Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Konkurs na realizację działań projektowych (re-granting)

Moderatorzy: Lunea, Junior Admin

Regulamin działu
Osoby zamieszczające ogłoszenie: Przed dodaniem ogłoszenia prosimy o zapoznanie się z zasadami ich zamieszczania.
Osoby odpowiadające na ogłoszenie: Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkich ogłoszeń zawartych w tych działach. Dlatego odpowiadając na nie należy zachować ostrożność. Jeśli odpowiedziałeś/aś na jakieś ogłoszenie i okazało się ono nieaktualne bądź inne niż wynikało to z treści ogłoszenia, prosimy o kontakt na ofon.net@gmail.com bądź z dowolną osobą z Administracji.
no avatar
User

piotr.podemski

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
Posty

116

Dołączył(a)

13 lis 2016, 11:46

Imię

Piotr

Konkurs na realizację działań projektowych (re-granting)

Postprzez piotr.podemski » 25 gru 2017, 08:55

Zapraszamy organizacje pozarządowe do współpracy przy realizacji działań w ramach projektu europejskiego DEAR (Development Education Awareness Raising) w latach 2017-2020.

Projekt będzie realizowany przez Habitat for Humanity Poland jako partnera konsorcjum:

- Habitat for Humanity Europe, Middle East, Africa (biuro regionalne HFHI)

- Biura krajowe Habitat for Humanity w Wielkiej Brytanii, Północnej Irlandii, Irlandii, Bułgarii, Rumunii

- Organizacje pozarządowe & instytucje: ADV – Alaturi De Voi, DIT – Dublin Institute of Technology, EWB – Engineers Without Borders, FFA – Foundation for Africa, PDCS – Partners for Democratic Change Slovakia, PV – Pro Vobis

- SCCD – Slovak Center for Communication and Development

Celem projektu DEAR jest podniesienie świadomości, wiedzy i ukazanie sensu zaangażowania obywateli w Polsce w kwestie globalnego mieszkalnictwa, prawa do ziemi, zrównoważonego rozwoju miast zgodnie z 11. celem SDG i rekomendacjami New Urban Agenda. Punktem wyjścia jest idea zrównoważonego rozwoju zgodnie z celami SDG wraz ze źródłami jej powstania, tj. współzależnościami pomiędzy rozwojem lokalnym a rozwojem krajów Globalnego Południa.

Działania projektowe realizowane przez każdą z organizacji partnerskich obejmą:

- w ramach edukacji formalnej w szkołach podstawowych i średnich: szkolenia dla nauczycieli, którzy opracują – we współpracy z trenerami edukacji globalnej i ekspertami z zakresu mieszkalnictwa – scenariusze lekcji na temat wyzwań szeroko pojętego globalnego mieszkalnictwa (w tym gry online, prezentacje, elementy e-learning’u, działania interaktywne w internecie etc.), a następnie przetestują te scenariusze w ramach swoich zajęć lekcyjnych. W ciągu trzech lat każda z organizacji współpracujących z Habitat for Humanity Poland powinna zapewnić realizację ok. 180 przygotowanych w ten sposób lekcji.

- w ramach edukacji nieformalnej: warsztaty, debaty, eventy artystyczne, żywe biblioteki, międzykontynentalne rozmowy na Skype, projekty uczniowskie, konkursy, udział w festiwalach etc. W ciągu trzech lat każda z organizacji współpracujących z Habitat for Humanity Poland powinna zrealizować ok. 15 takich działań.

- w ramach działań ze studentami: debaty, konferencje, warsztaty, seminaria etc. W ciągu trzech lat każda z organizacji współpracujących z Habitat for Humanity Poland powinna zrealizować ok. 12 takich działań.

- regularne sprawozdania i spotkania w grupie organizacji współpracujących przy projekcie: wprowadzenie do obszaru tematycznego projektu i do specyfiki działań Habitat for Humanity Poland, przygotowanie planu działań, szkolenia tematyczne, wymiana informacji, bieżąca ewaluacja działań projektowych, wspólne szukanie rozwiązań etc.

- działania promocyjno-informacyjne w internecie: publikacja informacji nt. działań projektowych i wyzwań szeroko pojętego globalnego mieszkalnictwa oraz materiałów edukacyjnych.

Zapraszamy do konkursu organizacje pozarządowe zajmujące się tematyką edukacji globalnej (mile widziane jest doświadczenie z zakresu szeroko pojętego mieszkalnictwa). Działania projektowe odbędą się na terenie i w okolicach Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Poznania (możliwe jest również rozszerzenie tego obszaru na inne miejscowości). Na przygotowanie, realizację i ewaluację opisanych powyżej działań dla każdej z wybranych organizacji przeznaczony jest trzyletni grant w wysokości 18 000 euro (na podstawie rocznej umowy, przedłużonej na kolejne lata po pomyślnej ewaluacji). Przewidziane są również dodatkowe środki na wynagrodzenia dla trenerów. Wyłonimy do współpracy cztery organizacje, z których dwie skoncentrują się na współpracy ze szkołami podstawowymi i średnimi, jedna na współpracy z uczelniami, a jedna na działaniu we współpracy ze szkołami Globalnego Południa.

Kryteria wyboru organizacji:

- min. 3-letnie doświadczenie w realizacji projektów z zakresu edukacji globalnej, pomocy rozwojowej lub humanitarnej,

- doświadczenie w realizacji projektu ze środków UE (jako partner lub lider),

- istniejąca sieć współpracujących szkół podstawowych i średnich, uczelni, organizacji, instytucji publicznych etc.,

- istniejąca baza współpracujących trenerów z obszaru edukacji globalnej,

- doświadczenie w działaniach promocyjno-informacyjnych w internecie (strony www, media społecznościowe) w języku polskim i angielskim.

Aplikacje o re-granting w ramach współpracy z Habitat for Humanity Poland w projekcie DEAR zawierające

- informacje nt. aplikującej organizacji ze szczególnym uwzględnieniem doświadczenia w obszarze treści i działań projektowych;

- szczegółowy konspekt rocznych działań projektowych, rozpisany na poszczególne miesiące, z opisem aktywności, podaniem założonych wskaźników i konkretnych odbiorców działań;

- biogramy trenerów z uwzględnieniem min. 3-letniego doświadczenia w obszarze celów projektu DEAR

prosimy przesyłać do 10 stycznia 2018 r. do koordynatorki projektu Zuzanny Krzysztofik, email: zkrzysztofik@habitat.pl, tel. 22 642 57 42.

Wybierzemy oferty najkorzystniejsze dla realizacji celów i wskaźników projektu DEAR. Informacja o wynikach konkursu zostanie rozesłana do aplikujących organizacji do 15 stycznia 2018 r. Spotkanie wprowadzające do projektu odbędzie się 18 stycznia 2018 r. w siedzibie Fundacji Habitat for Humanity Poland.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign