Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Donos na renciste

tutaj pomagamy innym...

Moderatorzy: Lunea, Trurl, Junior Admin

no avatar
User

Budrys777

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
12

29 sie 2017, 14:37

Imię

Tomasz

Donos na renciste

Postprzez Budrys777 » 12 kwi 2018, 08:26

Witam Was. Jestem rencistą- na stałe pierwsza grupa- niedowład rąk...i jeszcze kilka niedomagań. Staram się funkcjonować, wykonywać większość czynności "po swojemu"...Udało mi się znaleźć pracę w domu przy komputerze...Od dłuższego czasu jestem zastraszany przez rodzinę i sąsiadów kontrolą...Wrzeszczą: "kontrol", "i tak nie unikniesz kontroli" , "ZUS", "Wszystko robi, a robić nic nie może"...a gdy się odgryzłem kilku osobom i wytknąłem im, że ich można skontrolować to urobili, że ja wszystkich straszę kontrolą :o Czy mieliście kiedyś jakieś problemy z rentą z powodu donosów?
User

Bravo

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
43

8 gru 2014, 14:19

Śląsk

Imię

Kamil

Re: Donos na renciste

Postprzez Bravo » 12 kwi 2018, 10:41

Jakiej kontroli? Zus tutaj nie ma czego kontrolować, gdyż jako rencista możesz pracować i dorabiać do renty. W przypadku renty socjalnej, możesz zarobić do 70% średniego miesięcznego wynagrodzenia, powyżej tej kwoty Zus sam wstrzyma wypłatę świadczenia.
Tego typu kontrole zdarzają się niezwykle rzadko, i to głównie w przypadkach osób, które wykonują pracę, która koliduje z ich schorzeniami, np. osoba ze znacznym uszczerbkiem na zdrowiu, prowadzi wyrąb drewna w lesie.

Nie ma się czego obawiać, a wszystkim zawistnikom powiedz żeby się zamienili, a jak nie podziała to spuść na drzewo i ignoruj.
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3821

29 maja 2010, 17:34

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 12 kwi 2018, 16:02

Jeżeli pracujesz legalnie to nie masz się czego obawiać.

Na mnie donosili kiedyś sąsiedzi, ale Ja pracowałem nie legalnie. Dorabiałem sobie tylko :aniol:

---- Dodano 12 kwietnia 2018, 16:03 ----

Chociaż teraz to chyba nawet można dorobić do jakiejś kwoty nie prowadząc działalności gospodarczej.
"Nie szata zdobi człowieka"
no avatar
User

Budrys777

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
12

Imię

Tomasz

Postprzez Budrys777 » 12 kwi 2018, 16:40

Pracuję oczywiście legalnie...bardziej mi chodziło o podstawowe czynności domowe. Nawet jak się kąpie, to pyskują, że potrafię dbać o higienę i trzeba to zgłosić...

---- Dodano 12 kwietnia 2018, 16:43 ----

piotr79 napisał(a):Jeżeli pracujesz legalnie to nie masz się czego obawiać.

Na mnie donosili kiedyś sąsiedzi, ale Ja pracowałem nie legalnie. Dorabiałem sobie tylko :aniol:

---- Dodano 12 kwietnia 2018, 16:03 ----

Chociaż teraz to chyba nawet można dorobić do jakiejś kwoty nie prowadząc działalności gospodarczej.

I jak się to skończyło?
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3821

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 12 kwi 2018, 16:49

Chyba robią sobie z Ciebie żarty. Gdyby chcieli na Ciebie donieść to już by do zrobili. Poza tym możesz im powiedzieć że jak to zrobią to będą musieli Cie utrzymywać.
no avatar
User

Budrys777

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
12

Imię

Tomasz

Postprzez Budrys777 » 12 kwi 2018, 17:20

No właśnie chyba robili (dzwonili), bo są wściekli... Tylko tak myślę, co w tym ZUSie sobie pomyślą, czytając moją dokumentację...Ha ha... :lol: "Skontrolujcie go i odbierzcie mu rente, bo wszystko robi..zębami i niesprawnymi rękami". :lol: Podłość ludzka nie zna granic...
User

klansman

Ranga

Pisarz

Pisarz
2089

15 lis 2011, 16:46

Bielsko-Biała/Wadowice

Imię

Forumowy_Psychopata

Postprzez klansman » 12 kwi 2018, 20:03

A oni są zazdrośni czy o co im chodzi ? Spytaj się ich czy chcą się zamienić. Z chęcią oddasz im rentę ale biorą też niepełnosprawność. Co za debile :evil:
http://www.siepomaga.pl
no avatar
User

