnosimy.

Zapraszam na bloga poświęconego recenzjom książek i filmów - http://recenzje-lolka.blog.pl
no avatar
User

Dorota73

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
233

2 sie 2017, 13:30

Mazowieckie

Postprzez Dorota73 » 12 wrz 2017, 14:22

Nick Vujicic "Miłość bez granic", Przybyszewska "Drugie życie" - o Monice Kuczyńskiej, Yoyo Moyes "Zanim się pojawiłeś".
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10565

21 sie 2006, 14:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 24 paź 2017, 11:04

Balans - Angelika Nowak

Opis:

❝Gdyby ktoś powiedział mi, że skuszę się na napisanie książki i to o tematyce trudnej, jaką jest życie, to nie uwierzyłabym. Przecież od pisania są wielcy pisarze, a nie osoba z komunistycznej deski na osiedlu. W szkole zawsze byłam tą, która niepytana się nie odzywała, a zapytana nie odzywała się, bo bała się kompromitacji poprzez udzielenie błędnej odpowiedzi. Wtedy to na mojej drodze pojawiło się wiele osób, które w pewnym momencie uwierzyły we mnie bardziej, niż ja sama w siebie. Wśród nich bohater pokazujący, że w życiu potrzebny jest BALANS!❞ - Angelika Nowak

❝Nigdy nie zwątpiłem w moją podróż po sprawność. Wiem, że przeznaczenie odebrało mi zdrowie i wierzę, że gdzieś tam w gwiazdach, zapisany jest dzień kiedy wstanę. Nie wiem jak długo będę na to czekał, ale się doczekam. Nie wiem, czy po śmierci ludzie mają nogi, czy też nie, ale nawet jeśli tam miałbym biegać, to ja sobie poczekam. Oczywiście wolałbym stąpać tu po ziemi.❞ - Sonke Petersen [bohaterka książki]

z: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11746

21 wrz 2011, 11:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 24 paź 2017, 12:23

"Niepełnosprawni w Społeczeństwie 1993-2013" - rok wydania 2015.

Krótki opis:
Celem projektu badawczego "postawy wobec osób niepełnosprawnych - 20 lat później", była analiza stosunku społeczeństwa polskiego do zjawiska niepełnosprawności, i osób niepełnosprawnych w ujęciu diachronicznym. Rok wydania 2015.

Obrazek

Jeśli ktoś byłby zainteresowany tym tematem to zapraszam, książka jest nowa, mogę sprzedać.
Obrazek
User

adamczytacz

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
84

19 maja 2017, 16:41

Imię

adam

Postprzez adamczytacz » 25 paź 2017, 10:28

Bogata jedynaczka, przykuta kalectwem do fotela, obdarza miłością młodego oficera ułanów, który odwzajemnić się może jedynie litością. Oto główny wątek "Niecierpliwości serca" Stefana Zweiga.
Poprzednia strona