Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Dlaczego ON oglądała mecz na Olimpijskim, stojąc o kulach?

Moderatorzy: Marcin87, Lunea, Junior Admin

Avatar użytkownika
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
Posty

10745

Dołączył(a)

21 sie 2006, 14:39

Lokalizacja

Podkarpacie

Dlaczego ON oglądała mecz na Olimpijskim, stojąc o kulach?

Postprzez asia_86 » 14 paź 2017, 15:36

Dlaczego niepełnosprawna oglądała mecz na Olimpijskim, stojąc o kulach ?

Kibice Stali Gorzów nie kryli oburzenia, widząc, jak niepełnosprawnej osobie, przed wejściem do sektora gości, zabrano wózek. Półfinałowy mecz swojej drużyny we Wrocławiu oglądała, stojąc o kulach.


- Jak to możliwe, że na nowoczesnym Olimpijskim, tak się traktuje niepełnosprawnych kibiców - dziwili się sympatycy Stali będący świadkami tamtego zdarzenia. To oni wysłali do naszej redakcji zdjęcia i opowiedzieli, że dziewczynie poruszającej się na wózku zabrano jej pojazd przed wejściem na sektor. Mecz oglądała, stojąc o kulach. Po spotkaniu musiała dodatkowo czekać 40 minut, aż miejscowi kibice wyjdą ze stadionu. Fani Stali prosili ochroniarzy, żeby puścili niepełnosprawną, lub chociaż podali jej wózek, ale ci, po konsultacji z przełożonymi, nie zgodzili się spełnić prośby.

Na pierwszy rzut oka należałoby napisać, że mieliśmy do czynienia z nieludzkim traktowaniem osoby mającej znaczne kłopoty z poruszaniem. Bartłomiej Skrzyński, który sam porusza się na wózku, a na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu otacza opieką osoby niepełnosprawne, tłumaczy nam jednak, że fanka Cash Broker Stali Gorzów zwyczajnie nie zastosowała się do instrukcji wypisanej na bilecie.

- Mamy jasną informację w regulaminie sprzedaży biletów, że osoby na wózkach zgłaszają się na mój adres mailowy: bartlomiej.skrzynski@um.wroc.pl - opowiada Skrzyński. - Nie było problemu z kibicką z Leszna, która wpadła na finał. Pani z Gorzowa się do mnie nie zgłosiła. A na naszym sektorze mamy wygodne i komfortowe miejsca, ale także toalety. Trudno mi więc nie zrozumieć ochroniarza, który wiedząc o tym - nie chciał tworzyć niebezpiecznej sytuacji, wnoszenia po schodach i braku możliwości skorzystania z sanitariatów. Gdyby coś się wydarzyło, kto brałby za tę sytuację odpowiedzialność? - pyta Skrzyński zapewniając, że zmodernizowany za grube miliony Olimpijski jest przyjazny i przygotowany na przyjęcie osób niepełnosprawnych.

- Na naszym sektorze mamy 24 miejsca dla osób poruszających się na wózkach i tyle samo dla ich asystentów lub alternatywnie osób z inną niepełnosprawnością - tłumaczy Skrzyński dowodząc, że doszło do tego dzięki współpracy klubu, miasta i sponsorów. - Sam zarekomendowałem podniesienie wysokości trybuny dla niepełnosprawnych o 34 centymetry, zrealizowanie zamiast schodów rampy prowadzonej do strefy dla dziennikarzy, połączenie z częścią VIP, odpowiednie rozwiązania w toaletach. Krzysiek Cegielski, goszcząc pierwszy raz na Stadionie Olimpijskim, powiedział: - Dzięki Skrzynia za te działania, bo w końcu mogę wjechać windą na stanowisko komentatorskie, bez targania wózka po schodach.

z: https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/71589 ... book_zuzel
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
no avatar
User

Sonia22

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
Posty

16

Dołączył(a)

3 mar 2017, 08:52

Imię

Ala

Re: Dlaczego ON oglądała mecz na Olimpijskim, stojąc o kulac

Postprzez Sonia22 » 24 paź 2017, 07:40

Trudno jest to pojąć, niby różne obiekty są dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, a jak przychodzi co do czego to zawsze pojawia się jakiś problem. Z czego to wynika? Z niewiedzy, braku dobrej woli? Trudno to ocenić, ale wydaje mi się, że jak się chce, to można zapewnić osobom niepełnosprawnym uczestnictwo w wydarzeniach sportowych w normalnych, godnych warunkach. Niedawno przyglądając portal dla niepełnosprawnych Rampa natknęłam się na reportaż, poświęcony chłopakowi na wózku, który wybrał się na mecz siatkówki kibicować swojej ulubionej drużynie i nie napotkał tam na jakieś problemy techniczne czy organizacyjne. Wychodzi więc na to, że da się zorganizować takie wydarzenie w taki sposób, aby osoba niepełnosprawna mogła w nim normalnie uczestniczyć.
Avatar użytkownika
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
Posty

3778

Dołączył(a)

29 maja 2010, 16:34

Lokalizacja

Polska

Imię

Piotr

Re: Dlaczego ON oglądała mecz na Olimpijskim, stojąc o kulac

Postprzez piotr79 » 24 paź 2017, 15:36

A mnie się wydaje że dlatego tak jest, że na meczach zwykle wszyscy stoją, jak ON siedzą to nic nie widzą, dlatego też stoją.
"Nie szata zdobi człowieka"
Avatar użytkownika
User

klansman

Ranga

Pisarz

Pisarz
Posty

2058

Dołączył(a)

15 lis 2011, 15:46

Lokalizacja

Bielsko-Biała/Wadowice

Imię

Forumowy_Psychopata

Re: Dlaczego ON oglądała mecz na Olimpijskim, stojąc o kulac

Postprzez klansman » 24 paź 2017, 18:44

piotr79 napisał(a):A mnie się wydaje że dlatego tak jest, że na meczach zwykle wszyscy stoją, jak ON siedzą to nic nie widzą, dlatego też stoją.


Dla ON są specjalne sektory, tam nie ma stojących OP.
http://www.siepomaga.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign