Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Dlaczego tak mało...?

Moderator: Moderator

User

lily

Ranga

Pisarz

Pisarz
1321

19 paź 2012, 22:23

Dlaczego tak mało...?

Postprzez lily » 7 lis 2012, 01:42

Dlaczego tak mało osób komentuje zamieszczane wpisy?
A przede wszystkim czemu tak mało jest nowych wątków?
Wiem ,wiem-powiecie,że nie piszą inni ludzie.
Jednak samo oczekiwanie na akceptację przez Moderatorów jest długie-sama miałam zrezygnować...
Odnoszę wrażenie,że osoby,które stale coś piszą i komentują nie są przez innych chętnie odbierane.
Jest to moje zdanie.
Może więc trzeba usunąć się w cień na jakiś czas,aby innym dać szansę wykazania się(mam na myśli siebie-nie Was),a wówczas ciekawe,czy coś zmieni się i Forum odżyje...
Postanowiłam więc,że nie będę Was już ''męczyć'' moimi tekstami-niech piszą inni...
Jestem tutaj od niedawna,ale zauważyłam,że mało jest dodawanych nowych wątków przez Użytkowników będących na forum dłużej niż ja.
Wydaje mi się,że gdyby na Forum mogli przebywać tylko zarejestrowani Użytkownicy-dodawać wpisy i komentować-dużo by się zmieniło-Forum by odżyło,a tak Gość wpada i wypada z Forum-przeczyta co mu pasuje i tyle,czyli''bazuje na Użytkownikach aktywnych''.A chyba nie o to chodzi.
Spotkałam się z czymś takim ,że aby komentować i mieć dostęp do wiadomości zamieszczonych na Forum trzeba być zalogowanym-inaczej można zapomnieć o ''bazowaniu na innych''.
Wiem,że na niektórych Forum są ludzie,którzy znają się na prawie i umieją sensownie doradzić.Zauważyłam,że pojawiają się też pytania z prawa i zostają one bez odpowiedzi.
Czemu tak się dzieje?Czy na Forum nie ma nikogo z doświadczeniem prawniczym?Osoba udzielająca odpowiedzi nie musi przecież odpisywać jako ogólnodostępną informację dla wszystkich(jeśli nie chce).Może wysłać przecież wiadomość prywatną.
Każda nowa osoba logująca się na Forum i zadająca jakieś pytanie ma nadzieję na otrzymanie na nie odpowiedzi,a nie zawsze tak się dzieje.
Zazwyczaj udzielane są odpowiedzi na pytania,które samemu można znaleźć w internecie,a pytania bardziej zawiłe pozostawiane są bez odpowiedzi.
Zdarzają się jednak sytuację,gdzie na odpowiedź czeka się z niecierpliwością,bo jest ona pilnie potrzebna,a czas goni.
To tyle.
Mam nadzieję,że WAS nie uraziłam.
Nie mniej jednak chciałam się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami.
Dobranoc.
''Kiedy wy­daje się, że wszys­tko się skończyło,
wte­dy do­piero wszys­tko się zaczyna. ''
Jan Twardowski
User

szymon35

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
4346

4 sty 2012, 00:45

Pn Mazowsze

Imię

szymon

Re: Dlaczego tak mało...?

Postprzez szymon35 » 7 lis 2012, 08:56

Anetko...
Ja tu jestem od paru miesięcy, no i fakt, ostatnio przez jedną Monikę wprowadzono moderacje portów nowych użytkowników.
Roza tym wiele osób nie zakłada nowych wątków bo albo się te osoby "wypaliły" albo są nieśmiałe ;-) więc pisz śmiało...
Roza tym większość raczej z powodu niepełnosprawności siedzi w domu i nie prowadzi intensywnego życia i dzięki się tu codziennymi troskami.
Prawników tu nie ma i jak mi jest potrzebna popada prawna to mam konto na forum prawniczym. Tam trzeba się zalogowac żeby zadać pytanie. Ale żeby poszukać podobnych problemów już nie.
Ale co do tych ograniczeń dla nowych... Może skrócić czas "nadzoru" nowych do kilku dni tzn 2-3 od napisania pierwszego postu...
Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa (Julian Tuwim)
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11833

21 wrz 2011, 12:57

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 7 lis 2012, 10:57

Witaj Aneta, pytasz czemu tak mało komentuje się zamieszczane wpisy?, według mnie jeśli jakiś temat wpisu nie interesuje kogoś, jego zawartość, to po prostu się do niego nie odnosi, i nie komentuje, bo nie ma żadnego zdania na ten temat, po co pisać głupoty, i szukać na siłę odpowiedzi.

