Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Dwukołowy elektryczny wózek inwalidzki - prośba o poradę

tutaj pomagamy innym...

Moderatorzy: Lunea, Trurl, Junior Admin

User

TomaszN

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
1

2 sty 2017, 18:08

Gliwice

Imię

Tomek

Dwukołowy elektryczny wózek inwalidzki - prośba o poradę

Postprzez TomaszN » 2 sty 2017, 18:20

Witam,

Od pewnego czasu przyglądam się rozwiązaniu które wymyśliła firma Blumil. Jest to wózek inwalidzki elektryczny lecz nie 4 kołowy a dwukołowy oparty na platformach typu Segway. Wszystko co nowe budzi obawy, czy ktoś z was ma może taki wózek albo zna kogoś kto ma i mogły się wypowiedzieć na jego temat ?

W Filmach wszystko przedstawione jest jak zawsze pięknie, lecz chciałbym to skonfrontować z rzeczywistością.

Tutaj film z tym wózkiem

Z góry dziękuje za pomoc
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10333

21 sie 2006, 15:39

Podkarpacie

Re: Dwukołowy elektryczny wózek inwalidzki - prośba o poradę

Postprzez asia_86 » 3 sty 2017, 17:08

Oglądałam filmik i ...naszły mnie pytania :

- Czy wygodnie siedzi się tak cały czas schylając plecy :?:

- Jak ten wynalazek sprawuje się np jadąc pod górkę :?:

- Jaka jest cena :?:

A nie lepszy taki wózek : http://www.mobilex.pl/max-e.php lub http://www.gtmmobil.com.pl/e-support :?:
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
no avatar
User

Master793

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
299

20 mar 2010, 16:30

Ewerywere

Imię

Mati

Postprzez Master793 » 3 sty 2017, 18:04

Bałbym się jednak o stabilność tego sprzętu zauważ że wszędzie gdzie facet jeździł było dość równo i bez jakichś większych nachyleń . Nawet te trawniki ładne wypielęgnowane i równe jak stół . A wszyscy wiemy że w naszych miastach tak różowo nie jest mówiąc delikatnie . :D Co jeśli będzie trzeba podjechać zjechać z krawężnika ? Co gdy trzeba będzie podjechać pod większe wzniesienie ? ( w filmie pokazano tylko zjazd ze wzniesienia )

Nie powiedziałeś jaki masz rodzaj niepełnosprawności . Czy poruszasz się tylko na wózku ? Czy takiego sprzętu używałbyś wyłącznie na dalsze wyjazdy gdzieś ? A to jest ważne przy doborze takiego sprzętu . Ostatnia kwestia ciężar tu jest powiedziane że wózek jest lekki i jest to przedstawiane jako zaleta . Ale ja z własnych doświadczeń wiem że np taki skuter inwalidzki gdy jest zbyt lekki potrafi zachowywać się niestabilnie więc każdy medal ma 2 strony . W dodatku masz tylko 2 koła i dość kiepsko jak dla mnie ustawiony środek ciężkości . A wierz mi że nie trudno wyłożyć się na asfalt nawet takim skuterem co ma 3 koła,a konsekwencje potrafią być nieprzyjemne . Sprawdzone doświadczalnie . :/

Umówmy się że my i tak możemy sobie pogdybać bo ty byś i tak musiał sam sprawdzić jak to TOBIE pasuje . Na filmie też nie zobaczymy wszystkiego .
"Wszyscy dobre rady chcą dawać mi nie potrafią sami korzystać z nich"

"Mój ojciec twardy człowiek zawsze mówił mi nie licz na nikogo musisz walczyć sam "
moja mantra D
no avatar
User

blomma

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
197

10 lis 2015, 01:41

Postprzez blomma » 4 sty 2017, 18:02

Interesowałam się tematem nie tyle wózków elektrycznych ile w ogóle tego typu urządzeń i to co mnie zastanawia to czy takim wózkiem można wyjechać na dwór przy minusowej temperaturze? Bo na stronach internetowych przy tego typu urządzeniach jest info, że urządzenie pracuje w temperaturze od 10 do 40 stopni C.
no avatar
User

Master793

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
299

Ewerywere

Imię

Mati

Postprzez Master793 » 4 sty 2017, 20:57

Jazda na takim czymś zimą to musi być hardcore osobiście bym nie polecał . Raz że pewnie zimno jak piernik dwa stabilność jeszcze gorsza na śniegu/lodzie . Ogólnie nie widziałem jeszcze nikogo na Segwayu ( a na tym oparty jest ten skuter ) jeżdżącego w zimę . Te urządzenia chyba raczej średnio się do tego nadają . Ogólnie sam szukam czegoś dla siebie z dachem na jesień wczesną zimę i powiem że ciężki temat .

"Mój ojciec twardy człowiek zawsze mówił mi nie licz na nikogo musisz walczyć sam "
moja mantra D
User

Onufry

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
238

23 paź 2016, 19:12

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 16 cze 2017, 19:08

W cyrku jeżdżą nawet na jednym kole. Ale czy to o to chodzi? Co jest przy nagłym zetknięciu z przeszkodą? Chyba bęc. Co jest na śliskiej nawierzchni? To samo. To ograniczenie temperatury to podejrzewam, że z powodu możliwości wystąpienia śliskiej nawierzchni. Jazdy po w miarę nierównym terenie prawdopodobnie można by się nauczyć. Ale czy gdziekolwiek podano jakiej sprawności wymaga ten sprzęt, albo do jakiej niesprawności się nie nadaje?
no avatar
User

Master793

Ranga

Mile widziany

Mile widziany
299

Ewerywere

Imię

Mati

Postprzez Master793 » 18 cze 2017, 23:17

Podejrzewam że osobiście mógłbym się na takim czymś poturbować,albo i gorzej . To nie dla mnie . Osobiście podoba mi się coś takiego :

http://handiscoot.eu/

Tylko znowu cena zaporowa 20 k,no i nawet za taką cenę nie jest to sprzęt uniwersalny bo na zimę z racji braku dachu też się nie nada . To ja już wolę w takim układzie swój 4 razy tańszy trzykołowiec elektryczny :

https://www.youtube.com/watch?v=W_KpK1Tw8YE

moja mantra D
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11660

21 wrz 2011, 12:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 19 cze 2017, 08:59

asia_86 napisał(a):- Czy wygodnie siedzi się tak cały czas schylając plecy :?:

Pozycja siedzenia fatalna, pewnie aby jechać do przodu należy taką przyjąć.

asia_86 napisał(a):- Jak ten wynalazek sprawuje się np jadąc pod górkę :?:

Testowany jest tylko po terenie równym, czyli o jeżdżeniu pod górkę nie ma mowy.

asia_86 napisał(a):- Jaka jest cena :?:

Cena niemała, 22 500, 00 zł.
Obrazek