Witamy na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lut 2012, 01:56 
Dobry duch
Dobry duch

Imię: martyna
Witam serdecznie, chciałam się spytać czy ktoś może kiedyś się odwoływał od decyzji Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności?Mój syn który skończył 16 lat od dziecka choruje na astmę oskrzelową,atopowe zapalenie skory,alergiczny całoroczny i sezonowy nieżyt nosa,przewlekłe zapalenie zatoki szczękowej,oraz refluks zoładkowo-przełykowy.07.02.br. syn był na komisji lekarskiej gdzie pani orzecznik w ciągu 5 minut przyznała mu grupę lekką dodam że wcześniej juz jako 6-cio latek i jescze kilka razy póżniej stawał przed komisją i zostawał za kazdym razem zaliczany do osób niepełnosprawnych, ale teraz z tym orzeczeniem niepotrafie się pogodzić bo wie przez co mój syn przechodzi i z czym musi sie borykać.I w związku z tym chciałabym się odwołać od tej decyzji.Moje pytanie brzmi czy się odwoływać?I czy ma jakieś szanse na zmianę orzeczenia? Z góry dziekuje.

Ostatnio edytowano 9 cze 2012, 15:34 przez Niepokorna, łącznie edytowano 1 raz
Tytuły wątków piszemy ZAWSZE małymi literami

PostNapisane: 20 lut 2012, 02:34 
Pisarz
Pisarz

Imię: krzysiek
Ja może nic Ci nie pomogę bo nigdy się nie odwoływałem ale opiszę swoje spostrzeżenia co do komisji.
Moja podstawowa rada,powiem wprost i nikogo tu nie urażam,nie ważne ile nóg czy rąk komuś brakuje,ważne jak się nadaje do społeczeństwa,pracy i nauki.Wiem że o nieletnim piszesz ale tak jak dorosły jest przystosowany lub nie,tak pewnie i nieletni,do funkcjonowania,do edukacji...
Moja niepełnosprawność to wzrok,dawali mi zawsze lekki lub umiarkowany na max 2 lata.Ale kiedyś zapytano mnie,po co mi to orzeczenie,powiedziałem wprost,bez tego nie mam co szukać ani pomiędzy zdrowymi ani chorymi,i dostałem dożywotnio już umiarkowany.
Czy się odwołasz czy znowu w powiatowym będziecie to poza ilością chorób ważne jest jak te choroby przeszkadzają w życiu,to co innego niż komisja rentowa. Jak chłopak ma 16 lat to tłumacz się że bez minimum umiarkowanego stopnia nie ma szans na dalszą naukę czy coś,że chodzi o ten kwitek,formalność bez którego trudno mu będzie żyć.I jeszcze jedno,im więcej kwitków z badań,szpitali tym lepiej bo to "dobrze" wygląda.
Pamiętaj,mów jak on sobie poradzi w życiu bez tego orzeczenia,to podstawa,powodzenia :)

---- Dodano 20 lutego 2012, 02:19 ----

Rozpędziłem się,pisałem to z punktu widzenia dorosłej osoby,dla nieletnich może jest inny jakiś schemat,ale motywacja sie nie zmienia,praca,nauka,funkcjonowanie,dostęp do szkół specjalnych pracy chronionej,im więcej barier tym lepiej dla Was

PostNapisane: 20 lut 2012, 12:27 
Przyjaciel od serca
Przyjaciel od serca

Imię: Sonka
Uważam też, że powinnaś się od decyzji, która masz odwołać. Pamiętaj tylko, aby nie minął odpowiedni termin. I nie tracisz już, ewentualnie tego stopnia niepełnosprawności, który ma syn przyznany, a możesz tylko zyskać.

Orzeczenie wydawane jest na określoną / określone jednostki chorobowe. Nie jest ważne, dla lekarza, że tych chorób pacjent ma bez liku. On musi uściślić i ustalić na co w końcu ma wydać orzeczenie. Jest choroba podstawowa i choroby współistniejące, albo równoległe.

Przyznanie stopnia umiarkowanego w swoim zapisie wymaga częściowo opieki osób trzecich. Ważne jest więc, czy Twój syn wymaga takiej opieki. I tu masz zasadniczy argument.

Moja Poprzedniczka w wypowiedzi swojej poruszyła bardzo ważny element, o którym lekarze rzadko pamiętają, niestety. A swoją drogą, to wszystko zależy od podejścia lekarza...rzadko życzliwego na komisji, w pośpiechu wypełniającego stosy papierów....i...następny, proszę....