Co do tego ze jest mało wątków to się nie zgodzę, wątek się wtedy zakłada jeśli jest on ważny, interesujący, i może pomóc innym osobom na forum, podając np. bardzo ważną informację - zakładanie wątków bezsensownych, nic nie wnoszących mija się z celem.

Masz rację co do tego ze jest duża rzesza osób, które się nie rejestrują na forum, a korzystają z informacji które my sami tworzymy, i mi się to też nie podoba, ale to już nie zależy od nas, tak praktycznie funkcjonują wszystkie portale społecznościowe.

Pytasz czy na forum nie ma z doświadczeniem prawniczym, tego nikt nie wie, myślę jakby ktoś faktycznie był to by takich porad prawnych udzielał, widząc pytanie z tym związane. Mogę Ci polecić portal prawny (darmowe porady prawne), z którego często korzystam i jestem zadowolony, oczywiście chcąc zadać pytanie musisz się zarejestrować: http://www.forumprawne.org

To jest moje subiektywne odczucie, może inni mają inne zdanie, pozdrawiam :)
Obrazek
User

lily

Ranga

Pisarz

Pisarz
1321

Postprzez lily » 7 lis 2012, 12:47

Bodzio2-masz rację-jeśli jakiś temat wpisu nie interesuje kogoś,to się do niego nie odnosi i nie komentuje-wiadomą jest to sprawą i nie ma o co tu kruszyć kopii.
Wiem sama po sobie,że nie wszystkie wpisy komentuję-jedne tylko czytam,drugie czytam i odpowiadam...
Rację masz-jeśli chodzi o zakładane wątki-po co zakładać wątek jeśli jest bezsensowny i nic nie wnoszący...-jednak jest bardzo dużo ciekawych tematów,które można by było poruszyć,a nie ma do tego chętnych-zauważ wątki są z 2010-2011,czyli stare,a gdzie nowe?
Widzisz Szymon twierdzi,że tutaj jest masa ludzi,którzy nie wychodzą z domu i nie mają o czym pisać.
Otóż-nie tylko wychodzenie z domu daje pomysły-trzeba tylko chcieć...
W jednym przyznajesz mi rację-chodzi o osoby,które korzystają z informacji przez nas tworzonych.
Piszesz,że na wszystkich portalach tak jest-otóż nie-jest portal też dla
niepełnosprawnych""Konektia''.gdzie trzeba być zalogowanym,aby zobaczyć wpisy użytkowników i móc zadać pytanie-i uważam,że to jest genialne rozwiązanie.
A co do pytań prawniczych-no cóż zdaję sobie sprawę,że nie wszyscy są prawnikami,lub znają jakieś kruczki prawne,ale jest to portal dla niepełnosprawnych i różne sytuacje życiowe się tu opisuje,dlatego łatwiej jest znaleźć odpowiedź,bo często jest tak,że nawet maleńka podpowiedź dużo może zdziałać.
Polecasz mi forum prawne.org-znam te forum...
Widzisz musiałam strasznie się przełamać,aby napisać o swojej sytuacji.Zależało mi na rzetelnej konkretnej odpowiedzi i gdybym wówczas wiedziała,że jej nie uzyskam nie zalogowałabym się na forum.
A teraz-teraz-to już ''musztarda po obiedzie''-pomimo braku odpowiedzi na bardzo ważne dla mnie pytania-coś mnie tutaj ciągnie,z chęcią tu wracam...
To tyle-wpis opublikowałam,ponieważ chciałam podzielić się spostrzeżeniami.
Jan Twardowski
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10891

21 sie 2006, 15:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 7 lis 2012, 13:36

lily- Jesteśmy tylko ludźmi - nie znamy odpowiedzi na wszystkie pytania...... A przecież też nie zmusisz nikogo do pisania tutaj postów i odpowiedzi........- Moderacja została nałożona - przez pewną osobę - która nie stosowała się do regulaminu - historia długa - ale to tylko środek ostrożności.....
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

