Witaj na Ogólnopolskim Forum Osób Niepełnosprawnych. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować

Akademia Umysłu

Moderatorzy: asia_86, Lunea, Junior Admin

no avatar
User

nUmer

Ranga

Dobry duch

Dobry duch
7

27 lut 2013, 21:05

Imię

Roman

Akademia Umysłu

Postprzez nUmer » 13 lis 2017, 20:42

Być może umknęło komuś - ale jest też fajny program, w zasadzie taki cykl ćwiczeń poprawiających pamięć, koncentrację - uwagę i ten który mnie jakoś najmniej przekonuje szybkie czytanie.
Brzmi trochę ezoterycznie - Tajemnice Umysłu, co również mnie nie zachęcało, jednak po wykonaniu wielu z ćwiczeń pamięci ta mi się poprawiła.
Piszę o tym, ponieważ po rozmowie z psychologami dowiedziałem się, że nie ma leków poprawiających pamięć, którą jedynie można poprawić przez ćwiczenia. Jedyne leki poprawiające koncentrację to leki nootropowe, początkowo stosowane w neurologii (po udarach) później w psychiatrii.
Ćwiczenia wciągają - można wykonywać w różnych stopniach trudności. Szybciej też liczę dzięki temu, a to przydaje się na studiach technicznych. O ile wolałem zawsze ćwiczenia na słowach i skojarzeniach tu się przemogłem i nie żałuję.
Takich ćwiczeń jest więcej.
Nie jest to reklama producenta a produktu jako przyjaznego osobom dotkniętym zaburzeniami pamięci.
Aha - byłbym zapomniał - koszt programu Pamięć to wydatek około 29 zł. Można również zakupić online przez stronę producenta.
Bawiąc uczy, ucząc bawi.