Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Działalność gospodarcza a PFRON

Moderator: Moderator

no avatar
User

pawelde2

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
1

5 lut 2013, 15:09

Imię

Pawel

Działalność gospodarcza a PFRON

Postprzez pawelde2 » 5 lut 2013, 15:15

Witajcie mam pewien problem.

Dzisiaj otrzymałem orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ( Lekki ) jestem w trakcie otwierania działalności gospodarczej zostało mi przyznane dofinansowanie do firmy z Powiatowego urzędu pracy . Dziś w PUP mi powiedziano ze po otrzymaniu orzeczenia o niepelnosprawnosci moge starac sie o 30 % miesieczne dopłaty do zus gdy otworze firme .. Jaki wniosek do PFRON trzeba zlozyc ? zeby otrzymać przed otwarciem firmy juz dokumenty potwierdzajace doplate do zus z PFRON ?

Prosze o odpowiedz

z powazaniem

KRUCZKOWSKI
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11836

21 wrz 2011, 12:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Re: Działalność gospodarcza a PFRON

Postprzez bodzio2 » 5 lut 2013, 15:27

W dolnej części całości artykułu, masz formularze wniosków o przyznanie środków na działalność gospodarczą, pozdrawiam ... :)

FORMULARZE WNIOSKÓW NA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ
no avatar
User

marysiak47

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
102

11 lut 2013, 23:06

Imię

Maria

Re: Działalność gospodarcza a PFRON

Postprzez marysiak47 » 17 lut 2013, 13:13

Przed otwarciem to nie bardzo, musisz mieć REGON przynajmniej, żeby PFRON przyjął wniosek. Raz do roku potem wypełniasz formularz (najlepiej elektronicznie), co miesiąc odpowiednią deklarację. Tylko pamiętaj, że po zapłaceniu ZUSu masz czas na wystąpienie o zwrot do PFRONu do końca miesiąca. Jak przegapisz termin, trudno będzie odzyskać dopłatę.