Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Ciekawostki z życia.

Rozmowy na tematy lekkie i przyjemne ;)

Moderatorzy: Lunea, misiu100, Junior Admin

User

Onufry

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
352

23 paź 2016, 18:12

podlaskie

Imię

Zenek

Ciekawostki z życia.

Postprzez Onufry » 1 kwi 2017, 19:21

Zacznę od kilku swoich, które utkwiły mi w pamięci.
1). Jak tłumaczyłem dzieciom czym się różni komunizm od kapitalizmu.
Zacząłem od standardowych haseł. Komunizm to wszystko wspólne i każdemu według potrzeb, ale w miarę posiadanych środków. Kapitalizm to własność prywatna i mogę z tym robić co chcę, a innym nie wolno tego ruszać. No i komunizm wydawał im się bardziej atrakcyjny i tańszy. Więc kupiłem słoik miodu i powiedziałem – to jest komunizm, proszę bardzo, każdy może jeść ile chce bo to wasze wspólne. Miód wyparował w ciągu 1 dnia. Następnego dnia oczywiście miodu nie było. Trzeciego dnia kupiłem 2 słoiki miodu i powiedziałem. To jest kapitalizm. Każde dostaje po 1 słoiku i drugie nie może tego ruszać. Ciekawe czy 2 słoiki wyjdą drożej niż 1? Syn trochę oszczędzał i starczyło mu na tydzień. Córka oszczędzała jeszcze bardziej i starczył jej na 3 tygodnie. Ale nie z powodu oszczędności, tylko że mogła go drażnić. Specjalnie chodziła ze słoikiem miodu i oblizywała łyżkę żeby on się wściekał. No i zrozumieli.

2). Wykonywanie planów za komuny.
Jako OP pracowałem w zakładzie zatrudniającym ok. 3500 osób jako Kierownik Oddziału urządzeń Elektrycznych i jednocześnie Z-ca Głównego Energetyka. Zakład był w rozbudowie. Wybudowano dodatkowa halę, postawiono maszyny, no i według planu miał być już odbiór. Zwołano naradę i każdy z kierowników referuje. Większość mówi, że obiekt nadaje się do odbioru choć są takie to a takie usterki, ale możliwe do usunięcia. A więc protokół odbioru podpiszą z uwagami odnośnie usterek. Ja wstaję i mówię, że obiekt nie nadaję się do odbioru bo w nim nie ma ani jednego przewodu i ani jednej oprawy oświetleniowej a więc protokółu odbioru nie podpiszę. Narada się skończyła, a ja melduję się na dywaniku u dyrektora. Dyrektor: Panie inżynierze co pan robi? Ani pan, ani ja ani cały zakład nie będzie miał premii. Ja: Dyrektorze, niech przynajmniej postawią rozdzielnie i dostarczą cały materiał z lekkim nadmiarem, to będziemy mieli szansę zrobić sami. Wtedy podpiszę. Brygady wykonawcy robiły cały dzień i noc. Następnego dnia na hali stały rozdzielnie, leżały z nadmiarem oprawy, a kabla tyle, że starczyło by na 2 hale. A na moim biurku stała skrzynka piwa i koniak. Protokół podpisałem.
User

Onufry

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
352

podlaskie

Imię

Zenek

Re: Ciekawostki z życia.

Postprzez Onufry » 4 kwi 2017, 19:08

3). Rydzyk a teściowa
Pewnego razu wymknęło mi się przy teściowej, że Radio Maryja to sekta. Reakcji mogłem się spodziewać.
- Jak to. Taka święta stacja. Takie święte audycje.
- Jakie święte. Rydzyk stworzył sektę wewnątrz kościoła i zajmuje się polityką. Modlitwa to tylko przykrywka. A jego stacja nadaje z taką mocą, że zagłusza wszystko dookoła.
- I bardzo dobrze, że heretyków zagłusza.
- Jakich heretyków? Jeśli ja chcę np. posłuchać mszy z Watykanu to nie mogę, bo Rydzyk zagłusza. To kto ważniejszy Papież czy Rydzyk?
Uf. Nastała cisza.
no avatar
User

jagoda/chicago

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
176

29 sty 2017, 21:32

nauczyciel-emeryt

Imię

bozena

opowiem o najsprytniej zdanym egzaminie

Postprzez jagoda/chicago » 5 kwi 2017, 12:58

konczylam studia dzienne z fizyk io specjalnosci nauczycielskiej na filii Uniwersytetu warszawskiego w bialymstoku- wieki temu:). do zdania po drugim roku byl egzamin z fal-kobyla straszna, wykladal to dr - niemily gosc. uwazal, ze bialystok to nedzna prowincja. a dziewczyny na takim kierunku to blad, wg niego tylko plamy na krzeslach zostawiaja. w zwiazku z tym, ze to byl kierunek pedagogiczny, mialam uprawnieniado prowadzenia roznych form wypoczynku dla dzieci i mlodziezy z czego chetnie korzystalam. jako, ze mam jeszcze uprawnieniatzw pillota wycieczek krajowych. tak tez zrobilam po drugim roku. zapisalam sie na prace w tzw obozie wedrownym dla mlodziezyz Orbisem. odpuscilam sobiepierwszy termin w sesii letniej i pjechalam do pracy. kiedy bylismy w okolicach Warszawypoznalam pieknaZYDOWKE. Pania AR- znanego krytyka teatralnego. pytala mnie gdziei co studiuje. czy znam dra B. O TO PROSZE GO ODE MNIE PPOZDROWIC. BYLISMY jakis czas ze soba. przyszedl wrzesien i czaspoprawkowych egzaminow. latem nie bylo kiedy sie uczyc, ale do egzaminu podejsc trzeba. nie bardzo chcialo mi sie to robic. ale zaryzykowalam. po wejsciu na sale. mowie panie doktorze obiecalam, ze przekazepanu pozdrowienia od pani AR. gosc rozplynal sie w usmiechu. o to jest pani z wawy?no nie spotkalam ja w wakacje. egzamin zdalam spiewajaco. mimo, ze wtedy wielu orlow odpadlo na egzamin komisyjny. o fakcie dokladnie opowiadalam, moze po roku
User

Onufry

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
352

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 5 kwi 2017, 18:43

Bożena, ja (z WSI obecnie Politechnika) tam na randki chodziłem w latach 1966-1970.

---- Dodano 5 kwietnia 2017, 21:08 ----

4). Szkolne szczęścia
a) W szkole średniej raz zapomniałem odrobić lekcji z języka rosyjskiego. Na przerwie zdążyłem przepisać od kolegi tylko połowę ćwiczenia. I akurat mnie nauczyciel wyrwał do odpowiedzi. Czytam to co zdążyłem przepisać. Robię przerwę i głęboki oddech, bo nie wiem co powiedzieć. A nauczyciel: „chwatit z tiebia” (wystarczy z ciebie). Te emocje pamiętam do dziś. Innym razem, kiedy się oberwało pałę za nie odrobienie lekcji jakoś nie.
b) Na studiach nie zawsze chodziłem na wykłady. Dziewczyny były bardziej sumienne. Jedna z nich miał śliczne notatki ze wszystkich wykładów. Przed egzaminem z Automatyki Przemysłowej mówię do niej: „Słuchaj, Ty już ryjesz 2 tygodnie to musisz odpocząć. Pożycz mi swoich notatek tylko na 1 noc. Rano oddam.” Dziewczyna pożyczyła. Następnego dnia oddałem notatki i razem poszliśmy na egzamin. Mi się trafiły takie pytania, że zaliczyłem na 4. A ona niestety miała pecha i oblała. Po tym powiedziała, że nigdy w życiu notatek mi nie pożyczy.
User