lily

Ranga

Pisarz

Pisarz
1321

Postprzez lily » 7 lis 2012, 13:50

Asiu-piszesz:
''lily- Jesteśmy tylko ludźmi - nie znamy odpowiedzi na wszystkie pytania......
A przecież też nie zmusisz nikogo do pisania tutaj postów i odpowiedzi........
- Moderacja została nałożona - przez pewną osobę - która nie stosowała się do regulaminu - historia długa - ale to tylko środek ostrożności.....''
Ja to wszystko rozumie,tyle tylko,że jak potrzebujesz szybkiej odpowiedzi i nie uzyskujesz jej-no to jesteś zawiedziony.Czasami,jest bardzo mało czasu ,aby uzyskać odpowiedź ,bo czas nagli...
Każda odpowiedź -chociażby malutka ,z sensem i na temat może czasami dużo zdziałać,dlatego tak istotne to miało dla mnie znaczenie.
Gdyby stać mnie było na prawnika-skorzystałabym z niego i nie wypisywałabym na forum rzeczy o moim życiu.
A tak czepiam się każdej ewentualności,a nuż ktoś mi coś doradzi...
A tak w ogóle-to proponuję zastanowienie się nad tym,czy nie lepiej byłoby,gdyby forum mogły odwiedzać ,komentować tylko osoby zalogowane.
Tak jest na portalu "www."Konektia.pl''-genialne rozwiązanie.
Nie przeczytasz zamieszczonego postu,jak się nie zalogujesz...
Jan Twardowski
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
10891

21 sie 2006, 15:39

Podkarpacie

Postprzez asia_86 » 7 lis 2012, 14:01

lily- Nie przeczytasz zamieszczonego postu,jak się nie zalogujesz...
To już bardziej do administracji tego forum zależy- napisz tu - info-od-administracji-f14.html
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
User

lily

Ranga

Pisarz

Pisarz
1321

Postprzez lily » 7 lis 2012, 14:16

Asiu piszesz:''To już bardziej do administracji tego forum zależy- napisz tu - info-od-administracji-f14.htm''
Tu nie trzeba nigdzie pisać.Słusznie jest podjęta decyzja,że tylko zalogowani mogą czytać posty,pisać komentarze itd.-popieram ją w całej rozciągłości.
Jan Twardowski
User

Mirmur

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
5533

23 sie 2010, 22:04

Imię

M

Postprzez Mirmur » 7 lis 2012, 15:32

Ogarnij się trochę, bo to wygląda jak pretensja do garbatych, że ich dzieci są proste to raz, dwa - potraktuj to doświadczenie jako kolejną lekcję życia - mianowicie , zderzenie założeń z rzeczywistością nie powinno budzić frustracji , bo nie rzeczywistość jest be tylko założenia nie właściwe.
Faktem jest fakt, że trafiłaś na okres gdzie forum trochę "zdechło" niemniej Twoje uwagi są lekko przesadzone, jak się całość kręci zależy jacy ludzie w danym okresie zabawiają się użytkując to forum i tyle. Zawiedzionymi założeniami zwykle zajmuje się ten na górze :wink: nie użytkownicy wirtualnych społeczności.
User

lily

Ranga

Pisarz

Pisarz
1321

Postprzez lily » 7 lis 2012, 16:05

To były tylko moje spostrzeżenia i mogłam je zamieścić,bo Moderatorzy mają prawo znać zdanie innych korzystających z forum.
Od tego jest-Dział usprawnień-gdzie zamieszcza się swoje spostrzeżenia i uwagi...
Nikomu krzywdy tym nie zrobiłam.
W żadnym wypadku nie była to pretensja...
A swoją drogą-Ty nigdy nie miałeś własnego zdania,zawsze wszystko idealnie Ci pasowało?
A co do ogarnięcia-zostawię to bez komentarza,bo najpierw trzeba zawsze spojrzeć na siebie,aby oceniać innych...
Spójrz na mój post wcześniejszy,który zamieściłam do Asi:''Ja to wszystko rozumie,tyle tylko,że jak potrzebujesz szybkiej odpowiedzi i nie uzyskujesz jej-no to jesteś zawiedziony.Czasami,jest bardzo mało czasu ,aby uzyskać odpowiedź ,bo czas nagli...
Każda odpowiedź -chociażby malutka ,z sensem i na temat może czasami dużo zdziałać,dlatego tak istotne to miało dla mnie znaczenie.
Gdyby stać mnie było na prawnika-skorzystałabym z niego i nie wypisywałabym na forum rzeczy o moim życiu.
A tak czepiam się każdej ewentualności,a nuż ktoś mi coś doradzi...''
Jan Twardowski
User

Mirmur

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
5533

Imię

M

Postprzez Mirmur » 7 lis 2012, 16:11

Widzę, że nie ogarniasz ale owszem kneblować nikt Cię tu nie będzie , pozdrowionka i więcej luzu :wink:
User

lily

Ranga

Pisarz

Pisarz
1321

Postprzez lily » 7 lis 2012, 16:17

Pozostawię to bez komentarza...
Jan Twardowski
User

Yoana

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
132

18 paź 2012, 18:40

D.G.

