Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Konkurs na realizację działań projektowych (re-granting)

Moderatorzy: Lunea, Junior Admin

Regulamin działu
Osoby zamieszczające ogłoszenie: Przed dodaniem ogłoszenia prosimy o zapoznanie się z zasadami ich zamieszczania.
Osoby odpowiadające na ogłoszenie: Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkich ogłoszeń zawartych w tych działach. Dlatego odpowiadając na nie należy zachować ostrożność. Jeśli odpowiedziałeś/aś na jakieś ogłoszenie i okazało się ono nieaktualne bądź inne niż wynikało to z treści ogłoszenia, prosimy o kontakt na ofon.net@gmail.com bądź z dowolną osobą z Administracji.
no avatar
User

piotr.podemski

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
Posty

147

Dołączył(a)

13 lis 2016, 12:46

Imię

Piotr

Konkurs na realizację działań projektowych (re-granting)

Postprzez piotr.podemski » 25 gru 2017, 09:55

Zapraszamy organizacje pozarządowe do współpracy przy realizacji działań w ramach projektu europejskiego DEAR (Development Education Awareness Raising) w latach 2017-2020.

Projekt będzie realizowany przez Habitat for Humanity Poland jako partnera konsorcjum:

- Habitat for Humanity Europe, Middle East, Africa (biuro regionalne HFHI)

- Biura krajowe Habitat for Humanity w Wielkiej Brytanii, Północnej Irlandii, Irlandii, Bułgarii, Rumunii

- Organizacje pozarządowe & instytucje: ADV – Alaturi De Voi, DIT – Dublin Institute of Technology, EWB – Engineers Without Borders, FFA – Foundation for Africa, PDCS – Partners for Democratic Change Slovakia, PV – Pro Vobis

- SCCD – Slovak Center for Communication and Development

Celem projektu DEAR jest podniesienie świadomości, wiedzy i ukazanie sensu zaangażowania obywateli w Polsce w kwestie globalnego mieszkalnictwa, prawa do ziemi, zrównoważonego rozwoju miast zgodnie z 11. celem SDG i rekomendacjami New Urban Agenda. Punktem wyjścia jest idea zrównoważonego rozwoju zgodnie z celami SDG wraz ze źródłami jej powstania, tj. współzależnościami pomiędzy rozwojem lokalnym a rozwojem krajów Globalnego Południa.

Działania projektowe realizowane przez każdą z organizacji partnerskich obejmą:

- w ramach edukacji formalnej w szkołach podstawowych i średnich: szkolenia dla nauczycieli, którzy opracują – we współpracy z trenerami edukacji globalnej i ekspertami z zakresu mieszkalnictwa – scenariusze lekcji na temat wyzwań szeroko pojętego globalnego mieszkalnictwa (w tym gry online, prezentacje, elementy e-learning’u, działania interaktywne w internecie etc.), a następnie przetestują te scenariusze w ramach swoich zajęć lekcyjnych. W ciągu trzech lat każda z organizacji współpracujących z Habitat for Humanity Poland powinna zapewnić realizację ok. 180 przygotowanych w ten sposób lekcji.

- w ramach edukacji nieformalnej: warsztaty, debaty, eventy artystyczne, żywe biblioteki, międzykontynentalne rozmowy na Skype, projekty uczniowskie, konkursy, udział w festiwalach etc. W ciągu trzech lat każda z organizacji współpracujących z Habitat for Humanity Poland powinna zrealizować ok. 15 takich działań.

- w ramach działań ze studentami: debaty, konferencje, warsztaty, seminaria etc. W ciągu trzech lat każda z organizacji współpracujących z Habitat for Humanity Poland powinna zrealizować ok. 12 takich działań.

- regularne sprawozdania i spotkania w grupie organizacji współpracujących przy projekcie: wprowadzenie do obszaru tematycznego projektu i do specyfiki działań Habitat for Humanity Poland, przygotowanie planu działań, szkolenia tematyczne, wymiana informacji, bieżąca ewaluacja działań projektowych, wspólne szukanie rozwiązań etc.

- działania promocyjno-informacyjne w internecie: publikacja informacji nt. działań projektowych i wyzwań szeroko pojętego globalnego mieszkalnictwa oraz materiałów edukacyjnych.