Budrys777

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
12

Imię

Tomasz

Postprzez Budrys777 » 12 kwi 2018, 20:22

Na pewno zazdrośni (powszechnie wiadomo, że renty to co najmniej kilka tysi :P )...raczej bym szedł w stronę debili...Jak jeszcze byłem pełnosprawny, to mi nawet przez myśl nie przeszło, by widząc kogoś niepełnosprawnego czepiać się paru złotych renty...
User

klansman

Ranga

Pisarz

Pisarz
2089

15 lis 2011, 16:46

Bielsko-Biała/Wadowice

Imię

Forumowy_Psychopata

Postprzez klansman » 13 kwi 2018, 10:22

Toksyczne środowisko, szkoda że musisz się męczyć z nimi. Spróbuj jakoś nie reagować, odciąć się od nich.
http://www.siepomaga.pl
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10849

21 sie 2006, 15:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 14 kwi 2018, 17:44

Budrys777- czego się boisz :?: Rencista lub emeryt mogą sobie dorabiać do określonych kwot. ZUS podaje: Wysokość kwot przychodu powodujących zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytów i rencistów
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3380

2 paź 2011, 18:40

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 15 kwi 2018, 13:41

O czynności samoobsługowe pytano mnie tylko przy orzekaniu stopnia, ZUS-u nigdy nie obchodziły takie rzeczy, więc jak już donosić to nie do ZUS :D Ja bym się nie bał, gorzej gdybyś miał jakieś płatne zwolnienie albo zasiłek itp
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3821

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 15 kwi 2018, 15:11

krzyslbl napisał(a):O czynności samoobsługowe pytano mnie tylko przy orzekaniu stopnia,

Mnie właśnie pytali o to w Zus-ie, a raczej w sądzie jak się odwoływałem.
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3380

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 15 kwi 2018, 15:33

Tak czy owak nawet jeśli mam w papierach że wymagam np pomocy przy goleniu, ktoś mnie zakapuje że gole się sam to chyba urzędnik musiał by mnie przyłapać żeby mi coś zrobić ?

---- Dodano 15 kwietnia 2018, 15:48 ----

Jak się nie ma płatnego zwolnienia ani innego zasiłku chorobowego to luz. Bo mając to nawet jak stoisz na podwórku I opierasz się o łopatę to wyjdzie że pracujesz tą łopatą
no avatar
User

Budrys777

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
12

Imię

Tomasz

Postprzez Budrys777 » 15 kwi 2018, 16:15

krzyslbl napisał(a):Tak czy owak nawet jeśli mam w papierach że wymagam np pomocy przy goleniu, ktoś mnie zakapuje że gole się sam to chyba urzędnik musiał by mnie przyłapać żeby mi coś zrobić ?

Jak się nie ma płatnego zwolnienia ani innego zasiłku chorobowego to luz. Bo mając to nawet jak stoisz na podwórku I opierasz się o łopatę to wyjdzie że pracujesz tą łopatą

Jest jeszcze kwestia tego jak się wykonuje czynności. Ja mieszkam z takimi sk..., że nawet jakbym posmarował chleb przytrzymując kromkę nogą a nóż w zębach to będą pyskować: "radzi sobie". Mieszkam na wsi i jak np. klucz trzymam jak akrobata i śrubkę nakręcam 15 minut, bo mi sto razy spadnie, to..."radzi sobie"...Nie mam żadnej chwytności ani manualności...
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3380

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 15 kwi 2018, 18:42

Przykre to wszystko. Że z rodziną na bakier to rozumiem, ale co do tego mają sąsiedzi? Też jestem ze wsi ale sąsiedzi albo nic nie wiedzą, a jak wiedzą to się nie wtrącaja. I to się lubi. Ja jestem skryty, nie lubię się komuś żalić, a jeszcze jak wiedzą że mam socjal i nie narzekam to znaczy dla nich że mam bezproblemowe życie. Czasem widzę że mam opinie lekkoducha, A to dlatego że nie jęczę jak oni. Ale olewam to i polecam to każdemu bo szkoda sobie zawracać głowę
no avatar
User

Budrys777

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
12

Imię

Tomasz

Postprzez Budrys777 » 16 kwi 2018, 06:25

Co do tego mają sąsiedzi?...Moja siostra z bratem się zmówili, chcieliby mnie pozbawić środków do życia i przejąć dom. "Kochana rodzinka" robi takie jakby ustawki przed domem- scenki rozmowy na cały głos, by słyszeli sąsiedzi. I to później działa jak nagonka- uwziąć się i jazda na jednego. Do póki harowałem jak wół w domu, woziłem ich swoimi samochodami za darmochę, brali sprzęt jak swój- to była cisza. Teraz murzyn zrobił- murzyn może odejść. A co najlepsze...w niedziele świętoszki...

---- Dodano 16 kwietnia 2018, 06:32 ----

krzyslbl napisał(a):Tak czy owak nawet jeśli mam w papierach że wymagam np pomocy przy goleniu, ktoś mnie zakapuje że gole się sam to chyba urzędnik musiał by mnie przyłapać żeby mi coś zrobić ?

Leżąc na urazówce w Piekarach facet miał czterokończynowe porażenie...i się sam golił..ODEBRAĆ MU RENTE BO SIĘ GOLI :lol: !!!!