Powodzenia, czekamy na dobre wieści.

PostNapisane: 20 lut 2012, 15:08 
Moderator
Moderator

martyna11 - na drugiej stronie w orzeczeniu - jest pouczenie i pisze , że w ciągu 14 dni przysługuje Ci odwołanie. A od decyzji Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności to odwołanie "idzie szczebel wyżej" czyli do Wojewódzkiego Zespołu Ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności. Papiery wysyła oczywiście Powiatowy Zespół..... i musisz się tam udać jeśli chcesz się odwoływać. I nic nie tracisz albo uznają twoją rację i zmienią na inny stopień albo po prostu go utrzymają. Tak czy tak dostaniesz zawiadomienie.

PostNapisane: 20 lut 2012, 16:13 
Dobry duch
Dobry duch

Droga Zofio właśnie że on potrzebuje do pomocy osoby trzeciej przynajmniej tak mi się wydaje nie mówie że na codzień, ale są sytuacje kiedy ta osoba trzecia jest mu niezbędne po pierwsze syn zewzględun na swoje dolegliwości czesto opuszczał zajęcia szkolne i dlatego ma nauczanie indywidualne ,są dni kiedy duszności mu się tak nasilają że leki które zażywa nie zawsze mu pomagają i wtedy muszę syna zawież, albo na pogotowie,albo na izbe przyjec żeby mu tam pomogli.Jego atopowe zapalenie skóry szczególnie stóp też nieżle dają mu się we znaki, kiedy dostanie takiego zapalenia niepotrafi nawet chodzić ma rany na stopach z tych ran ma wysięk wtedy ja muszę go obwozić po lekarzach zawozić na zajęcia pozalekcyjne bo on nie potrafi założyć butów tak go to boli a codopiero iść sobie na autobus i sam wszędzie dojeżdzać. Pozdrawiam Martyna

PostNapisane: 20 lut 2012, 19:39 
Przyjaciel od serca
Przyjaciel od serca

martyna11 napisał(a):
Droga Zofio właśnie że on potrzebuje do pomocy osoby trzeciej przynajmniej tak mi się wydaje nie mówie że na codzień, ale są sytuacje kiedy ta osoba trzecia jest mu niezbędne po pierwsze syn zewzględun na swoje dolegliwości czesto opuszczał zajęcia szkolne i dlatego ma nauczanie indywidualne ,są dni kiedy duszności mu się tak nasilają że leki które zażywa nie zawsze mu pomagają i wtedy muszę syna zawież, albo na pogotowie,albo na izbe przyjec żeby mu tam pomogli.Jego atopowe zapalenie skóry szczególnie stóp też nieżle dają mu się we znaki, kiedy dostanie takiego zapalenia niepotrafi nawet chodzić ma rany na stopach z tych ran ma wysięk wtedy ja muszę go obwozić po lekarzach zawozić na zajęcia pozalekcyjne bo on nie potrafi założyć butów tak go to boli a codopiero iść sobie na autobus i sam wszędzie dojeżdzać. Pozdrawiam Martyna

Martynko, ale ja nie napisałam, że Twojemu Synowi nie jest potrzebna pomoc osoby trzeciej. Ja napisałam to jako teorię do przyznania stopnia umiarkowanego. Napisałam " I tu masz zasadniczy argument. " czyli masz to wykorzystać, bo wymaga opieki. Musisz przekonać lekarza, ja Ci wierzę i szczerze życzę, aby było najlepiej.

PostNapisane: 20 lut 2012, 20:59 
Dobry duch
Dobry duch

Kochana Zosiu ja wiem że nie miałaś nic złego na myśli.Ja tylko chciała Ci przedstawić jak to wszystko wygląda jak to się mówi od kuchni. Ale muszę Ci powiedzieć,że na tej komisji ta lekarka nie przeprowadziła z synem jako takiego wywiadu,tylko zapytała się go jak się dziś czuje. No przecież do mnie jest to jakieś chore. On dziś się może czuć dobrze,a jutro żle.Powinna się go zapytać co mu dolego,jakie ma obiawy,jak często,od kiedy to trwa itp. Ale nic takiego nie było.Pozdrawiam Cię serdecznie.

PostNapisane: 21 lut 2012, 13:44 
Przyjaciel od serca
Przyjaciel od serca

Imię: Teresa
Martynko,oczywiście,że powinnaś się odwołać.Ja się raz odwoływałam z pozytywnym skutkiem.Oczywiście,tak jak napisała Zosia,oni mają swoje regułki, ale musisz jechać z nim na tę komisję i przekonać, że Twoja pomoc jest synowi niezbędna.Powodzenia.

PostNapisane: 22 lut 2012, 14:18 
Dobry duch
Dobry duch

DZISIAJ BYŁAM Z SYNEM U JEGO LEKARZA POROWADZĄCEGO POWIEDZIAŁAM MU JAK WYGLĄDAŁA TA CAŁA KOMISJA I WYSTAWIŁ SYNOWI ŻE POTRZEBUJE OPIEKI OSOBY TRZECIEJ NIE WIEM CZY TO UWZGLĘDNIĄ ZOBACZYMY POZDRAWIAM

PostNapisane: 23 lut 2012, 11:36 
Przyjaciel od serca
Przyjaciel od serca

martyna11 napisał(a):
DZISIAJ BYŁAM Z SYNEM U JEGO LEKARZA POROWADZĄCEGO POWIEDZIAŁAM MU JAK WYGLĄDAŁA TA CAŁA KOMISJA I WYSTAWIŁ SYNOWI ŻE POTRZEBUJE OPIEKI OSOBY TRZECIEJ NIE WIEM CZY TO UWZGLĘDNIĄ ZOBACZYMY POZDRAWIAM

Trzymamy kciuki i wierzymy, że będzie dobrze. Ttrzeba walczyć, aby osiągnąć to, co się należy dziecku?
Jesteś wspaniałą mamą!

PostNapisane: 23 lut 2012, 13:40 
Przyjaciel od serca
Przyjaciel od serca

Imię: Teresa
Dobrze Martynko,że masz to na piśmie, napewno uwzględnią. Powodzenia

PostNapisane: 23 lut 2012, 18:40 
Dobry duch
Dobry duch

Dziękuję WAM wszystkim za wsparcie jutro idę oddać odwołanie zobaczymy co z tego wyniknie jak będę wiedzieć coś więcejto was poinformuję POZDRAWIAM SERDECZNIE.

PostNapisane: 24 lut 2012, 21:27 
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Imię: teresa
Witaj masz prawo do odwołania do zespołu wojewódzkiego jak będziesz dalej nie usatysfakcjonowana ,tym orzeczeniem odwołaj się do sądu za który nie płacisz ja sądziłam się ponad rok ,ale dopięłam swojego powodzenia

PostNapisane: 28 lut 2012, 15:55 
Dobry duch
Dobry duch

martyno, odwołuj się oczywiście, bedzie cie to kosztowało troche stresu ale gdy osiągniesz cel, poczujesz ulgę

PostNapisane: 29 lut 2012, 00:10 
Dyskutant
Dyskutant

Witam.
My wystawiono po raz kolejny (w sierpniu 2010 do sierpnia 2013) orzeczenie o stopniu umiarkowanym. Od tamtej pory miałam już jedną operację, rehabilitacje i planowane są kolejne operacje.
Mój problem polega na tym, że pracodawcy podkreślają, że zatrudniliby mnie "gdyby" - właśnie, gdybym miała stopień znaczny (wtedy jedna firma proponowała mi pracę w domu, ale st. znaczny to główny warunek)... Z powodu, że mam umiarkowany, a nie znaczy nie chcą nawet przyznać mi renty w ZUSie argumentując, że ręce mam zdrowe i mogę zdobyć wykształcenie i pójść do pracy, ale lekarze nie chcą wystawić mi zgody na naukę po liceum, więc nie mogę. ;(
Nie mam pracy, nie mogę studiować i nie dostanę renty.

Czy powinnam się odwołać? Co mam robić?
Dostaję tylko te nieszczęsne 153 zł miesięcznie, potrzebuję rehabilitacji i dalszego leczenia... 6 marca jadę do szpitala i się zacznie, boję się, że będę musiała zrezygnować...

PostNapisane: 6 mar 2012, 09:28 
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Imię: teresa
AlexRothaar -odwołaj się nawet do sądu za który nic nie płacisz przedstaw wszystkie papiery ,oraz opinię lekarskie ,nie poddawaj się

PostNapisane: 7 cze 2012, 13:27 
Przyjaciel od serca
Przyjaciel od serca

Martynko, jak tam Twoje sprawy....odezwij się, napisz, czekam...
Pozdrawiam.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]