Onufry

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
352

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 13 kwi 2017, 15:43

5). Nietypowe zlecenie.
Pewnego razu do mojej firmy przyszedł klient, usiadł na krześle i milczy. Pytam co trzeba bo może jeśli szybko to pana załatwimy, bo z klientem którego akurat załatwiam to długo zejdzie. Ja poczekam – odpowiedział. I poczekał aż wszyscy wyszli. Potem mówi: Chciałem zainstalować sobie kamerę z nagrywaniem i podłączeniem do internetu.
- Żaden problem. Tylko gdzie i kiedy. Najlepiej by było najpierw obejrzeć.
- Problem to w tym, że ja chcę dyskretnie, żeby nawet żona nie zauważyła.
- Nie rozumiem. Po co?
- Bo wie pan. Ja wyjeżdżam do Stanów i chcę sobie zdalnie stamtąd na laptopie przejrzeć nagrania żeby zobaczyć z kim żona śpi.
Zlecenie wykonano.
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3695

29 maja 2010, 16:34

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 13 maja 2017, 17:49

"Nie szata zdobi człowieka"
User

Onufry

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
352

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 13 maja 2017, 19:33

Piotr. Ale super. To dopiero amortyzacja. A może jeszcze wiesz gdzie to u nas kupić?
User

Onufry

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
352

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 13 maja 2017, 19:33

Piotr. Ale super. To dopiero amortyzacja. A może jeszcze wiesz gdzie to u nas kupić?
User

piotr79

Ranga

Pisarz

Pisarz
3695

29 maja 2010, 16:34

Polska

Imię

Piotr

Postprzez piotr79 » 14 maja 2017, 19:49

Onufry napisał(a):Piotr. Ale super. To dopiero amortyzacja. A może jeszcze wiesz gdzie to u nas kupić?

Niestety :(
"Nie szata zdobi człowieka"
User

Onufry

Ranga

Przyjaciel od serca

Przyjaciel od serca
352

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 10 lis 2017, 16:05

6) Jak kupowałem garnitur.
Pewnego razu żona z córką napadły na mnie, że muszę sobie kupić nowy garnitur.
- Ale po co. Przecież mam 2.
- Ale stare. Przecież nie będziesz 10 lat chodzić w jednym garniturze.
- Jakie 10. Jeden to może 10, ale ten drugi to najwyżej 5. I mi to nie przeszkadza. Nigdy nie mówiłem, że „nie mam co na siebie włożyć”, ani „w tym już byłem”.
- Ale my ci pomożemy wybrać.
No i widzę, że się nie odczepią. Taka dyskusja może trwać latami. A najgorsze, że wybiorą moment kiedy jestem najbardziej zajęty. Jedyne co można zrobić to kupić ten garnitur i mieć je z głowy. Więc mówię – no dobrze.
W sklepie od razu wpadł mi w oko taki stalowy pod kolor moich włosów. Przymierzyłem, leży jak ulał, nigdzie nie ciśnie i nie krępuje ruchów. Zawsze kupowałem czarne, a więc będzie jakaś odmiana. Pytam więc swoich rzeczoznawców, czyli kobiet - jak, może być?
One – może być, obróć się, a teraz idź obejrzeć się w lustrze.
- Ale po co? Skoro dwoje rzeczoznawców stwierdziło, że może być, to znaczy że może być. Moje oglądanie to tak jakby ślepemu kazać oglądać obraz.
- Idź i nie marudź.
Podszedłem do lustra i stanąłem tyłem. Myślałem potem, że mnie pobiją.
User

klansman

Ranga

Pisarz

Pisarz
2000

15 lis 2011, 15:46

Bielsko-Biała/Wadowice

Imię

Forumowy_Psychopata

Postprzez klansman » 10 lis 2017, 16:35

Po co bierzesz je na swoje zakupy ? Chodź samemu.
http://www.siepomaga.pl