Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Języki obce - ZA DARMO !!

Jeśli chcesz porozmawiać w jakimś języku lub o nim - to miejsce dla Ciebie.

Moderatorzy: Lunea, Junior Admin

no avatar
User

pitresz1

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
Posty

64

Dołączył(a)

6 sie 2016, 07:22

Imię

Piotr

Języki obce - ZA DARMO !!

Postprzez pitresz1 » 22 paź 2016, 16:56

1-Language – (http://www.1-language.com/) Ucz się języka ang. za pomocą kursów audio przygotowanych przez 1-Language. Na stronie znajdziesz oczywiście także inne narzędzia do nauki języków.
//komentarz - ok (tylko ang), ale nie dla początkujących (brak tłumaczeń na polski), rewelacyjny dla kogoś kto już zna język, ale chciałby odświeżyć gramatykę od zera do poziomu Upper Intermediate

A.
AlphaLearnr (http://www.rapidmonkey.com/alphalearnr/)– AlphaLearnr to kolekcja zdjęć umieszczonych w serwisie Flickr, pogrupowanych według alfabetu. Strona skierowana jest do dzieci, które w ten sposób mogą rozpocząć swoją naukę języka angielskiego.

(+)Ang.pl (http://www.ang.pl)- szlifuj swój angielski (i inne języki), bardzo dobre tłumaczenie zasad gramatyki i nie tylko, no i oczywiście ćwiczenia, strona posiada oczywiście odpowiedniki dla innych języków:
francuski: http://www.francuski.ang.pl/
hiszpański http://www.hiszpanski.ang.pl/
niemiecki http://www.niemiecki.ang.pl/ itd
//komentarz - polecam z czystym sumieniem, korzystałam z niego długo i uważam, że jest naprawdę bardzo dobry - szczegóły w osobnym poście poniżej

(+)Archibald e-course (http://www.archibald.pl/e-academy/e-course/ ) e-Course to bezpłatne e-mailowe interaktywne lekcje języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. To nowoczesny i atrakcyjny sposób nauki angielskiego.
Co tydzień na podany adres email otrzymujesz lekcję zawierającą nowe słownictwo i gramatykę, a wraz z lekcją – interaktywne ćwiczenie, które będziesz mógł wykonać dowolna ilość razy w ciągu dwóch tygodni.
//komentarz - polecam, opisane szczegółowo w jednym z postów poniżej

B.
(-)Babbel (http://www.babbel.com/ )- Przyjemny portal do nauki języków
//komentarz - mimo, że portal zachwycił mnie formą nauki słówek, okazało się, że tylko pierwsza lekcja była za darmo, później w zależności od tego na jak długo się wykupi subskrybcje miesiąc nauki kosztuje od 5,55 do 9,95€ za miesiąc... jak dla mnie drogo...
za to aplikacje na telefon maja bardzo fajna :)

(+/-)BBC Languages (http://www.bbc.co.uk/languages/)– Zasoby z narzędziami do nauki języka francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego, portugalskiego, greckiego i wielu innych.
//komentarz - korzystanie z tego portalu wymaga znajomości jęz. angielskiego. Jeśli znasz dobrze ten język możesz z przyjemnością wykorzystać go do nauki kolejnych języków od step-by-step, po krzyżówki, artykuły słuchanie radia w danym języku i wiele innych

(-/+)Busuu (http://www.busuu.com/ )- 8 języków do nauki, nauka języków, czat z innymi użytkownikami, bezpłatny pierwszych 7 dni,
//komentarz - używałam... Jego zaletą jest to, że nauka odbywa się w języku polskim, tzn tłumaczenia są np polsko-francuskie. Był ok dopóki miałam większość opcji, po 7 dniach zniknęła gramatyka, możliwość odsłuchania dialogów, podgląd lekcji pdf.. aby to mieć trzeba zapłacić, moim zdaniem.. nie mało. Za darmo po 7 dniach pozostaje nadal możliwość nauki słówek (z dźwiękiem), czytanie dialogów (bez dźwięku), czaty, pisanie i testy. Opisane szczegółowo w jednym z postów poniżej

C.
Chaula (http://www.chuala.com/ ) – Chaula to słownik tworzony przez samych internautów. Jego główną zaletą jest możliwość pomagania innym użytkownikom nauki języka.

D.
(+)Digital Dialects (http://www.digitaldialects.com/ )– Interaktywna nauka jednego z około 40 języków.
//komentarz - nauka odbywa się w języku angielskim, czyli aby uczyć się dalszych języków, należy znać już ang. - mówione w jednym z postów poniżej bardziej szczegółowo

duolingo (http://www.duolingo.com/ )

E.
EduFind (http://www.edufind.com/ )– EduFind to platforma bogata w atualności, narzędzia, kursy i materiały do nauki jednego ze 128 języków. Na stronie znajdują się również informacje o szkołach językowych w różnych krajach.
eLanguage (http://www.elanguage.com/ )– Darmowy słownik gramatyczny online działający w języku hiszpańskim, francuskim i niemieckim.

eLanguageSchool (http://www.elanguageschool.net/)– Tutaj nauczysz się języka chińskiego, niderlandzkiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, japońskiego, koreańskiego, portugalskiego, rosyjskiego bądź hiszpańskiego.

