Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Koniec kariery Tomasza Golloba

nikt ze sportem nie może być na bakier, ten dział douczy niewiedzących, co w sporcie piszczy...

Moderatorzy: Lunea, Trurl, Junior Admin

no avatar
User

Lolek90

Ranga

Moderator

Moderator
Posty

3497

Dołączył(a)

5 wrz 2012, 14:08

Lokalizacja

Dąbrowa Górnicza

Imię

Karolina

Koniec kariery Tomasza Golloba

Postprzez Lolek90 » 23 kwi 2017, 21:26

Tomasz Gollob po wypadku na crossie trafił do Wojskowego Szpitala w Bydgoszczy. Operacja mistrza świata trwała ponad 3 godziny. Przeprowadził ją profesor Marek Harat, "lekarz od cudów". Nie miał on jednak dobrych informacji dla opinii publicznej.

- Tomasz Gollob doznał urazu kręgosłupa na odcinku piersiowym. Doszło do złamania siódmego kręgu i przemieszczenia między szóstym i siódmym kręgiem. Doszło do uszkodzenia rdzenia - poinformował profesor Marek Harat media tuż po zakończeniu operacji naszego mistrza.

Profesor Harat szczegółowo opowiedział o tym, jak wyglądała operacja Tomasza Golloba. - Wypadek miał miejsce o dwunastej. Około trzynastej Tomasz dotarł do nas. Operacja rozpoczęła się o 14:20. Polegała ona na odbarczeniu rdzenia, on był uciśnięty. Były krwiaki zarówno nad, jak i pod twardówką. Wykonaliśmy zabieg zreponowania, a także przesunięcia trzonu. Został on ustawiony we właściwym położeniu i ustabilizowany - relacjonował Harat.

Gollob oddycha za pomocą respiratora. Wszystko z powodu stłuczenia obu płuc. Profesor Harat przyznał, że to powoduje, iż Tomasz będzie musiał pozostać przez kilka dni na OIOM-ie. Trudno dziś określić, ile to dokładnie potrwa. Wszystko będzie zależało od tego, jak szybko płuca będą wracały do zdrowia.

Największym problemem mistrza jest oczywiście brak czucia. - Tomasz w wypadku nie doznał obrażeń czaszki, był cały czas przytomny, ale od początku mówił o zaburzeniach czucia od linii sutków w dół - komentuje Harat. - Był porażony, nie wykonywał żadnych ruchów. Mamy do czynienia z poważnym urazem rdzenia. Rokowania co do możliwości powrotu funkcji jest poważne. Nie możemy przesądzać, że funkcje nie powrócą. To będzie wiadomo w ciągu kilku najbliższych dni, a nawet tygodni. Jest jednak poważne zagrożenie, że będzie głęboki niedowład czy porażenie.

Profesor Harat, o ile daje nadzieję na powrót do sprawności, o tyle definitywnie przekreśla szanse Tomasza na kontynuowanie kariery. - Czeka go długotrwała rehabilitacja, która będzie trwała miesiące, a nawet lata. Uderzenie odłamami kostnymi powoduje szereg zmian wtórnych i martwicę kostną. Jest jednak promyk nadziei na powrót do sprawności, bo ciągłość rdzenia nie została przerwana. Gdyby do tego doszło, to już nie mielibyśmy żadnych nadziei - skwitował Harat.

źródło: http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/682403/profesor-harat-to-jest-koniec-kariery-tomasza-golloba-jest-promyk-nadziei-ze-odz
Ostatnio edytowano 24 kwi 2017, 17:51 przez Lolek90, łącznie edytowano 1 raz
Niebo spada nam na głowę nie po to by się nami zabawić, lecz by nas podziwiać kiedy się podnosimy.

Zapraszam na bloga poświęconego recenzjom książek i filmów - http://recenzje-lolka.blog.pl
Avatar użytkownika
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
Posty

11816

Dołączył(a)

21 wrz 2011, 12:57

Lokalizacja

Opolskie

Imię

Bogdan

Re: Koniec kariery Tomasza Gollota

Postprzez bodzio2 » 24 kwi 2017, 16:31

Miejmy nadzieję że wyjdzie z tego, i stanie na własnych nogach, choć może być jeszcze różnie ...
Obrazek
no avatar
User

mariano

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
Posty

1793

Dołączył(a)

7 kwi 2010, 23:13

Lokalizacja

Wielkopolska

Re: Koniec kariery Tomasza Gollota

Postprzez mariano » 24 kwi 2017, 17:01

Z uszkodzonym rdzeniem cudów niestety nie ma.
Gdyby wszyscy jeździli rowerami, rząd opodatkowałby pedałowanie.
Avatar użytkownika
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
Posty

10854

Dołączył(a)

21 sie 2006, 15:39

Lokalizacja

Podkarpacie

Re: Koniec kariery Tomasza Golloba

Postprzez asia_86 » 5 maja 2017, 13:01

Tomasz Gollob wydał oświadczenie. "Robię wszystko, by zmierzyć się z tą sytuacją"

Cudów nie będzie..Bo "Rdzeń kręgowy, niestety, nie posiada zdolności do regeneracji. Jeżeli dojdzie do jego uszkodzenia, to – przynajmniej obecnie – lekarzom w zasadzie nie udaje się doprowadzić do cofnięcia zaistniałych zaburzeń".
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign