Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Atrapa kamery

Moderatorzy: Lunea, Junior Admin

Regulamin działu
Osoby zamieszczające ogłoszenie: Przed dodaniem ogłoszenia prosimy o zapoznanie się z zasadami ich zamieszczania.
Osoby odpowiadające na ogłoszenie: Mimo starań nie jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkich ogłoszeń zawartych w tych działach. Dlatego odpowiadając na nie należy zachować ostrożność. Jeśli odpowiedziałeś/aś na jakieś ogłoszenie i okazało się ono nieaktualne bądź inne niż wynikało to z treści ogłoszenia, prosimy o kontakt na ofon.net@gmail.com bądź z dowolną osobą z Administracji.
no avatar
User

tmig

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
5

29 mar 2011, 18:44

Imię

Tomasz

Atrapa kamery

Postprzez tmig » 16 paź 2016, 17:53

Witam :)

Poszukuję informacji, gdzie można zakupić atrapę kamery do monitoringu. Najlepiej by miała migającą diodę i detektor ruchu. Może być nowa lub używana(w dobrym stanie)

BARDZO WAŻNE: Interesuję mnie wyłącznie atrapa kamery , która ma takie zasilanie, że wystarcza minimum na kwartał. Szukałem na Allegro ale tam nie znalazłem, niczego co spełniało by moje oczekiwanie. Także nie ma sklepach typu typu Media-Markt w mojej okolicy(Częstochowa)
User

klansman

Ranga

Pisarz

Pisarz
1730

15 lis 2011, 16:46

Bielsko-Biała/Wadowice

Imię

Forumowy_Psychopata

Re: Atrapa kamery

Postprzez klansman » 16 paź 2016, 19:31

tmig napisał(a):Witam :)

Poszukuję informacji, gdzie można zakupić atrapę kamery do monitoringu. Najlepiej by miała migającą diodę i detektor ruchu.

Jak chcesz żeby ludzie uważali tą atrape za prawdziwą kamere to bez diody. Migające czy świecące diody mają tylko atrapy.
http://www.siepomaga.pl
User

Onufry

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
165

23 paź 2016, 19:12

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 5 lis 2016, 17:12

Oczywiście. Migające i świecące diody mają tylko atrapy. Nie piszesz gdzie ma być zamontowana ta atrapa. Głównie chodzi o to czy wewnątrz czy na zewnątrz. Po co Ci również detektor ruchu? Kamery też tego nie mają tylko niektóre atrapy. Taki detektor ma też mały zasięg (kilka m). Takie atrapy z detektorem ruchu już z daleka wyglądają jak zabawki. A jeśli powiesisz to na zewnątrz to nawet przedszkolak powie, że kamera taka jak ta atrapa nie może być montowana na zewnątrz (nie jest hermetyczna). Jeśli się mimo to zdecydujesz na taką zabawkę, to może to podziałać raptem kilka godzin. Jeśli chcesz żeby to wyglądało prawdziwie i trudno było się zorientować w którą stronę patrzy kamera to zamontuj atrapę kamery kopułkowej lub obrotowej (będzie podobna). Jeszcze innym rozwiązaniem jest zamontowanie oryginalnej uszkodzonej kamery, którą można dostać taniej niż atrapę. Mógłbym Ci taką przesłać za darmo (tylko koszt przesyłki) ale dopiero latem jak pioruny coś uszkodzą.
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3247

2 paź 2011, 18:40

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 5 lis 2016, 22:43

Podejrzewam, że jeśli czegoś nie ma na Allegro, to nie ma tego nigdzie indziej;)
User

Onufry

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
165

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 6 lis 2016, 14:49

Krzysiek dobrze radzisz z tym allegro. Ale przypomniało mi się czyjeś motto: "pewne jest tylko to, że nic nie jest pewne"
Tylko po co mu coś co nie jest przydatne?
no avatar
User

mariusz konstuktor

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
58

4 wrz 2016, 21:30

Tomaszów Maz

Imię

mariusz

Postprzez mariusz konstuktor » 1 sty 2017, 17:23

Są i atrapy mój kolega sprzedaje atrapy kopułkowe na baterię kosz tego "cudu" techniki to całe 10 zł
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3247

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 1 sty 2017, 18:11

Wszędzie są albo naklejki z logo firmy albo inne że obiekt chroniony, co z atrapy gdzieś w kącie którą zlodziej może nawet nie zauważy:)
no avatar
User

mariusz konstuktor

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
58

4 wrz 2016, 21:30

Tomaszów Maz

Imię

mariusz

Postprzez mariusz konstuktor » 1 sty 2017, 19:45

Pracowałem kiedyś w firmie gdzie kamery były na każdym kroku . Kradzieże zdarzały się notorycznie bużki złodziei nagrane i przez 6 lat jak tam pracowałem jeden tylko został ukarany jaką śmieszną grzywną ,ale jak szef złapał złodzieja i dał mu w mordę to sam dostał wyrok 2 lata w zawieszeniu na 3 a gdy nie stawił się na sprawie gdzie był poszkodowanym dostał od sądu grzywnę 500 zł .Kiedyś po włamaniu straty wyniosły ponad 40 tys. złapali złodzieja po czym tego samego dnia go wypuścili a ten zwiał zagranicę i tyle go widzieli . Żadna kamera czy alarm nie odstraszy złodzieja daje nam to tylko iluzoryczne poczucie bespiczeństwa
User

klansman

Ranga

Pisarz

Pisarz
1730

Bielsko-Biała/Wadowice

Imię

Forumowy_Psychopata

Postprzez klansman » 1 sty 2017, 20:11

Kamera odstraszy tylko "niedzielnego" złodzieja. Zawodowcy którzy siedzą w fachu od lat potrafią w 5 sekund odróżnić atrape od prawdziwej. A w prawdziwej ocenią kąt widzenia i zasięg. Robiłem w Castoramie na monitoringu przez 2 lata i nie umiałem namierzyć kamery która jeździ w tubie. Zawodowcy potrafili ją wypatrzeć i kradli tylko jak odjechała. Tak samo naklejki w stylu obiekt chroniony dostępne na allegro. Jak ide gdzieś to oglądam ogrodzenia i sam potrafie odróżnić sporo czy to fake czy prawdziwa firma. Zawodowiec ma to w małym palcu. Nawet podpisanie umowy na ochrone domu daje znikome szanse ochrony domu przed zawodowcami. Nawet jak włączą alarm pod nieobecność właściciela to wystarczy że się zamkną w środku. Ochrona robi tylko zewnętrzny obchód, jak nie zauważy śladów włamania to odjeżdza zgłaszając do dyspozytora fałszywy alarm.
Także atrapy kamer to śmiech na sali i wyrzucony pieniądz.
User

lamia

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
932

1 maja 2015, 09:31

Dolnośląskie/Wielkopolskie

Imię

Agnieszka

Postprzez lamia » 1 sty 2017, 22:59

Ja siè nie zgodzę, że atrapy kamer to śmiech na sali. Bardzo dobrze się sprawdzają np na działce, ale lepszym rozwiàzaniem jest detektor ruchu led, który kupisz już za 50zł. Kamery atrapy możesz też dostać w tesco czy netto.
„Ci, których najtrudniej kochać, najbardziej potrzebują naszej miłości.”
no avatar
User

mariano

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
1553

7 kwi 2010, 23:13

Wielkopolska

Postprzez mariano » 1 sty 2017, 23:04

Jak dla mnie to te wszystkie atrapy są goowno warte. Już nawet byle kloszard wie, że mrugające światełko = atrapa.
Jeśli chodzi obobiekty prywatne, to nic tak złodzieja nie odstraszy jak naświetlacz LED z czujnikiem ruchu.
Sugerowana moc 20W. Temperatura światła 5000-6500 K.
To jest bardzo mocne ostre białe światło.
Gdyby wszyscy jeździli rowerami, rząd opodatkowałby pedałowanie.
no avatar
User