Engoi (http://www.engoi.com/en/index.html)– Darmowe ćwiczenia językowe do nauki jednego z 12 języków.

EnglishShark (http://www.EnglishShark.com) - do nauki języka specjalistycznego tj. angielskiego biznesowegoSerwis wymaga rejestracji, jest sporo testów dostępnych za darmo. A najlepsza jest strona z lekcjami wideo.


F.
Fonetiks (http://www.fonetiks.org/)– Słownik online uczący wymowy w różnych odmianach języka angielskiego, niemieckiego, niemieckiego używanego w Szwajcarii, francuskiego, francuskiego w Kanadzie, hiszpańskiego, włoskiego, portugalskiego, indonezyjskiego, japońskiego, mandaryńskiego.

FriendsAbroad (http://www.friendsabroad.com/)– Internetowa społeczność osób uczących się języków. Aktualnie osoby korzystające z tego serwisu pochodzą z 200 krajów i uczą się ponad 80 języków.

G.
Goethe-Tests (http://goethe-verlag.com/tests/) – Testy językowe online – oczywiście w pełni darmowe.

H.
Huitalk (http://www.huitalk.com/)– Jest to strona zrzeszająca osoby uczące się języków obcych. Można tam porozmawiać z innymi członkami Huitalk, otrzymać dostęp do wielu artykułów i dołączyć do forum, aby poprawiać swoje umiejętności językowe.

I.
iTalki (http://www.italki.com/)– na iTalki znajdziesz partnera do rozmów i nauki języka. Możesz wybierać czy chcesz kontaktować się z drugą osobą za pomocą tekstu czy też przy użyciu narzędzia do rozmów głosowych.

iTools (http://www.itools.com/lang/)– Pakiet narzędzi tłumaczących słowa, teksty i strony internetowe.

K.
Kan Talk (http://www.kantalk.com/)– Ta strona pomoże Ci nauczyć się języka angielskiego dzięki konwersacjom, zadawaniu pytań, nagraniom oraz filmom video.

L.
Learn Indian Languages (http://www.languageshome.com/)– Ciekawa strona, na której możemy rozpocząć naukę słów i prostych konstrukcji zdań z języka angielskiego, bengalskiego, gudżarati, hindi, kannada, malajalam, orija, pendżabskiego, tamilskiego i telugu.

LanguageGuide (http://www.languageguide.org/)– LanguageGuide oferuje naukę języka za pomocą narzędzi dźwiękowych, przygotowanych przez wolontariuszy.
Linguanaut (http://www.linguanaut.com/)– Prosta i nieskomplikowana strona zawierająca frazy i alfabety 49 języków.

i mój faworyt
(+) LiveMocha (http://www.livemocha.com/)– Kolejna wspólnota, do której można się zapisać na lekcje nauki języka. Będziesz uczył się m.in. za pomocą konwersacji czy chatu, rozmawiając oczywiście z innymi użytkownikami LiveMocha. Kursy zarówno typu ste by step, jak i wyłącznie na słownictwo.

M.
Mango (http://www.trymango.com/)– Bezpłatny kurs językowy składający się ze 100 lekcji. Mango oferuje Ci kursy z języka hiszpańskiego, rosyjskiego, francuskiego, włoskiego, mandaryńskiego chińskiego, niemieckiego, japońskiego, portugalskiego używanego w Brazylii, angielskiego dla hiszpańskich i polskich mówców.
MyLanguageExchange (http://www.mylanguageexchange.com/)– Tutaj znajdziesz native speaker’a, z którym będziesz mógł się uczyć interesującego Cię języka.

N.
Novlet (http://www.novlet.com/)– Bardzo ciekawe narzędzie do nauki języka. Uczysz się go bowiem poprzez pisanie opowieści, które następnie inni użytkownicy mogą czytać i pokazywać jakie błędy zrobiłeś.

---- Dodano 22 października 2016, 17:57 ----

O.
Omniglot (http://www.omniglot.com/)– Omniglot zawiera informacje o ponad 150 różnych systemach pisania opatrzonych ilustracjami, informacjami o pochodzeniu, wykorzystywaniu i istotnych funkcjach jakie pełnią.
Open Language Archives Community (http://www.language-archives.org/) – Sieć instytucji i ludzi, którzy tworzą językowe zasoby online takie jak narzędzia do nauki, porady, dokumentacje i analizy języka ludzkiego.