Imię

Yoana

Postprzez Yoana » 7 lis 2012, 17:45

Lili nie zmusisz nikogo ani do dyskusji, ani do zabawy ani do jakiegokolwiek udzielania się...
Każdy ma własną wole i bawi się tu tak jak chce :)
Poza tym jedne osoby np. tak jak Ty i ja są gadatliwe i im łatwiej jest dyskutować na jakieś tematy inni są małomówni i więcej myślą niż mówią, szkoda no ale nikogo nie zmienisz :)

Jestem tu tyle samo czasu ile Ty i ja tam z Tobą staram się dyskutować :P
Bawmy się dalej a inni może się dołączą :P
...Iść, ciągle być w tej podróży,
Którą ludzie prozaicznie życiem zwą...
User

lily

Ranga

Pisarz

Pisarz
1321

Postprzez lily » 7 lis 2012, 18:17

Yoana

''To były tylko moje spostrzeżenia i mogłam je zamieścić,bo Moderatorzy mają prawo znać zdanie innych korzystających z forum.Napisałam co zauważyłam i jakbym to widziała.
Od tego jest-Dział usprawnień-gdzie zamieszcza się swoje spostrzeżenia i uwagi...
Nikomu krzywdy tym nie zrobiłam.
W żadnym wypadku nie była to pretensja...''
Jednak widzę,że nie można tutaj mieć własnego zdania,bo od razu robi się wielkie halo.
Inną rzeczą jest to,że faktycznie zależało mi na pewnych odpowiedziach,ale teraz to i tak nie ma znaczenia...
Są rzeczy ważne i mniej ważne-dla mnie one były priorytetem...
Nie ma sensu o tym dyskutować,bo teraz to już nie istotne.
Nigdy żaden człowiek,który ma lepiej-nie zrozumie tego,co ma jakieś problemy...
Wszyscy komentujący twierdzą,że nie można drugiego człowieka do czegokolwiek zmusić i ja to wiem.
A jeśli chodzi o prawnika,o którym wspomniałam-to skąd mogłam wiedzieć,że na tym forum takiego nie ma?
Zapytałam się,bo wiem,że inne fora osób niepełnosprawnych mają w swoich szeregach takie osoby,tak samo,jak doradcę zawodowego.
Zapytać się mogłam....
A to były tylko moje spostrzeżenia,którymi podzieliłam się,ale jak widać lepiej siedzieć cicho,bo niektórym to przeszkadza...
Jan Twardowski
User

Yoana

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
132

18 paź 2012, 18:40

D.G.

Imię

Yoana

Postprzez Yoana » 7 lis 2012, 18:34

Tu to nawet niektórym miłe, żartobliwe powitanie przeszkadza... :/
I czym młodsze to złośliwsze... :wink:

Znak czasów... :lol:
...Iść, ciągle być w tej podróży,
Którą ludzie prozaicznie życiem zwą...
User

lily

Ranga

Pisarz

Pisarz
1321

Postprzez lily » 7 lis 2012, 18:39

Yoana
Racja...:komp:Najgorzej jest,jak właśnie Ci młodsi usiłują Tobą dyrygować... :komp: :roll:
Jan Twardowski
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11833

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 7 lis 2012, 18:49

E tam będziemy się stresować, na forum jest o.k i trzeba się z tego cieszyć ze jesteśmy razem, a co do niektórych wypowiedzi, to już tak czasem bywa że są kontrowersyjne, ale nikomu tak naprawdę krzywdy nie robią ... :wink: :komp:
Obrazek
User

Mirmur

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
5533

Imię

M

Postprzez Mirmur » 7 lis 2012, 18:52

bodzio2, a nie uważasz, że kiedy tylko pojawiały się kontrowersje to forum ożywało ? :wink:
User

bodzio2

Ranga

Pisarz

Pisarz
11833

Opolskie

Imię

Bogdan

Postprzez bodzio2 » 7 lis 2012, 19:01

xWilku, to prawda, wydaje mi się że właśnie kontrowersyjne tematy, powodują większe zainteresowanie, i udzielanie się w pisaniu postów większej ilości Userów ...
Obrazek
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3853

29 maja 2010, 17:34

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 7 lis 2012, 19:05

Musze stwierdzić z przykrością że niektóre tematy na tym forum sięgają dna i nie warto stukać w klawiaturę i zastanawiać się nad odpowiedzią, poza tym niektóre osoby mają coś więcej do roboty niż ciągłe przesiadywanie przed komputerem :komp:
"Nie szata zdobi człowieka"
Następna strona