krzyslbl

Ranga

Przyjaciel Forum

Przyjaciel Forum
3247

Z nienacka

Imię

krzysiek

Postprzez krzyslbl » 2 sty 2017, 00:45

Wlaściwie jeśli to tania zabawka to lepiej mieć niż nie mieć, dobrze jak na 5 zlodziei chociaż jeden się wystraszy.
Mnie monitoring kojarzy się że kamera ma być dyskretna, wchodząc do sklepu mam nie wiedzieć z której strony jestem obserwowany. A byle zlodziej jest bardziej sprytny niż ja i się chyba domyśli że coś nie tak, że kamera jest centralnie na widoku. Po to ma być schowana żeby nikt nie wiedzial jak ją ominąć.
Jak chodzi o jakąkolwiek firmę czy towar to lampa z czujnikiem nic nie da bo i tak podobno niektóre ubezpieczalnie wymagają palenia światla calodobowo, to nic nie da jeszcze jedna żarówka. Ale na podwórko czy dzialkę to jak najbardziej, jeszcze lepiej z jakąś syreną.
User

klansman

Ranga

Pisarz

Pisarz
1730

Bielsko-Biała/Wadowice

Imię

Forumowy_Psychopata

Postprzez klansman » 2 sty 2017, 01:07

lamia napisał(a):Ja siè nie zgodzę, że atrapy kamer to śmiech na sali. Bardzo dobrze się sprawdzają np na działce, ale lepszym rozwiàzaniem jest detektor ruchu led, który kupisz już za 50zł. Kamery atrapy możesz też dostać w tesco czy netto.

Kamera na działce nie przestraszy złodzieja, nawet prawdziwa. Wybiją szybe, wejdą do środka, wyniosą co chcą i pójdą. A że ich nagrało to mały pikuś, szanse na złapanie są nie wielkie. Pozatym przeważnie mają kaptury, czapki itp. co utrudnia rozpoznanie. U moich rodziców na działkach przez noc ukradli kilkadziesiąt liczników wody. Przyjechała policja, niby zabezpieczyli ślady itp. W następną noc znowu przyszli i ukradli reszte. Mało tego w trzecią noc znowu przyszli i pare altanek okradli. A stróże prawa zamiast się zasadzić na nich po tej drugiej nocy co powiedzieli że trzeci raz nie wrócą i żeby sobie ochrone wynająć na nocki :-D
User

Onufry

Ranga

Częsty bywalec

Częsty bywalec
165

podlaskie

Imię

Zenek

Postprzez Onufry » 19 sty 2017, 21:15

Klansman ma rację. Wszystkie jego wypowiedzi w tym wątku świadczą o znajomości branży ochrony. Dodam jednak parę swoich uwag. Jest tylko jedna 100% metoda na złodzieja. Nic nie mieć na obiekcie to nic nie ukradną. Sposób zabezpieczenia obiektu dobrze jest dostosować do wartości mienia możliwego do wyniesienia. Bez sensu jest stosowanie np. kamery do ochrony altanki gdzie do wyniesienia jest tylko szpadel. Wtedy to kamera ma największą wartość i po nią przyjdą, a po szpadel niekoniecznie. Można też założyć, że profesjonalny złodziej nie pójdzie na włam gdzie nie spodziewa się niczego cennego. Wtedy na złodzieja niedzielnego może zadziałać coś co go wystraszy np. oświetlacz z czujnikiem ruchu. Natomiast atrapy z mrugającą diodą to są wyrzucone pieniądze. Ale są to tylko założenia i nie zawsze się sprawdzają. Dodam ciekawostkę. W pewnym zgrupowaniu domków letniskowych na Mazurach ciągle coś ginęło. Żadne alarmy i ochrona nie mogły sobie z tym poradzić. Wtedy mój znajomy wpadł na pomysł. Zwołał wszystkich właścicieli i ustalili, że wszyscy solidarnie będą płacić za ochronę miejscowemu znanemu złodziejowi. Wyszło im znaczenie taniej niż każdy oddzielnie płacił firmom ochroniarskim. Od kilku lat nic nie zginęło.