Zapraszamy do konkursu organizacje pozarządowe zajmujące się tematyką edukacji globalnej (mile widziane jest doświadczenie z zakresu szeroko pojętego mieszkalnictwa). Działania projektowe odbędą się na terenie i w okolicach Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Poznania (możliwe jest również rozszerzenie tego obszaru na inne miejscowości). Na przygotowanie, realizację i ewaluację opisanych powyżej działań dla każdej z wybranych organizacji przeznaczony jest trzyletni grant w wysokości 18 000 euro (na podstawie rocznej umowy, przedłużonej na kolejne lata po pomyślnej ewaluacji). Przewidziane są również dodatkowe środki na wynagrodzenia dla trenerów. Wyłonimy do współpracy cztery organizacje, z których dwie skoncentrują się na współpracy ze szkołami podstawowymi i średnimi, jedna na współpracy z uczelniami, a jedna na działaniu we współpracy ze szkołami Globalnego Południa.

Kryteria wyboru organizacji:

- min. 3-letnie doświadczenie w realizacji projektów z zakresu edukacji globalnej, pomocy rozwojowej lub humanitarnej,

- doświadczenie w realizacji projektu ze środków UE (jako partner lub lider),

- istniejąca sieć współpracujących szkół podstawowych i średnich, uczelni, organizacji, instytucji publicznych etc.,

- istniejąca baza współpracujących trenerów z obszaru edukacji globalnej,

- doświadczenie w działaniach promocyjno-informacyjnych w internecie (strony www, media społecznościowe) w języku polskim i angielskim.

Aplikacje o re-granting w ramach współpracy z Habitat for Humanity Poland w projekcie DEAR zawierające

- informacje nt. aplikującej organizacji ze szczególnym uwzględnieniem doświadczenia w obszarze treści i działań projektowych;

- szczegółowy konspekt rocznych działań projektowych, rozpisany na poszczególne miesiące, z opisem aktywności, podaniem założonych wskaźników i konkretnych odbiorców działań;

- biogramy trenerów z uwzględnieniem min. 3-letniego doświadczenia w obszarze celów projektu DEAR

prosimy przesyłać do 10 stycznia 2018 r. do koordynatorki projektu Zuzanny Krzysztofik, email: zkrzysztofik@habitat.pl, tel. 22 642 57 42.

Wybierzemy oferty najkorzystniejsze dla realizacji celów i wskaźników projektu DEAR. Informacja o wynikach konkursu zostanie rozesłana do aplikujących organizacji do 15 stycznia 2018 r. Spotkanie wprowadzające do projektu odbędzie się 18 stycznia 2018 r. w siedzibie Fundacji Habitat for Humanity Poland.
no avatar
User

piotr.podemski

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
Posty

147

Dołączył(a)

13 lis 2016, 12:46

Imię

Piotr

Re: Konkurs na realizację działań projektowych (re-granting)

Postprzez piotr.podemski » 10 lut 2018, 18:06

Historia Habitat for Humanity rozpoczęła się w Gliwicach. To tam w latach 1992-2010 pomogliśmy wybudować osiedle przy ulicy Oriona złożone z 8 budynków wielorodzinnych – w sumie 69 mieszkań. Zamieszkały w nich rodziny, które wcześniej znajdowały się w trudnej sytuacji mieszkaniowej, np. żyły w przeludnieniu.

Wszystkie rodziny aktywnie uczestniczyły w pracach budowlanych, co spowodowało, że się ze sobą zżyły. Do dziś więzi sąsiedzkie między mieszkańcami osiedla przy ul. Oriona są bardzo mocne.

Obejrzyj video, by poznać historię naszego pierwszego projektu budowlanego oraz rodzin, które wzięły w nim udział.

Więcej o historii Habitat for Humanity w Polsce: http://habitat.pl/historia-habitat-poland/
no avatar
User

piotr.podemski

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
Posty

147

Dołączył(a)

13 lis 2016, 12:46

Imię

Piotr

Re: Konkurs na realizację działań projektowych (re-granting)

Postprzez piotr.podemski » 14 lut 2018, 20:07

Włącz się w wolontariat szkolny z Habitat Poland!

Zapraszamy do kontaktu uczniów, studentów i nauczycieli – zwłaszcza ze szkół i uczelni położonych w pobliżu naszych biur w Gliwicach i Warszawie. Możesz wesprzeć nas jednorazowo lub nawiązać z nami stałą współpracę, np. zakładając szkolną grupę Habitat for Humanity Campus Chapter.

Więcej na: http://habitat.pl/wlacz-sie/#dlaszkol

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign
cron