P.
PhraseBase (http://www.phrasebase.com/english/)– Internetowa baza danych zawierająca słowa i zwroty codziennego użytku z około 90 języków. Możesz tu także znaleźć internetowe „sale” do nauki języka, dlatego przyda Ci się kamera internetowa.

S.
Scola (http://www.scola.org/eoneCommerce/Portal?DSP=99) – Organizacja edukacyjna retransmitująca nieodpłatnie programy językowe z całego świata.

SharedTalk (http://www.sharedtalk.com/)– SharedTalk to jeszcze jedno narzędzie działające według znanej formuły. Zarejestrowani użytkownicy mogą rozmawiać ze sobą za pomocą chatu lub przy użyciu narzędzi do komunikacji głosowej. Wszystko oczywiście w celu nauki języka.

Single-Serving (http://www.single-serving.com/index.php)– Tutaj nauczysz się zwrotów i słów, które przydadzą Ci się podczas podróży po różnych krajach. Zawiera informacje w 33 językach.

Speak Any Language (http://www.speak-any-language.com/)– Fora, chary i narzędzia do nauki języków obcych oraz do interakcji z ludźmi mówiącymi tymi językami na codzień.
Stella Online (http://www.eulanguages.net/html/home.asp) – Kursy językowe online, które nauczą Cię języka duńskiego, angielskiego i węgierskiego.

T.
TalkBean (http://www.talkbean.com/displayEng.do?cmd=siteMain)– na TalkBean możesz zostać opiekunem studenta uczącego się języka. Student płaci za naukę, a Ty zarabiasz ucząc go nowego języka.
TraduWiki (http://traduwiki.org/)– Strona, której użytkownicy mogą współpracować przy tłumaczeniu tekstów i dokumentów. Jeśli musisz przetłumaczyć jakiś tekst – nic prostszego! Wyślij go do TraduWiki a internauci pomogą Ci bezbłędnie go przetłumaczyć.
Transcon (http://www.transcon.info/)– Jedna z ciekawszych stron w naszym zestawieniu. Zawiera informacje i słownictwo przydatne dla wojskowych i cywilów pracujących na obszarze Bliskiego Wschodu i w Afryce.
Transparent (http://www.transparent.com/)– Strona oferująca bezpłatne oprogramowanie językowe.

U.
UniLang (http://home.unilang.org/main/index2.php)– UniLang skupia ludzi, którzy dyskutują na temat językoznawstwa, szukają narzędzi i tłumaczeń.

V.
Virtulingo (http://www.virtulingo.com/)– Virtulingo potrafi spersonalizować program nauki języka poprzez Internet np. przy użyciu Skype’a. Oferuje naukę mandaryńskiego chińskiego, japońskiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego i rosyjskiego. Koszt lekcji podstawowych oscyluje w granicach 35 $.
Vocabulix (http://www.vocabulix.com/)– Naucz się hiszpańskiego, angielskiego lub niemieckiego dzięki lekcjom stworzonym przez innych użytkowników Vocabulix.

W.
WeLang (http://www.welang.com/)– Społeczność online, gdzie porozmawiasz z native speaker’ami i nauczysz się wielu nowych języków.

X.
xLingo (http://www.xlingo.com/)– Kolejne z wielu narzędzi, które pomaga w znalezieniu osoby do rozmowy, podczas której poprawimy swoją znajomość danego języka
kolejny kurs w 100% za darmo
używam od kilku lat i muszę przyznać, że lubię zaczynać poniedziałkowy poranek od tej lekcji

(+)Archibald e-course (http://www.archibald.pl/e-academy/e-course/ ) e-Course to bezpłatne e-mailowe interaktywne lekcje języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania (trzech):
- Elementary / Pre-intermediate
- Intermediate
- Upper-intermediate/ Advanced
1 adres e-mail = 1 poziom, chcesz mieć 3 poziomy... zamów na 3 adresy e-mail
Co tydzień (najczęściej w poniedziałek rano) na podany adres email otrzymujesz lekcję zawierającą nowe słownictwo i gramatykę, a wraz z lekcją – interaktywne ćwiczenie, które będziesz mógł wykonać dowolna ilość razy w ciągu dwóch tygodni
kolejny w 100% za darmo
jedynym minusem jest to, że nauka nie jest możliwa w języku poslkim

Digital Dialects (http://www.digitaldialects.com/ )– Interaktywna nauka jednego naprawdę dużej ilości języków.
Nie wymaga logowania, czy zakładania konta. Otwierasz te lekcje, które chcesz, robisz kiedy chcesz.... ma to również swój minus... brak zapisów Twoich postępów.

Jednakże uważam, że portal ten jest bardzo dobry do nauki podstaw wielu języków przed wyjazdem, które normalnie są mało dostępne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign