Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Hybryda na paznokciach powoduje raka: to nie wina lakieru!

dział poświęcony głównie dla PAŃ, chociaż mężczyźni z dobrym gustem, także mile widziani

Moderatorzy: Lunea, Junior Admin

User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10849

21 sie 2006, 15:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 19 sty 2018, 11:02

Powinnyśmy zrezygnować z lakierów hybrydowych? Ich stosowanie może powodować raka - co ciekawe, winny nie jest sam lakier!

Stosowanie hybrydy może być bardzo groźne dla zdrowia. Naukowcy alarmują, że ten zabieg pielęgnacyjny może w znacznym stopniu przyczyniać się do rozwinięcia raka. Co bardzo istotne, problem nie leży w samych lakierach hybrydowych! Czy to oznacza, że miłośniczki tego rozwiązania będą musiały zrezygnować z utwardzalnych lakierów? I co dokładnie przyczynia się do problemów ze zdrowiem?

Hybryda na paznokciach powoduje raka

O tym problemie informują naukowcy. Odkryli oni powiązanie stosowania lakierów hybrydowych z rozwojem czerniaka podpaznokciowego, który jest bardzo trudnym do leczenia złośliwym nowotworem. Co ciekawe, problemem nie jest samo stosowanie lakierów ani ich skład. Do rozwoju raka dochodzi w wyniku stosowania lamp z promieniowaniem UVA, które są niezbędne do utwardzenia lakieru! Czerniak ten jest bardzo trudny do zdiagnozowania, ponieważ może przypominać krwiak lub grzybicę.

Hybrydy są niezwykle wygodne - na kilka tygodni możemy zapomnieć o odpryskach lakieru i konieczności ponownego manicure'u. Jednak poza groźnymi konsekwencjami dla zdrowia stosowanie lamp UVA może również przyspieszać starzenie się skóry dłoni. Czy warto ryzykować..?

z: http://www.eska.pl/news/hybryda_na_pazn ... eru/149287
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
no avatar
User

clonn

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
14

13 mar 2017, 12:19

Imię

clon

Re: Hybryda na paznokciach powoduje raka: to nie wina lakier

Postprzez clonn » 23 lut 2018, 13:12

Nie ma na to badań naukowych.

Tak wieć moim zdaniem jest to jedna wielka bzdura Sam lakier na pewno nie może być winny rakowi bo sie utwardza
User

Aneczka1

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
16

17 gru 2017, 18:08

Imię

Anna

Postprzez Aneczka1 » 28 mar 2018, 23:03

Sama nie wiem, co mam na ten temat myśleć. Kilka razy uległam namową koleżanek i zrobiłam sobie hybrydę. Fakt, przez kilka tygodni paznokcie ma się z głowy. Ba, nie ruszane potrafią przetrwać kilka miesięcy (nie biorąc pod uwagę oczywiście odrostów). Jednak bardzo szybko zatęskniłam do swoich naturalnych paznokci. Być może ta informacja nie jest prawdziwa, ale może jest w niej ziarnko prawdy- tego nie wiemy. Dlatego chyba faktycznie ostrożność nie zaszkodzi. Kilka razy zrobiona hybryda pewnie nie zaszkodzi, ale robiona non stop przez kilka lub kilkanaście lat może mieć negatywne skutki.
no avatar
User

maj0nez

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
14

21 mar 2018, 09:35

Imię

Karol

Postprzez maj0nez » 28 mar 2018, 23:32

Moja żona robi sobie hybryde sama ale ma lampę LED i z ledów nie ma promieniowania UV.
no avatar
User

emilia_mala

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
17

9 gru 2016, 12:29

Imię

Emilia

Postprzez emilia_mala » 13 kwi 2018, 17:23

Słyszałam o tym, jednak jakby nie było hybrydy robi się przy pomocy światła UV. Moim zdaniem problem zaczyna się jeśli zbyt często je robimy. Ja do tej pory miałam takie paznokcie robione raz i nie zauważyłam niepokojących zmian na paznokciach. Trzeba po prostu obserwować co się dzieje z naszym organizmem.
no avatar
User

Jara

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
2

18 kwi 2018, 20:05

Warszawy

Imię

Ania

Postprzez Jara » 18 kwi 2018, 20:54

Trudno uwierzyć w to zabójcze działanie lampy. Przecież lampa musi mieć atest, poza tym skóra na dłoniach jest mniej wrażliwa.Jak jedziemy na 3 tygodnie nad morze i leżymy plackiem na słońcu to na pewno więcej promieni UV wchłaniamy przez skórę.Może więc ważniejsze jest żeby wybrać się do dobrej manicużystki, żeby miała dobrą lampę i nie kaleczyła płytki paznokcia przy pracy.Na portalu Moment.pl można znaleźć wysoko oceniane manicurzystki. Można też od razu zapisać się na zabieg.