Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Aplikacja zastępująca mysz komputerową.

Moderatorzy: Lunea, tymotka, Junior Admin

Avatar użytkownika
User

asia_86

Ranga

Moderator

Moderator
Posty

10574

Dołączył(a)

21 sie 2006, 14:39

Lokalizacja

Podkarpacie

Aplikacja zastępująca mysz komputerową.

Postprzez asia_86 » 27 lut 2017, 11:10

Pracownik Politechniki stworzył aplikację zastępująca mysz komputerową. Udogodnienie dla niepełnosprawnych.

RZESZÓW. Autorem oryginalnej koncepcji jest dr inż. Joanna Marnik z Katedry Informatyki i Automatyki Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Aplikacja BlinkMouse pozwala na pełną obsługę komputera osobom całkowicie sparaliżowanym, które poruszają jedynie powiekami. W połączeniu z klawiaturami ekranowymi aplikacja umożliwia komunikowanie się z otoczeniem. Do jej używania wystarczy tylko komputer z kamerą internetową ustawioną naprzeciw twarzy użytkownika.

Takie rozwiązanie pozwala na wybranie przez mrugnięcie wszystkich istotnych funkcji fizycznej myszki komputerowej, uaktywnianych sekwencyjnie (rozpoczęcie przesuwania wskaźnika myszy w czterech podstawowych kierunkach, zatrzymanie wskaźnika myszy, kliknięcie, podwójne kliknięcie). Aktualnie dostępna akcja jest prezentowana w postaci graficznej (ikonka). Istnieje możliwość dostosowania ustawień aplikacji do preferencji i możliwości użytkownika.

Za swoją aplikację Joanna Marnik otrzymała srebrny medal Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG (Kraków 2015). Udział w nim był możliwy dzięki projektowi „Inkubator innowacyjności” PRz, z którego sfinansowano przygotowanie aplikacji do sprzedaży. Projekt ten służy wsparciu procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności ich komercjalizacji.

15 lutego 2017 r. aplikacja została objęta umową licencyjną zawartą pomiędzy Politechniką Rzeszowską (licencjodawca) a Stowarzyszeniem na rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi BRUNO.

z: http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... wnych.html
" - A kim jest Wojownik Światła ?- Człowiekiem , który umie docenić , jakim cudem jest życie; który do samego końca walczy o to, w co wierzy..." (P. Coelho- Wojownik Światła).
no avatar
User

emotions

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
Posty

58

Dołączył(a)

17 lis 2016, 18:40

Imię

Anna

Re: Aplikacja zastępująca mysz komputerową.

Postprzez emotions » 8 mar 2017, 19:26

Nie wiem, być może już było kiedyś, ale znalazłam ciekawą mysz, która może pełnić zarówno role Joysticka jak i myszy.
Obsługiwana między innymi zasysaniem powietrza, dla przykładu 2xssanie to podwójnie kliknięcie, zassanie i przytrzymanie to przesuwanie itp. więcej na filmie (EN niestety). https://www.youtube.com/watch?v=cq8CCWGa4eE

Jednak, jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem to cena zwala z nóg prawie 10.000 tysięcy !!!!!!!!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powered by phpBB ® | phpBB3 Style by KomiDesign
cron